רינה אווקה מהאקדמית גורדון בחיפה – חונכת פר"ח מצטיינת ארצית לשנת תש"ף

רינה אווקה, סטודנטית באקדמית גורדון במסלול לחינוך מיוחד וחינוך בלתי פורמלי, נבחרה כחונכת מצטיינת ארצית מטעם פר"ח טכניון, אחת מתוך 12 מצטיינים

במהלך שנת תש"ף היתה רינה החונכת של אופיר, ילד בן 9 מיוקנעם, אשר מאובחן על הרצף האוטיסטי. זכייתה מבטאת את כישוריה הבולטים ואת אישיותה המיוחדת ויוצאת דופן.

רינה מספרת על החונכות:
הגעתי לאופיר פעמיים בשבוע. אני מודה שבהתחלה חששתי שייקח זמן רב עד שייווצר אמון. עם זאת, כבר בהתחלה נוצר ״קליק״ מאוד טוב וההרגשה הייתה טובה. במהלך החונכות למדנו, שיחקנו, עבדנו יחד על מיומנויות של שפה, קריאה וכישורים חברתיים. לאורך הזמן התקדמנו בתחום הלימודי והחברתי, כולל שיפור יכולות התקשורת עם החברה, הגברת המעורבות החברתית ועוד. הקשר עם אופיר היה מצוין. גם כשהיו אתגרים ידענו לצלוח אותם. גם הקשר עם משפחת החניך היה מאוד מוצלח, תומך ואוהב. הם תמיד היו מאירי פנים ונתנו לי הרגשה טובה כשהגעתי. אני מודה לאופיר ולמשפחתו על הכל וכמובן לפר"ח על ההזדמנות אשר ניתנה לי.

הוריו של אופיר מספרים:
רינה הגיעה למשפחתנו כחונכת מטעם פרויקט פר"ח לבננו אופיר – ילד המאובחן על הספקטרום האוטיסטי הלומד בבית החינוך דליות שביוקנעם עילית בכיתה ג׳. עד מהרה התברר לנו כי רינה אינה רק חונכת פר"ח, אלה מהווה נדבך חשוב בחייו של אופיר.
הקשר שנוצר ביניהם הינו קשר מיוחד, אשר תרם רבות להתקדמותו הרגשית והאופרטיבית. ההשתלבות של רינה בעבודת החונכות הייתה מהירה, איכותית ומסורה. כמו כן, השתלבה כבת בית במשפחתנו ואנו רואים אותה כ"שחקן נשמה".
פעילותה של רינה רק מוכיחה לכולנו עד כמה חשוב פרויקט פר"ח, היא מהווה את אחת מדוגמאות המופת בפרויקט זה. פעילותה מהווה הוכחה לכך שניתן לשלב ילדים כמו אופיר עם צרכים מיוחדים בחיי היומיום של החברה הישראלית.
אנחנו מביעים תודתנו לרינה על חונכות מדהימה וחווייתית, לרכזת פר"ח יוקנעם וליועצת של בית חינוך דליות על ליווי מקצועי. תבורכו על כך. 

מיקי חרמוני, רכזת פר"ח באקדמית גורדון:

בשמי ובשם האקדמית גורדון לחינוך, אני רוצה לברך את רינה ולהודות לה על פעילותה המרשימה, על השקעתה, תרומתה ושליחותה המבורכת ויוצאת הדופן. אשרינו שזכינו בסטודנטית כזו. יישר כוח, מאחלת לה הצלחה רבה בהמשך דרכה החינוכית.

פר"ח היא תכנית לאומית להשפעה חברתית, המערבת אלפי סטודנטים בפעילות של חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. החונך מעניק לילד תשומת לב אישית, טיפוח ודגם חיובי לחיקוי ובכך מסייע לילד לממש את הפוטנציאל הגלום בו, לפתח הערכה עצמית חיובית ולשגשג.

לא ניתן להגיב