“אם לא את, אני לא יודעת איפה הייתי היום” | צפו במפגש המרגש

המורה חן ביטון ותלמידתה לינוי (צילום מסך: ענת סולומון דוברות עירית חיפה)

יום המורה בחיפה • מחווה מרגשת למורים של החיים מעיריית חיפה

לרגל יום המורה הבינלאומי, עיריית חיפה פרסמה קול קורא בדף הפייסבוק, בו קראה לתושבים לקבל סיפורים והמלצות על אנשי חינוך שהצליחו להשפיע על חייהם.

הסיפורים המרגשים ביותר

מתוך עשרות פניות שהתקבלו, בחרה עיריית חיפה את הסיפורים המרגשים ביותר שנכתבו על ידי התלמידים, ההורים והתלמידים לשעבר, ויצאה יחד איתם להפתיע את אנשי החינוך בבית הספר ובגן הילדים, לומר להם תודה מיוחדת ולהעניק להם זר פרחים כהוקרה על היותם “מורים לחיים”.

אנשי החינוך שזכו במחווה הם ניצה סלומון, מחנכת מחטיבת ביניים “רעות” לאמנויות, חן ביטון, מחנכת מתיכון קריית חיים וסימה בן סימון סייעת גן דתי ממלכתי “אורות”. שלוש נשות החינוך התרגשו והודו לעיריית חיפה, לתלמידים ולהורים על ההוקרה וההערכה.

המורה חן ביטון ותלמידתה לינוי (צילום מסך: ענת סולומון דוברות עירית חיפה)
המורה חן ביטון ותלמידתה לינוי (צילום מסך: ענת סולומון דוברות עירית חיפה)

אלה מוגליבסקי, תלמידה לשעבר פנתה לעיריית חיפה וסיפרה לנו על המורה ניצה סלומון המלמדת בחט”ב רעות לאמנויות. “ניצה לימדה בכיתה המקבילה לכיתה שלמדתי. במהלך החופש הגדול בתום שנתי הראשונה, ניצה פגשה אותי ושאלה לשלומי. מתשובתי הבינה כי המצב “לא משהו”, היום בדיעבד אני מבינה שחוויתי חרם. היא הציעה לי לעבור לכיתתה. הצעה זו שינתה לי את החיים. מכיתה זו יצאתי עם חבריי הטובים עד היום (מזה 28 שנים), ניצה לקחה אותי תחת חסותה והכניסה אותי לביתה. כשאבי נפטר ניצה עטפה אותי באהבתה הרבה ודאגה לרתום את כל בית הספר לתמוך בי. היא היוותה עבורי עוגן בטוח, בית מקום מפלט, יחד עם אהבתה הרבה ידעה להציב גבולות ולא ויתרה לי ולא עליי”.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

במפגש המרגש ביניהן אמרה אלה:

אני לא חושבת שיש אדם שהשפיע עליי יותר ממה שאת השפעת עליי בחיים שלי… היה לי חשוב שלא רק אני אדע כמה השפעת על החיים שלי, אלא שעוד אנשים ידעו…

לינוי מודה בהתרגשות למורתה חן ביטון • צפו

לינוי אייזנבך, תלמידת כיתה י”ב למורה חן ביטון המלמדת בתיכון קריית חיים:

עשית בשבילי כל כך הרבה, את חלק כל כך גדול בחיים שלי שאני לא יודעת איך להסביר… תמיד ידעת לבוא ולומר לי את המילה הנכונה ולחזק אותי….
המורה חן ביטון (צילום מסך: ענת סולומון דוברות העירייה)
המורה חן ביטון (צילום מסך: ענת סולומון דוברות העירייה)

אורלי אשור, אמו של אחד מילדי גן אורות הודתה לסייעת הגן סימה בן סימון: “תודה שאת יותר מסבתא עבור כל ילד וילדה בגן, דואגת לילדינו כאילו שהם שלך, עוטפת אותם בחום ובאהבה, משקיעה מזמנך ומטפחת את הגן ונותנת לנו ההורים ללכת בנחת לעיסוקים שלנו…. “.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. מאיר אביטן אמר/ה

    חן ביטון היא אכן מורה משכמה ומעלה עבדתי איתה מספר שנים בהיותי מדריך מוגנות בתיכון קרית חיים ועד היום בקשר רציף ועזרה הדדית עם תלמידים/ת חן היא השראה לא מוותרת אם אגדיר אותה במילה אחת לתלמידים שלה אז המילה היא אמא!!!

  2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    אכן, מפגש מרגש ביותר.

הגיבו כאן לכתבה