מטרדי הרעש, האבק והפיצוצים בשכונת ורדיה בחיפה, יופסקו

אתר הבניה והמחצבה בורדיה (צילום: בילי ברוך)

אחרי מסע קשה ארוך ומתיש, אולי סוף סוף ייפסקו הפיצוצים

בתום מסע קשה, ארוך ומתיש בשלוש השנים האחרונות, מול קבלני המחצבה בשכונת ורדיה בחיפה, לראשונה זרחה השמש מכיוון העירייה ולא רק כ”כיבוי שריפה” אלא במתן פתרונות אופרטיביים להפסקת הפגיעה בקניינם של התושבים, ערעור סדר יומם וסיכון חייהם.

ביום שלישי האחרון, 24/11/20, הגיעו לסיור בשכונת ורדיה מספר נציגים מהעירייה, בהם מנכ”ל העירייה, בהשתתפות שלושה נציגים מהשכונה: בילי ברוך, יוסי משולם וליזי זאב בן-עמי. בסיור יסודי שנערך, נמצא כי ניתן לסלול את כביש הגישה לאתר הבנייה ללא הפרעה, חרף החלטה להפסיק את הפיצוצים וכחלופה כפי שנהוג באזורים מיושבים, תתבצע חציבה. בכך נסתם הגולל על שאלת הפיצוצים, ועל הנזקים שנגרמו, יהיה על הקבלן לפצות את התושבים. החציבה תתבצע בפיקוח והרטבה למניעת אבק דחוס, ככל שניתן.

בנוסף, העירייה החליטה לפקח מקרוב יותר על נושא יציבות קיר תומך ולצורך כך, תמנה יועץ קרקע וקונסטרוקטור, במטרה להבטיח יציבות הקיר. כן, תבדק שאלת הרחבת תשתיות לאור גידול משמעותי במספר התושבים כמשתמשי קצה.

נציגי השכונה שהשתתפו בסיור אמרו: “לא נותר לנו אלא להודות על הפסקת הפגיעה בתושבים והצורך בפיקוח צמוד של העירייה, לאור מורכבות הפרויקט ולצורך שמירה על סדר היום בשכונה”.

בילי ברוך מסרה לחי פה:

זה לא הגיוני שמפוצצים שכונה בתוך עיר. אני מקווה שהפיצוצים, המטרדים והנזקים יופסקו ושבסוף, יגיע מישהו שיאכוף את החוק, בלי פחד מהיזמים או מהקבלנים. אני בטוחה שאם תיפתח חקירה בכל נושא ההתנהלות בפרויקט הזה נגלה שמדובר ב”הולילנד” של חיפה.
אתר הבניה והמחצבה בורדיה (צילום: בילי ברוך)
אתר הבניה והמחצבה בורדיה (צילום: בילי ברוך)
אתר הבניה והמחצבה בורדיה (צילום: בילי ברוך)
הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. מנוף צהוב אמר/ה

  מצחיקים….
  עוד רגע כבר נגמרת עבודת החציבה ופותחים לכם פה עוד שני מנופים מול החלון, אז לאדון שכל יום מצלם מהגינה שלו יהיה לך עוד המון רעש בבוקר

 2. אייל אמר/ה

  הנזק כבר נעשה. צלקת ענקית בגודל מחצבה קטנה החליפה ואדי ירוק מלא עצים ופרחים.
  מהנדס העיר הכושל והנוראי של חיפה אישר קירות תמך בגובה 10 קומות. חציבה כמעט אנכית עד לקו גינות התושבים מעל.
  הכל בשביל בניינים מכוערים וכביש מיותר. אפשר היה לתכנן את כל זה במינימום פגיעה בטבע אבל מה אכפת לאריאל וטרמן מחיפה? חיפה היא רק מקום עבודה. ואת הנזק למאות דירות שהפצע הנופי הזה עכשיו הנוף מהסלון שלהן, מי ישלם? בטח לא הוא. הוא נשאר בתפקידו, למרות ההרס הזה. מאות משפחות קיבלו ירידת ערך אדירה של עשרות אחוזים בערך הדירות, מפגע רעש של כביש שכל הכרמל יקצר דרכו להדר, מפגע של בנייה מכוערת עם קירות אפורים ענקיים מאחוריה. מי ישלם את המחיר את אישור הדבר הזה? אף אחד… אין תג מחיר לתכנון כושל וביצוע רשלני. אם היה, כל מי שמעורב בפגע הזה שנקרא מורדות ורדיה כבר לא היה היום בתפקידו ואולי היו עם כתבי אישום על רשלנות.

 3. זיאד אמר/ה

  עוד קודם לאישור הבניינים בורדיה אושרו מגדלים במעלה מעונות גאולה שהיו מסתירים למתנגדים את כל הנוף. הקבלן הפרייר הסכים להנמיך את המגדלים ואז נדרשה חציבה מסיבית. גם אכל את הלקרדה וגם המתנגדים אינם מרוצים.

 4. אייל אמר/ה

  אין פה עניין של מרוצים יש פה מהנדס עיר שלא אכפת לו מדמות העיר כי אחרת לא היה לעולם מאפשר תכנון אסוני כזה שמחייב גילוח שטח ענק ובנייה מכוערת לתמיד.
  אותו דבר בגבעת זמר עבור 900 דירות אישרו לגלח גבעה שלמה עם רחובות תלולים בטופוגרפיה בעייתית כשאת אותו מספר דירות אפשר היה לבנות ב-10 בניינים בני 12-15 קומות בכביש אחד בחלקה המישורי של גבעת זמר בצמוד לדרך חנקין ולהשאיר 60% מהגבעה מיוערת בחלקה העליון.
  חיפה מתכננת עקום, כי יש פה מתכננים גרועים שלא חושבים על טבע ונוף וחלופות. עושים מקסימום נזק.

הגיבו כאן לכתבה