דיפלומטיה בימי הקורונה • שגרירי נפאל ושוודיה הגיעו לביקור ברמב”ם בחיפה

ביקור שגרירת נפאל וביקור שגריר שוודיה (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

עד לפני כמה חודשים, רמב”ם, בית החולים הגדול בצפון, היה מוקד לביקורי אח”מים רבים מתחום הפוליטיקה, הרפואה והמחקר, התרבות הבינלאומית, ועוד ועוד. אולם, בימי הקורונה והריחוק החברתי, התמעטו גם ביקורי המשלחות

השבוע חלה תפנית

השבוע נראה שחלה תפנית, עם ביקורם של שני שגרירים במרכז הרפואי בתוך ימים ספורים: ביקורה של שגרירת נפאל, הגברת אניין שאקייה (Anjan Shakya) ופמלייתה, לפני מספר ימים, וביקורו של שגריר שוודיה, מר אריק אולנאג’ (Erik Jörgen Carl Ullenh), היום (יום ד’, ה-25/11/20), אשר לווה אף הוא על ידי משלחת.

ביקור שגרירת נפאל

שגרירת נפאל נפגשה עם דר’ אבי וויסמן, סגן מנהל רמב”ם ודר’ אסתי גולן, מנהלת קשרי חוץ, גיוס משאבים ופיתוח אסטרטגי ברמב”ם, אשר הציגו בפניה את פעילותו הענפה של המרכז הרפואי ותחומי המצוינות שלו בטיפול בטראומה, מחקר וחדשנות רפואית. לאחר מכן פגשו המבקרים את דר’ דניאלה מגן, מנהלת בית החולים “רות” לילדים ומחלקת נפרולוגית ילדים וכן את פרופ’ ליאור גפשטיין, מנהל מערך הקרדיולוגיה ברמב”ם וחוקר בתחום תאי הגזע. השניים סקרו בפני האורחים את תחומי מומחיותם.

הביקור נחתם בסיור בחמ”ל מערך הטיפול בקורונה ברמב”ם, השולט על מתקן הטיפול התת-קרקעי בחולי קורונה, הגדול מסוגו בארץ. דר’ ויסמן הסביר למבקרים הנכבדים על האתגרים וההתמודדויות בטיפול במחלה המורכבת במתקן הייחודי. בתום הפגישה סיכמו הצדדים לבחון אפשרויות לשיתופי פעולה בתחום הבריאות בין המדינות.

ביקור שגריר שבדיה ברמב"ם (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)
ביקור שגריר שוודיה ברמב”ם (צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

ביקורו של שגריר שוודיה

ביקורו של שגריר שוודיה נפתח בפגישה עם נציגי הנהלת רמב”ם ובראשם, דר’ מיקי הלברטל, מנהל בית החולים, אשר סקר בפני האורחים את יכולותיו הרבות של המרכז הרפואי הגדול בצפון בתחומי הרפואה, הפיתוח והמחקר. לאחר מכן יצאו חברי המשלחת לסיור בחמ”ל הקורונה, שם צפו במערכת המורכבת והייחודית שהוקמה ברמב”ם לטיפול בחולי קורונה מכל אזור הצפון, וכן בשיתופי הפעולה שבאו לידי ביטוי בטיפול במסגרת המערך, מתחום הצבאי והטכנולוגי-אזרחי כמענה יצירתי לאתגרים שצצו בהתמודדות עם המגיפה. חברי המשלחת הביעו עניין בניסיון שנצבר ברמב”ם.

ביקור שגרירת נפאל (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)
ביקור שגרירת נפאל ברמב”ם (צילום: הקריה הרפואית רמב”ם)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. אייל אמר/ה

    מעריך מאד את הביקורים הדיפלומטיים אבל לטעמי יש פה פספוס ואפילו טעם לפגם שהם מבקרים ברמב”ם ללא פגישה עם ראש העיר או לפחות ליווי של נציגי עירייה, רמב”ם לא מנותק מהעיר חיפה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.