2 מיליון שקלים תביעה ייצוגית נגד כביש 6 חוצה צפון

עורכי הדין האני וניזאר טנוס

תביעה ייצוגית בסך 2 מיליון שקלים הוגשה ביום 13/11/20 לאישור בבית משפט השלום בחיפה' נגד כביש 6 חוצה צפון, ע"י עורכי הדין האני טנוס וניזאר טנוס מפירמת עורכי הדין טנוס

התעשרות שלא כדין לחברת חוצה צפון המפעילה את כביש 6 צפון

כביש 6 צפון (צילום: באדיבות כביש 6 חוצה צפון)
כביש 6 צפון (צילום: באדיבות כביש 6 חוצה צפון)

כזכור, ביום חמישי האחרון 19/11/20, התפרסמה באתר חי פה כתבה על כך שנהגים תמימים ממשיכים לשלם חיובים מנופחים לכביש 6 צפון, עבור השימוש בכביש, זאת כיוון שלא היו מודעים לכך שמדובר במקטעים שאינם שייכים לכביש 6 המרכזי אותו מפעילה "דרך ארץ", וכי כביש 6 צפון בכלל מופעל ע"י חברה אחרת – "חוצה צפון". מדובר בבעיה שנמשכת כבר שנתיים, כשאלפי נהגים ממשיכים לשלם כספים שאינם אמורים לשלם, עבור השימוש בכביש 6 צפון.

שם הכביש מטעה את הנוסעים, שכן, אין קשר בין הכבישים

למשרד עורכי הדין טנוס בחיפה, פנה פרופ' אמיר חצרוני, שגם הוא נפל קורבן לאי הידיעה לגבי הכבישים הללו, המופעלים על ידי שתי חברות נפרדות.

עורכי הדין האני וניזאר טנוס, מסבירים, כי מעטים מאוד מודעים לעובדה כי כביש 6 צפון, על מנהרותיו, אינו המשך ישיר לכביש 6 המוכר, והבחירה דווקא בשם "כביש 6 צפון", מסתדרת בהגיון הפשוט, כי מדובר במקטע כביש שהוא המשך ישיר לכביש 6. בפועל, מדובר בשם שמטעה את הנהגים.

בפועל מדובר בכביש שונה לחלוטין והוא מופעל על ידי חברה אחרת מזו המפעילה את כביש 6 (חברת חוצה ישראל בע"מ) אך

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

לנוסעים הבאים מכביש 6 צפונה ומגיעים למחלף עין תות, אין שום רמז כי הנסיעה בכביש 6 הסתיימה באותה נקודה, ההיפך הוא הנכון, נסיעה נוספת מובילה את הנוסעים למפתנו של כביש 6 צפון וכל נהג סביר, סבור כי הוא נוסע במקטע החדש של כביש 6.

בטרם נכנסים למקטע החדש לא מוצב אף לא שלט אחד המתריע על כך כי מדובר בכביש אגרה חדש. וכך, הנהגים במקטע זה ממשיכים בנסיעה, מתוך הנחה (הגיונית) שהם נמצאים באותה מערכת כבישים.

נוסעים שאינם מנויים נדרשים לשלם עמלת אגרת גביה

לפני כחודש ימים, פנה אל משרדינו פרופסור אמיר חצרוני, המנוי על שירותיו של כביש . חצרוני נסע, באחד הימים בשנת 2019 בכביש 6, כשנסיעתו גלשה לעבר המנהרות, תוך שהוא סבור, לתומו, כי המקטע מהווה המשך ישיר לאותו כביש 6. חצרוני הופתע לקבל בשלב מאוחר יותר, דרישת תשלום אגרה בגובה של 5.37 ₪, בגין השימוש במקטע שנקרא "כביש 6 צפון", המורכבת מאגרה בגובה של 4.18 ₪, בגין עלות הנסיעה במקטע הכביש ומעמלת גביה בגובה של 1.19 ₪, דבר אשר עורר את תדהמתו, לאור העובדה כי הוא מנוי על שירותיו של כביש 6.

פרופ' חצרוני ערך סדרת בירורים והופתע לגלות כי מדובר בכביש חדש, שאינו קשור כלל לכביש 6. עוד נחשף לכך שעליו להירשם כמנוי על מנת להשתמש במקטע המדובר, ואף נוכח כי קיימים שני תעריפים שונים בשימוש במקטע כביש זה: האחד בגין שימוש בשעות העומס והשני בגין שימוש בשעות "רגילות".
עוד גילה הפרופ' חצרוני, כי הנוסעים שאינם מנויים לכביש זה, נדרשים לשלם עמלת אגרת גביה.

יש לציין כי העובדה כי נהגים רבים אינם מודעים לכך שמדובר בכביש חדש השייך לחברה זכיינית אחרת, ומחייב תשלום נפרד ורישום כמנוי, עלה בראיון ששודר בתחנת 103 FM בשנת 2019, שם הודה מנכ"ל המשיבה, כי ישנם אנשים רבים הסבורים כי מדובר בכביש 6 ואינם מבחינים בין הזכיינים, וזו הסיבה, לדעתו, לקיומם של נוסעים חייבים.

התובע הייצוגי מציין, כי בשים לב לעובדה כי הוא מנוי על כביש 6, הרי לכל היותר זכאית החברה החדשה לגבות ממנו את עלות האגרה בגין הנסיעה החדשה, אך היא חייבת להחזיר לו את עמלת הגבייה שאומנם מדובר בסכום זניח, אך במצטבר ולאורך פעילות של שנתיים, מוערך הסכום בכ- שני מיליון ₪ לכל הפחות, עבור כל הנוסעים.

בנוסף, מציין התובע, כי לו ידע, הייתה עומדת לו האפשרות שלא להשתמש בשירותי כביש 6 צפון לאור קיומה של חלופה אחרת זולת השימוש בכביש 6 צפון, דבר שהביא בסופו של יום להתעשרות שלא כדין לחברה המפעילה את הכביש, שכן הדבר מהווה גבייה שלא כדין מנהגים שלא ידעו מלכתחילה שיהיה עליהם לשלם.

עו"ד האני טנוס

עו"ד האני טנוס:

לתובע עומדת זכות תביעה מכוח שלל עילות לרבות הטעיה מכוח חוק הגנת הצרכן, דבר שהביא להתעשרותה שלא כדין של המשיבה אשר גבתה מהתובע ומהקבוצה אותה הוא מבקש לייצג אשר הוגדרה ככלל הנוסעים והמנויים בכביש 6 אשר נדרשו לשלם אגרה גבייה בגין השימוש במקטע החדש.
עו"ד ניזאר טנוס

עו"ד ניזאר טנוס:

ההליך עדיין בראשיתו, אך אנו מאמינים כי הבקשה תאושר ויהיה ניתן להחזיר את כל הכספים שנגבו שלא כדין.

בתגובה לשאלות שהופנו ע"י חי פה לחברת חוצה ישראל בגין הטעיית הציבור ע"י אי הצבת שילוט בכניסה לכביש 6 צפון המסביר כי מדובר בכביש נפרד, או העלאת מודעות הציבור לכך שמדובר בכבישים נפרדים ולא המשך לכביש 6 המרכזי באמצעות קמפיינים או פרסומים. נמסר:

מכביש חוצה צפון נמסר לחי פה בתגובה:

בכביש שש חוצה צפון מתבצעות יותר משתי מיליון נסיעות בחודש. הביקוש הגבוה מעיד על איכות השירות ועל התועלת אשר מפיקים ממנו תושבי ישראל. יותר מ-1.4 מיליון בעלי כלי רכב כבר ביצעו רישום חינמי לכביש, ונהנים משירותיו תוך שהם חוסכים בעלות כל נסיעה.

ללקוחות שלא נרשמו לשירות מראש, נשלחת חשבונית בדואר בהתאם לנתונים של בעל הרכב, כפי שמעודכנים במשרד הרישוי. חשבוניות שאינן משולמות במועד, החברה שולחת חשבונית נוספת בדואר רשום, ורק לאחר מכן מועבר התיק לטיפול משפטי.

השילוט בכביש נקבע על ידי תכנית השילוט שנקבעה על ידי המדינה ואינו באחריות החברה.
עוד טרם השקת הכביש וגם בשנה האחרונה, עלו מספר קמפיינים פרסומיים מטעם כביש 6 חוצה צפון, זאת לצד פנייה ייעודית למינוי ‘דרך ארץ’. בנוסף, פתחנו את אפשרות הרישום דרך אפליקציות דוגמת פנגו וסלופארק.

כביש 6 חוצה צפון (את שם הכביש ומספרו אין באפשרותנו לשנות) שינה, כאמור, את מפת התחבורה בכבישי הצפון של ישראל. הרישום כמינוי לכביש מתבצע בהליך אינטרנטי פשוט וחינמי ואנו קוראים לנהגים להצטרף כמינויים וכך למנוע התעסקות מיותרת וליהנות ממחירי נסיעה מופחתים.

101 תגובות
 1. אירית אמר/ה

  מקווה שתצליחו ,
  ותסתיים הגניבה הזו.
  610 שח שילמתי השבוע בגין חשבוניות נסיעה בסך 100 שח. לא היה לי מושג שאני חייבת… כי לא היה לי מושג שיש שתי חברות בכביש 6

  .

 2. דרור אמר/ה

  שלום איך מצטרפים לתביעה??

 3. מיכה אמר/ה

  אפשר להצתרף לתביעה

 4. יוסי הראש אמר/ה

  שלום לכם, כקורבן לנוכלות הזאת, ברגע שקראתי את המאמר, כתבתי לכם שצריך להגיש תביעה ייצוגית. והנה זה קורה.
  יישר כוחכם ובהצלחה.

 5. קליידה יורי אמר/ה

  אני גם שילמתי כסף+ עמלה שנסעתי בכביש 6 מירושלים צפונה למרות שאני מנוי בכביש 6. אני רוצה להצטרף לתביעה ייצוגית נגד רמאיים.

 6. פרלמן קלרה אמר/ה

  כן
  אף פעם לא קיבלתי מהם חשבונית לא ידעתי שהם קיימים
  חשבתי יש לי מנוי לכביש שש..
  על כל נסיעה קטנה אגרת גביה יותר ממחיר הנסיעה
  וכמובן גם ריבית של כפול מהסכום…

 7. מיכאל אמר/ה

  מפה אין להציג ?

 8. איציק אמר/ה

  עורכי הדין ממש צןדקים גם אני נפלתי בפח למרות שאני מתמצא בכבישים ויודע לקרו יש כאן הטעיה רק בסוף המנהרות מבינים שזה כביש אגרה עליהם להזהיר נהגים לאלה הבאים מדרום עוד ליד יוקנעם ולסמן את הכביש הרגיל כך שנהגים לא יטעו תביעה מוצדקת מאד על הטעיה

 9. Yaely אמר/ה

  גם אני נקלעתי למצב הזה ודורשת להחזיר לי את כל כספי אשר נלקחו ממני. פניתי למנהל החברה והוא הכריח אותי לשלם ואם לא הוא איים שיקנוס אותי. מצטרפת לתביעה הייצוגית. כיצד?

 10. יגאל רייזברג אמר/ה

  אכן הטעייה ברורה של הציבור , חלם גדול מאוד,עוד שיטה להפיל את האזרח התמים ולגרום לו לטעות ,
  גם הדיוור של כביש 6 צפון לא תקין לחלוטין והאזרח הקטן משלם את החוב, נראה הגיוני שחוב של 3 נסיעות יעלה 760 ש"ח
  עם זימון לבית משפט ?
  דווקה מכתב זה הגיע ליעדו בזמן ? איך פתאום הדואר עובד? והחשבונות הקודמים לא! כביש 6 מפנים אצבע מאשימה לרשות הדואר .
  נוכלים במסווה של שלטון החוק .

 11. יעל לצרוס אמר/ה

  יישר כוח לאחים טנוס, מקווה שהתביעה הייצוגית תתקבל!

 12. דור אמר/ה

  גם שילמתי על כמה נסיעות וכמה עמלות.
  איך מצטרפים לתביעה?

 13. גוגו אמר/ה

  שמש בגבעון דום וירח בעמק איילון. רק על הפסוק הזה חשבתי כשקראתי את הבדיחה הזאת.הרי הגששים כבר לפני ארבעים שנה אמרו לנו שזו מדינה שבנוייה כולה בשיטת מצליח.ולמי שלא מכיר את מצליח אזכיר ואלמד אותו. צאלח מצלוח היה ערבי בלשתיני מה שנקרא.בערבו של יום לאחר יום עבודה קשה בו עדר את אדמתו בטוריה ובקילשון עת פנה היום והלילה בפתח מילא צאלח את בקבוק המים מבלסטיק שהחזיק בפינת עץ התאנה בחצרו והרטיב במימיו את סמרטוטו הלבן בו ניקה אט אט את זיעת יומו והלכלוך והאבק שדבק בגופו ביום עבודתו זה.עוד הוא מוזג את הקפה השחור המהביל עם ההל לכוסית הלבנה שבה שותים סאדה מגיע יהודי קטן בשם מצליח גם הוא ומודיע לצאלח שזה עתה כבשו היהודים את כל מדינת בלסטין שמעתה תיקרא ישראל עליה הכריזו בכל רמקול אפשרי ומעתה הוא הבלשיתיני יהיה אזרח ישראל ואת מיסיו כמו ארנונה ומיסים נוספים למען התפתחות המדינה .וכך בכספי המיסים הרבים ששילם צאלח סללה המדינה את כביש שש אותו נתנה לניהול לאדון מצליח שבגבורתו קמה מדינת ישראל כמעט.אדון מצליח נולד ברוסיה לאבא יהודי פאלאח במקצועו יעני חקלאי ולאמא עובדת בבית גם מצליח היה חקלאי אבל כשהגיע לבלסתין הפך לוחם חופש יעני וכל בתום הכיבוש הפך למנהל כביש שש יעני מנכ"ל.את התשלומים גבו על ידי עלמות צעירות ונחמדות שחישבו חישובים מחושבים. ומה שהיה קשה לחישוב פשוט רשמו סכום כלשהו וכך כששולם הסכום בבנק הבינו שעלו על שיטת גביה מוצלחת שהעשירה את קופתם היות ומהמדינה קיבלו גם שכר וגם בונוסים וגם עמלות באחוזים כך שככל שרימו יותר הרוויחו יותר ומאז שיטת הגביה הזאת נקראת שיטת מצליח.לימים הפרידו את הקטעים של מינהרות החצובות בסלע שהיו המשך ישיר של כביש שש והעבירו את הגביה על קיטעי המינהרות לששון שמטוב אדם חייכן עניו וישר.כששאל ששון איך יגבה את התשלום המופרד מכביש שש לכביש המנהרות.ענו לו בשיטת מצליח.הווה אומר מצליח יגבה את התשלום על כביש שש וגם על כביש המנהרות ואצה בנפרד תוציא לאותו לקוח חשבונית נפרדת רק על המנהרות ותאמר להם שמה ששילמו למצליח-שילמו ושיהיה בריא.מה שישלמו לך בזה תדאג אתה לבריאותך.וכך עבדה שיטת מצליח עד שבא לקוח מסריח.והנה הלקוח המסריח מעדכן גם את מצליח וגם את ששון ששניהם גובים סכום כפול על אותו קטע כביש.מייד ענו גם מצליח וגם ששון שמייד מייד הם פונים לבדוק הטרוניה של אדון מסריח והם יחזרו אליו עם תוצאות בדיקתם.כן אז לקח להם שנתיים מה גם שבדקו פעמיים.התווכחו ביניהם גם רבו מצליח האשים את ששון הגנב וששון האשים את מצליח הגנב.את אדון מסריח זה לא עניין וזה פנה לצמד עורכי דין שבעם היו בלשתינים והיום הם ישראלים והם באדיבותם לא רק שקמו לייצג את אדון מסריח אלא בטוב ליבם העמיסו על גבם כמו גם תביעתם את כל העם שנסע בשנתיים האחרונות בכביש המנהרות שהוא אומנם המשך ישיר של כביש שש אל היות ורצו לחסוך בהוצאות השילוט בטח האזהרות כי הבינו שאף נהג לא יגמור את הנסיעה הרצופה בכביש שש ויעצור בכניסה לכביש המנהרות לקרוא שלטים ואזהרות וחוץ מזה גם הגביה בשיטת מצליח עבדה טוב ומי שהתעקש לקבל החזר אמרו לו נבדוק כך ששנתיים בדיקה לא כולם חזרו לבקש תשובה ומי שבאמת התעקש יש לשער שהוחזר לו כספו ואו קיבל זיכוי ורק המסריח אדון מסריח התעקש והתלונן וכך תבע ותביעתו הפכה לייצוגית כזו שכמו שאנו זוכרים מתביעות דומות מקבל האזרח הקטן כמה שקלים במקרה הטוב ורק עורכי הדין כמה מאות אלפי שקלים במקרה הרע ובטוב כמה מליונים.

 14. ישראל אמר/ה

  הונאה ברמה של נוכלות צריך גם ללכת על קו פלילי הגיעה הזמן להפסיק את השוד והונאה של נהגים הזה

 15. דור אמר/ה

  בדיוק בימים אלו אני מחכה למעלה מחודש אחרי שהתקשרתי שוב ושוב לכביש 6 צפון ופתאום נאמר לי שיש לי חוב שנשלח לבירור משפטי. הייתי בשוק! וזה אחרי שווידאתי מספר פעמים במערכת שלהם ונאמר לי שאין לי שום חוב ופתאום חוב משפטי.
  אני שמחה מאוד לפגוש את הכתבה הזו ולראות שהן נתבעים כי כך זה הרגיש לי שמשהו בהתנהלות שלהם אינה כשורה וישרה. יישר כוח לתובעים ושמחדלים כאלו יפסיקו כבר. נמאס להיעקץ ע"י חברות שמנסות להרוויח על האדם הפשוט והישר.

 16. מובארק ותד אמר/ה

  גם לי לא היה שום מושג על כך שישנה שתי חברות נפרדות….שלחו לי מכתב התראה לתשלום עבור נסיעות ב 2029 ועוד ב2020 …מיהרתי כמובן והתקשרתי ושלמתי ולא יודע פשוט על מה ואיך לחלק את הסכום לנסיעות ואם היה שם כפל או קנסות….פחות כאב ראש….אבל תכלס רמאים כי חשבתי כל הזמן שאני נמצא באותו כביש שיש לי עליו מנוי משנת 2007

 17. דודו עזרא אמר/ה

  פשןט גנבים שילמתי השבוע 614 שקל בגלל סכום של 68 שקל מישהו צריך לשים סוף לנוכלים האלה

 18. امير אמר/ה

  בהצלחה
  חוב שוב של 18 שח עלה לי 118שח

 19. דני האדום אמר/ה

  נסעתי פעמיים, לא ידעתי שצריך לשלם (יש לי מנוי לכביש 6). קבלתי מכתב עם קנס של חמישים שח על כל נסיעה בשל אי תשלום במועד. כשהתקשרתי להסביר שלא קבלתי מכתבי תשלום ראשונים אמרו שיסכימו לשקול לבטל רק אם אעשה אצלם קודם מנוי. אמרתי להם שמדובר בסחיטה, הם לא התרגשו. שילמתי כמו פראייר, מקווה שהתביעה הייצוגית תגדל ותכאב להם מאוד

 20. שמוליק אמר/ה

  בהצלחה!!!!
  מאחל לכם שתקרעו להם את הצורה ושישלמו על ההתנשאות ואטימות הלב שלהם.
  צריך לבקש את תיעוד השיחות שלהם עם האזרחים שקיבלו הודעות לתשלום כשצמוד אליהן הודעות קנס בגובה של מאות אחוזים שמחוסר ברירה (גם אני לצערי) משלמים ומתפללים שמישהו יקום ויקרא תגר עליהם.
  לכו עד הסוף עם התביעה ובהצלחה!!

 21. אסתר לוי אמר/ה

  גם ממני גבו 120 שח במקום 16 שח .. אני מעוניינת להצטרף לתביעה הנל

 22. מפליציק אמר/ה

  אתם חבורה של מאותגרים שכלית איך אני הבנתי שזה שני מפעילים שונים מהרגע הראשון ויש לציין שאפילו תיכון לא סיימתי ועדיין הצלחתי להבין.
  לא צריך להיות פרופסור כדי להבין יש שלטים בדרך וכול המתלוננים מבינים מה שנוח להם להבין.
  כול מנויי כביש 6 הרגיל קיבלו הודעה מהמפעיל החדש שזה לא שייך ל 6 הרגיל ועליהם להרשם לשרות ככה בזמנו אני גיליתי שזה שני מפעילים שונים ונרשמתי.
  לישראלים תמיד יש תירוצים. .

 23. דיאנוס אמר/ה

  אני כמורה/ומנהל במערכת החינוך מזדעזע כל יום מהנורמה המתבססת במחוזותינו של האי יושר.
  ומדובר על כך שאם לא הייתי מתקשר אליהם הם היו ממשיכים בשתיקתם וכך לצבור הצמדות ורביות.
  שנית הם לא שולחים מכתבים ולא פירוט כמו כביש 6 הרגיל.
  איפה משרד התחבורה.
  איפה משרד המשפטים?

 24. avi אמר/ה

  תביעה ראויה,
  רק חבל ששוב , כמו כל תביעה יצוגית,
  כל לקוח יקבל 1.90 ₪,
  והעו"ד יקבלו את המיליונים לכיסם (מליון וחצי במקרה הנוכחי?)

 25. ורד אמר/ה

  גם לי זה קרה אבל הסכומים קטנים מאד לעומת הגזל של מנהרות הכרמל שמנפחים באלפי אחוזים קנסות לנוסעים שבטוחים שדיווחו על שינוי רכב במנוי ולא התעדכן במנהרות הכרמל

 26. חן נעם אמר/ה

  כל הכבוד, סוף סוף מישהו עושה צדק פה
  גם אני נפלתי לנוכלות הזאת, טענו ששלחו מכתב תקופה ארוכה ואני לא קבלתי כיוון ששלחו לכתובת לא נכונה ואני לא ידעתי שאין לי מנוי לכביש הזה וכמה נסיעות הפכו לחיוב של 2000 עם כפל קנס וחיוב מטורף בגלל שאני נוסע בכביש ללא מנוי
  מעניין באמת שרק המכתב האחרון, פתאום הצליח להגיע אלי לכתובת הנכונה, ולא ממשרד העורכי דין אלא מהחברה המפעילה בעצמה, זה מראה על שיטתיות במעשה הנוכחות, לשלוח לכתובת ישנה ולא נכונה , לנפח את החוב ואז לשלוח את הקנס המנופח פתאום לכתובת הנכונה ואז לאיים במכתב מעורך דין
  פשוט בושה וחמישה עבריינות
  מעוניין להצטרף לתביעה

 27. יהודה אמר/ה

  הטעייה ברורה. שיחזירו כספים שגבו

 28. שיר א אמר/ה

  קרה לי מקרה דומה! גם עם כביש-6 וגם עם כביש-6-חוצה-צפון. נסעתי נסיעה אחת ביולי ונסיעה אחת באוגוסט. קיבלתי חשבונית בדואר של אוגוסט בלבד ורשום שם בקטן מאוד שיש עוד חשבונית שלא שולמה וצברה חוב. שתי החברות לא שלחו את החשבונית הראשונה על מנת שהיא תצבור חוב ובנוסף הם מאשימים את דואר-ישראל במקרה הנ”ל.

 29. גדי אמר/ה

  יופי! גם אנחנו נפלנו לעוקץ המגעיל הזה.
  תלמדו אותם לקח

 30. אני אמר/ה

  כל הכבוד. מצטרפת לתביעה. נדהמתי לגלות רק אחרי שקיבלתי את החשבון.
  נוכלים נוכלים נוכלים!!!

 31. שמשון אמר/ה

  חייבו אותי פעמיים על אותה נסיעה ביקשתי לברר, אמרו לי שיחזרו אליי תוך 10 ימים. למה עשרה ימים זה בירור פשוט! עד היום לא חזרו אליי עברו כמעט שבועיים!! ממש ביזיון! איפוא המדינה איפוא הממשלה? דבר לקיר יענה יותר מהר!!!!!

 32. תומר לביא אמר/ה

  אני סכים לכול מילה בכתבה אני מבקש להצטרף לתביעה

 33. שמוליק אמר/ה

  מפליציק , כשמך אתה …שמור את הסרקזם שלך לעצמך ותסתכל במראה כשאתה מכנה אנשים כמאותגרים. שכלית

 34. חיה אמר/ה

  גם אני נפל.י להונאה הזו,
  ןאבקש להצטרף לתביעה.

 35. עופר אמר/ה

  שנה לפני ש 6 צפון נפתח כבר פרסמו שזו חברה שונה שמצריכה מנוי שונה. חצרוני ושאר הסתומים שמגיבים פה בחרו להתעלם מהשלטים והפירסומים וחושבים שבמדינת החרטא יש להם סיכוי עם תביעה הזויה.

 36. יריב אמר/ה

  חלם זה כאן בארץ הקודש.
  בכל מדינה מתוקנת אתה רוכש מדבקה שהופכת אותך אוטומטית למשתמש מורשה בכבישי אגרה ולא משנה מי הזכיין. בישראל כל כביש והחוקים שלו. אולי המחוקק החכם דואג כבר כעת לרפורמה שתבוא בעוד עשור ותעשה סדר בעניין (כמו רפורמת הדלקנים שעוד לא ממש עובדת)

 37. מתן אמר/ה

  גם אני נפגעתי מהסיפור הזה, אני כל כך שמח שמישהו הרים את הכפפה ותבע. לא רוצה שקל לעצמי רוצה שהם ישלמו ביוקר על מהלך מסוג זה כדי להרתיע אחרים.

 38. אבי אמר/ה

  מוכן להצתרף לתביעה
  כביש 6 חבורה של גנבים חסרי מעצורים

 39. יהודית אמר/ה

  אני אשמח שיחזרו אליי
  0543922449 יהודית
  אשמח להצטרף לתביעה היצוגית.

 40. עמית אמר/ה

  שלחו לי צו הוצאה לפועל על חוס של 50 שח מלפני שנתיים
  גנבים בחסות החוק .

 41. סער אמר/ה

  איך ניתן להצטרף לתביעה

 42. סיגל אמר/ה

  הקומבינה של כביש 6 צפון המופעל ע"י "שפיר" וכביש 6 ידוע מכבר משתמשיםהם המסיביים, פניות רבות מספור נשלחו גם לנת"י(מע"צ) ולמשרד התחבורה בנושא חוסר שילוט/שילוט מטעה ועל שם הכביש המטעה, מאחר ולא היתה כל תגובה ולא נעשה כל תיקון בדבר, בהחלט קיים חשד בשת"פ בקומבינה לתעלול לכאורה. מהחלט מברך על ההתארגנות האזרחית בנושא.

 43. גדי סאבא אמר/ה

  כביש 6 צפון השתמש באותו כביש קיים שלא הייתה בעיה להגיע מאליקים לרמת אישי
  ופתחו כביש חלופי עם מלא כיכרות שצריך פי 2 זמן הגעה
  וכך אנחנו הנהגים חייבים להשתמש בכביש 6 צפון

 44. רונה אמר/ה

  האם אפשר להצטרף לתביעה ? גם עלינו עשו התרגיל והוסיפו כפל קנס ושילמנו גם את הדוח הראשון בתוספת ריבית וקנס כפול – הכל יחד דרשו!!

 45. ציפי אמר/ה

  היי כן הם גנבים
  על נסיעה אחת של כמה שקלים בודדים משהו כמו 6 שח שלא ידעתי ולא קיבלתי מיכתב או הודעה , ניתבקשתי לשלם 26 שח שלא מוצדקות,
  נאמר לי שכדי לקבל הנחה של 50 אחוז אני מחוייבת לעשות מנוי לנסיעה בכביש,
  כמובן סירבתי ושילמתי את ה 26 שח שלא בצדק, רק מחוסר ברירה

 46. נחום אמר/ה

  הבעיה במנהרות והחוצפה של כביש 6 חוצה צפון היא מעבר לעובדה שהחברה מתחלפת. הבעיה הגדולה באמת שאנשים שלא נוסעים כלל בכביש 6, (אפי' לא בקטע הרגיל) ברגע שהם מגיעים למנהרות אינם יודעים כלל שמדובר בקטע של כביש אגרה וזו ההטעיה הגדולה והנבזית. לא קרה משהו דומה עם כביש האגרה בחיפה שסברתי לתומי שאני נוסע בכביש חינמי ופתאום הגעתי לעמדת תשלום…

 47. עלאא דראושה אמר/ה

  אני נדהמתי ששלחו לי לשלם דמי נסיעה ואכן שילמתי בכעס רב ואני מבקש להצטרף לתביעה ותודה , עלאא דראושה 0507349926

 48. בני אמר/ה

  לדעתי התביעה לא מוצדקת כי הדבר לא נעשה בזדון,
  היה קמפיין מטורף בתקשורת וגם שילוט פיסי על הכביש.
  לכן ביצעתי מנוי לחוצה צפון למרות שיש לי מנוי בדרך ארץ.

 49. ליאןר אמר/ה

  איך יכחח חהצטרף לתביעה?

 50. יצחק מנחם אמר/ה

  בהצלחה
  גם לי זה קרה והם לא מוחנים להחזיר את העמלה

 51. קובטי יוסף אמר/ה

  למה אנחנו צריכים לשלם בכלל
  משלמים אגרת רישוי הכי יקר בעולם
  משלמים מע"מ ואגרת בלו על הדלק
  משלמים מכס ומס קניה יקרים מאוד
  הכל גניבה גדולה מאיתנו

 52. אושרת אמר/ה

  איך מצטרפים לתביעה הייצ6גית?
  קיבלתי קנס עם איום בתביעה משפטית וזו פנייה ראשונה מהם!! ארבע נסיעות ומבקשים 621 שקלים. תודה!

 53. אסתר אמר/ה

  גם לי הגיע חשבונית הוצאה לפועל על סך 540 שקל שבכלל לא ידעתי שיש לי חוב הסכום המקורי הוא 62 שקל פשוט עוול בלי שום התראה יש לי מנוי בכביש 6 אני יודעת שהכל משולם עווללללללללל!!!!!!!!

 54. דיאנה אמר/ה

  שלום,איך אפשר להצתרף לתביעה??

 55. נאור לוי אמר/ה

  בהצלחה . האם החברה מחוייבת לשלח כל חשבון , גם חשבון ראשון בדואר רשום ?

 56. בנימין אמר/ה

  איך אפשר להצטרף
  benjiham@gmail.com

 57. הדסה אקשיקר אמר/ה

  מבקשת גם להצטרף לתביעה….
  מקווה שתצליחו ,
  ותסתיים הגניבה הזו.

  גם לי קרה היום. חברה חוצה 3 צפון רמאית…בכלל לא ידעתי שעליתי על הכביש שלהם
  בנוסף לא קיבלתי חשבונית הראשונה שלהם.
  והיום קיבלתי חשבונית נוספת בדואר רשום בגין אי פרעון במועד.

 58. גבי אמר/ה

  קיבלתי מהם בדואר רגיל חשבון על סך 4.17 שקל. לא ברור לי אם הם מטעים או עושקים. ברור לי שהם מטומטמים.
  נראה שהם בונים על כך שלא אשלם ואז הסכום יהיה פי 30.

 59. אלי אמר/ה

  עוד טריק מבית היוצר הישראלי החמדן

 60. נתן יוסף אמר/ה

  כביש 6 חוצה צפון נועד להטעות נהגים כדי להעשיר את הקופה שלהם ושל עו"ד שלהם למה לא קראו לכביש מספר אחר למה כביש 6 זה נועד להטעות ועובדה שהרבה נופלים בזה

 61. אברמוביץ דוד אמר/ה

  היום קיבלתי דואר רשום הביתה לחוב מקורי של 137 ונופח לתשלום של 646 ש"ח
  יש לציין שפעם ראשונה שאני רואה מכתב מהם
  מה עושים???????

 62. אלדן מנחם אמר/ה

  מעוניין להצטרף לתביעה הייצוגית. גם אותי הטעו ועל נסיעות ב70 שקל שלחו לי הוצאה לפועל על סך 580!לטענתם שלחו לי מכתב רשום שמעולם לא קיבלתי

 63. שלומית יניסקי רביד אמר/ה

  שלום, אכן נעשו מעשים שלא כדין. אין עונשין אלא אם מזהירים (מראש ובכתב). הופתעתי לגלות החיוב מבלי שניתנה לי אפשרות בלירה כאלטרנטיבה זולה יותר בכניסה למקטע (עד עכשיו לא ברור היכן בדיוק). כל הכבוד לתובעים בכלי המתאים (יש להגדיל הסכום לאור העוולה המתמשכת). מעוניינת להצטרף לתביעה. אנא פרסמו כיצד מצטרפים?

 64. בר כוכבא אמר/ה

  חברה פח זבל, צריך להיכנס באבא שלהם. מתנהלים בצורה דרקונית.
  המנכל שלהם מוקיון רציני.

 65. יגאל אמר/ה

  שלום
  נעקצתי באותה שיטה על ידי חברה זו!
  חוב של 50 ש"ח תפח ל750 ש"ח עם הוצאה לפועל ובית משפט
  לאחר נסיונות פניה ראיתי שאין ברירה ואין עם מי לדבר , שילמתי את הקנס+ לעורך הדין מנתניה המטפל בהם.
  כמו פראייר שילמתי ,
  נסיון עירעור פשוט הזוי ובכוונה מקשים על האזרח שיתיאש וישלם לגזלנים את הכסף,
  מקווה מאוד שתביעה יצוגית תעמיד לדין את כל שרשרת הניהול בחברה זו – מהמנכ"ל כולל את נתיבי ישראל האחראים על חברה זו,ויחזירו רטרואקטיבית את הגזל לכל המסכנים ששילמו כולל פיצוי.

 66. בועז רדנסקי אמר/ה

  איך מצטרפים לתביעה?

 67. אלון אמר/ה

  אשמח להצתרף לתביעה יצוגית דרשו ממני על חוב של 140 שקלים לערך שלא קיהלתי שום הודעה על כך כי הייתי מנוי לכביש 6 והייתי בטוח שמשם יורד התשלום ושמדובר באוטו מפעיל עכשיו דורשים ממני 800 שקלים בטענה שלא מחוייבים להיתקשר ולהודיע על חוב שלא שולם שולם שנתיים ומאשימים את דואר ישראל . אשמח אם מישהו יכול לחזור אליי ואכן מעוניין להצתרף לתביעה יצוגית .

 68. מור אמר/ה

  אשמח להצטרף לתביעה!

 69. ניר שוויקה אמר/ה

  אשמח להצטרף לתביעה חוב של 602 במקום 93 שח

 70. חגי צוקר אמר/ה

  אשמח להצטרף לתביעה
  לי עשו עוד משהו
  לאחר כמה מכתבים של גביה שלא קיבלתי העבירו את החוב לעו"ד לגביה.
  מעבר לכך הם, כביש שש חוצה צפון לא יכלו לתת לי פירוט מכיוון שכל החיובים הועברו לאותו עו"ד.
  זה חוקי? הם בילבלו אותי עם ה"כביש שש" במעטפה של התשלום וא"כ התנהגו איתי כמו עבריין כאשר הם מתיימרים להיות כביש 6 ובסוף אומרים "מה פתאום? אנחנו לא כביש שש ותפנה לעו"ד שמטפל בגביה שלך".
  העו"ד שגבה ממני הוא עו"ד פישר.
  לפרטים והקלטות.
  חגי צוקר
  0524454726.

 71. עופר בשה אמר/ה

  היי שלום לכם
  גם אני קיבלתי דואר שעליי לשלם אגרה על קטע בכביש 6 צפון שלא ידעתי עליו כלל …

 72. סיגל אמר/ה

  גם אני בין הנוסעים האומללים שלא הייתי מודעת לכביש החדש לצערי הם טוענים שחיפשו אותי ולא הצליחו ולכן החיוב שלי עבר לעורך דין וחויבתי בכנס על אי תשלום . 1- הרכב על -שמי ומופיעה הכתובת שלי במשרד הרישוי ! 2- אני גם מופיעה במשרד הפנים . וכן לא מבינה איך הם לא שלחו אליי הבייתה ? לא הסיגו אותי טלפונית ? הזווי . כמובן בכלל לא ידעתי שנסעתי בכביש אגרה לא היה כתוב כלום בדרך … זה ממש עשקה לאור היום !! כעסתי מאוד אין לי לא עברות תנועה ולא דוחות חניה אזרח הגון בכוח עושים ממך עבריין חוק …..

 73. אור אמר/ה

  אשמח להצתרף לתביעה גבו ממני סכום מטורף של1000 שהגיע מסכום של 30 שקלים
  0523019940

 74. אלון אמר/ה

  גבו ממני סכום של 1300 שח על חוב של 140 שח שלא ידעתי מהם בבקשה אפשר להצטרף לתביעה??
  0506091605

 75. עדי אמר/ה

  חוצפנים הגיע לי מכתב מעורך דין על סך 600 שח עבור חשבונית של 26 שח מטומטמת שכמותי ואני לא הבנתי איך נסעתי להסדיר את זה לפני הקורונה וככה זה תפח. לפחות אם הם ישר שולחים לטיפול משפטי שלא יהיו טמאים 600 שח על חשבונית של 26!!!!!!

 76. דורין אמר/ה

  אשמח להצטרף לתביעה !
  נפתח נגדי תיק הוצאה לפועל לא פחות ולא יותר עבור 2 נסיעות בשנת 2019 (!) בזמן שהדואר שהם טוענים שהגיע, לא הגיע! ובנוסף עברנו עיר
  אני יותר מאשמח להצטרף במקום לשלם 33 ש"ח אני צריכה לשלם גם שכר טרחה לעורך דין שלהם ואגרה שמגיע לסכום של כמעט 600 שקל!
  חוצפה, מתעשרים על חשבון נוסעים תמימים שמרוכזים בנסיעה

 77. מאיר אמר/ה

  עוקץ של המאה בחסות החוק היום שילמתי 600 שח בגין 43 שח גנבים גזלנים לא יאומן ואסור לתת להם להמשיך כך

 78. רותי אמר/ה

  רותי
  מעוניין להצטרף לתביעה

 79. אורי שוורץ אמר/ה

  מה הסטטוס של התביעה, שילמתי 730 ש"ח על נסיעה של 42 ש"ח, וכל הזמן בדקתי באתר של כביש 6 שאין לי חוב, ופתאום הגיע לי עם שליח הוצאה לפועל על חוב שלא ידעתי שקיים.

 80. אולגה ודרניקוב אמר/ה

  אני גם קיבלתי במפתיע אתמול מכתב מהם
  על אזהבה לתשלום לפני תביעה מתשלום של 88 שח עלה ל600 שח
  הלם אחד גדול!
  אשמח להצתרף לתביעה.

 81. שימי אמר/ה

  אני רוצה בבקשה להצטרף לתבעיה איך עושים את זה
  אני בפלאפון 0546188476
  מייל shimi167@gmail.com

 82. נחמה עם שלם אמר/ה

  שלום רב
  הנני מעוניינת להצטרף לתביעה .
  קיבלתי על 2 ננסיעות 18 שח . פתחתי מנוי באינטרנט .ובזמן הפתיחה נשאלתי אם אני רוצה לשלםעבור חובות קודמים . אישרתי ואכן חוייבתי בשתי נסיעות . בדיעבד הם לא חייבו אותי בחוב שבצטבר מהנסיעות הקודמות על סך 18 שח אלא על נסיעות אחרות .. לתומי חשבתי שעיניין זה נפתר אך קיבלתי מכתב מהוצאה לפועל שעל סכום של 18 שח אני צריכה לשלם 527. פשוט גזל וניצול כשוחחתי עימם בטלםון זכיתי לשיחה מאוד חא נעימה בלשון המעאה מחשכת עורכי הדין. התייחסו אליי כאל עבריינית!!!!
  יכלה החברה להתקשר אליי טלפונית. להסביר. עד היום הרבה אנשים סביבי לא מודעים לכך שצריך לשלם עבור כביש זה .

 83. נחמה עם שלם אמר/ה

  שלום הנני מעוניינת להצטרף לתביעה

 84. שמיל אמר/ה

  המלצה לכל הקורבנות של הגנבים האלו: יש תביעות יצוגיות. שלמו את חובכם המטופש, וכאשר תסתיים התביעה מובטח שתקבלו את כספכם + פיצוי נדיב. ההתנהלות של החברה הזאת לא תותיר לבית המשפט כל אפשרות אלא להכנס להם בנשמה.

 85. רחלי אמר/ה

  שלום. איך מצטרפים לתביעה?

 86. פנחס אמר/ה

  גם אני קיבלתי לשלם 598 שח אתמול עם שליח עד הבית- הוצאה לפועל על נסיעות בפחות מ70 שח
  מכתב אחד אפילו לא נשלח אליי לתשלום
  5 חודשים יש לי הוצאה לפועל מהם ורק אתמול קיבלתי את המכתב מהעו"ד שלהם
  חוצה צפון ממש כמו
  עולם תחתון
  מה אני עושה? למי פונה? אחרי שנה פלוס בחל"ת

 87. פנחס אמר/ה

  הנסיעות היו מלפני שנתיים

 88. פנחס אמר/ה

  מישהו כאן יכול לעבות

 89. פנחס אמר/ה

  מישהו כאן יכול לענות?? מה עושים??? מה עם התביעה??
  כשהלכתי לבנק הדואר לשלם 599ש"ח
  נאמר לי שהחוב הוא לא 599 אלא 2000ש"ח הדוברים
  מה אני עושה??? 054-4400023
  עזרה?!

 90. לודה אמר/ה

  תהנו בנסיעה בכביש 6 חוצה צפון!!!!
  ותבדקו טוב טוב שלא שכחתם לשלם לכביש 6 חוצה צפון איזו חשבונית מהעבר שמעולם לא קיבלתם…
  ולא חלילה ששם הכביש שהוא בכלל בכלל לא דומה לכביש 6 חוצה ישראל הטעה אתכם…
  ולא על תשלום מ2020 על 14 שח, כי היום תשלמו 500…
  פשוט ככה.
  בלי רחמים….
  בלי חשבוניות בזמן לכתובת הנכונה.
  בלי אופציה לשלם באתר….
  בלי יכולת לקבל איזשהו מענה בטלפון, אלא אם תנסו 6-7 פעמים עם המתנה בכל פעם של עשרות דקות…
  באיומים על עיכולים.
  בהוצאה לפועל בלי התראה.
  במכתב איום שמגיע באיחור רב.
  בכסת"ח מלא בחסות ה"חוק" על סעיפים מעורפלים בהם לא צוין סכום טרחה שיטילו עליך….
  בשיחה בטון מזלזל מול נציג חברת עורך דין שמנפנף במשפטים סטנדרטים וכמה שמרגישים שזה מה שהנציג המסכן עושה כל יום כל היום… באמת רחמים על מי שסופג כל התיסכול והזעם של לקוחות מרומים…

  חוץ מזה תהנו בנסיעה.
  כביש 6 חוצה צפון כבר יחכה לכם בפינה כדי לגנוב אתכם!

 91. חגי אמר/ה

  עוד עניין כספי עם 6 חוצה צפון:
  הכרטיס אשראי פג ובתור מנוי שכבר חטף מהם תביעה על גרוש וחצי…אני מצפה שיתקשרו ולא ישלחו ס מ ס שמתריע על סיום הכרטיס ועכשיו אתה זה שצריך לתפוס אותם במקום שטלפן שלהם יתקשר להסדרת החוב.
  עוד עניין מקביל מהמנהרות:
  במנהרות הכרמל מייצרים פקק של חצי שעה מהכניסה לחיפה למי שאינו מנוי…אני מעוכב בפקק כדי לשלם בזמן שיש יותר נתיבים של מנויים ששם התנועה ללא תור לחלוטין. יש 2 עמדות תשלום למי שאינו מנוי וזה יןצר פקק מטורף ובמקביל יש 3 נתיבים של מנויים ששם הרכבים טסים. שוב,3 נתיבים ריקים למנויים ושני נתיבים פקוקים לתשלום.

 92. dudi אמר/ה

  גם לי דפקו לי הוצאה לפועל של 500 ש"ח על חוב של 30 ש"ח עד כמה שהצלחתי להבין מהטלפונאית. וזה אחרי שנרשמתי כבר באתר שלהם והיה להם את כל הפרטים שלי. אשמח להצטרף לתביעה יצוגית (dudi13@gmail.com).

 93. אלעד אמר/ה

  ישר כח , גם אני נפלתי בעניין , כל פעם היתי מקבל חוב מכביש , מתקשר ומשלם , ככה לאורך הזמן עד שקיבלתי מכתב לקראת תביעה , שוב התקשרתי לשלם לכביש 6 לאחר מכן נאמר לי שיש לי חוב שלא נמצא אצלהם, קיבלתי מכתב שבו נכתב שיש לי חוב משנת 2018 עבור נסיעות , לקח לי יומיים להבין במה מדובר אך כשעליתי על זה כבר היה מאוחר מדי , חוב של 50 שח קפץ לחוב של 500 שח ,ובנוסף מכתב להוצאה לפועל , פניתי להוצאה לפועל ומסתבר שהם מודעים לעניין שקיים אצלהם אלפי תיקים שפחות או יותר מקרה כמו שלי … אני כבר שילמתי להם , אבל דורש את ההחזר ורוצה להצטרף לתביעה הייצוגית .

 94. אבי אמר/ה

  קיבלתי חיוב של 560 שקלים עבור 2 נסיעות בשווי 15 שקלים. התקשרתי לתובע, משרד חן פישר ונאמר לי שהחוב עלה ל760 שקלים.
  איך עוצרים את הנוכלות? איפה המדינה?

 95. מרים מדר אמר/ה

  גם אני מעוניינת איך מצטרפים לתביעה ?

 96. מרים מדר אמר/ה

  גם לי קרה אותה דבר. רוצה להצטרף תביעה

 97. זאבי יצחק אמר/ה

  אנישילמתי 1200 ש"ח על חוב של2 שקלים קיבלתי הוצאה לפועל על רכב נכה של הבן שלי ככולל כניסה לחשבון שלו של הבן החוסה שלי

 98. אברמוביץ דוד אמר/ה

  היה חוב של 676 שח – אין לי מושג איך זה היגיע לכך – למרות שלא קיבלתי שום מכתב בנידון
  שילמתי את זה בפברואר ידעתי שאין לי כח להתמודד איתם
  מיד לאחר מכן התקשרתי לחוצה צפון וביקשתי לשלם את כל החובות על שני הרכבים + הו"ק קבועה
  כמובן הנציג אמר שכל החובות שולמו והחשבון מאופס

  השבוע היגיע אלי שוב מכתב מויקטור פישר ע"ס של 616
  התקשרתי לחוצה צפון בררתי את הנל ואמרו "אין לך שום חובה"
  מיד לאחר מכן התקשרתי למשרד עוד פישר וטענו שיש חוב ישן של 2019
  – אמרתי שדיברתי בחוצה צפון וטענו שאין חובה …- אבל אין עם מי לדבר
  תכלס מתי התביעה הגדולה שמתוכננת כבר שנים?
  זה יצא לפועל?
  או סתם פקה פקה?

 99. נועם זריהן אמר/ה

  קיבלתי הוצפ על נסיעה של 6₪ קיבלתי 527₪ לשלם
  אפשר לקבל עזרה

 100. משה אמר/ה

  לנפגעי כביש חוצה צפון (שממילא לא חוסך יותר מ 2 דקות)
  בואו נלך בגדול על מי שהתייחס אלינו כאפסים:

  הפיצו נא את המילים הבאות בכל נתיב תקשרות הזמין לכם:
  1. מפעילים את וויז
  2. נכנסים להגדרות ושם ל [ניווט]
  3. ב [ניווט] בוחרים ב "אישורים לכבישי אגרה ….
  4. בדף האישורים לוחצים על ה X של חוצה צפון.

  אולי זה לא ישנה את העולם אבל לפחות סיפוק הנקמה המתוקה על ההשפלה.

 101. נועם זריהן אמר/ה

  נסיעה של 8 ₪ קיבלתי מכתב נעוריך דין על סך 520₪

לא ניתן להגיב