זימון חברת תש"ן לשימוע לפני ביטול רישיון העסק

נמל המפרץ חוות מיכלי תשן קרית חיים (צילום: ירון כרמי)

פרק נוסף במאבק מול התעשייה הפטרוכימית במפרץ חיפה. המאבק לסגירת חוות מיכלי תש"ן הנמצאת בסמוך לרחוב דגניה בקריית חיים, הנקרא, בפי התושבים, גם בשם "רחוב הסרטן".

הודעת עיריית חיפה:

עיריית חיפה מזמנת את חברת תש"ן לשימוע לפני ביטול רישיון העסק של חוות המכלים וצמצום תוקפו והיקפו

ראש העיר חיפה, עינת קליש רותם, זימנה את ראשי חברת תש"ן לשימוע לפני ביטול וצמצום רישיון העסק של חוות המכלים. הזימון ניתן לחברה בעקבות ממצאי שימוע שנערך ע"י המשרד להגנת הסביבה, מהם עולה כי החברה הפרה את תנאי היתר הרעלים, רישיון העסק והוראות החוק תוך גרימת מפגעים סביבתיים.

בזימון מבהירה ראש העיר כי השימוע עלול להוביל לביטול רישיון העסק אותו אמורה הייתה רשות הרישוי להנפיק לחוות המכלים לתקופה בת 10 שנים ומתן היתר זמני תחתיו לתקופה בת 6 חודשים, תוך צמצום ההיתר הזמני באופן שלא יינתן היתר למכלים המושבתים.

בזימון, שנשלח לראשי החברה, נכתב בין היתר: "במהלך החודשים האחרונים מגיעות תלונות רבות של תושבים למוקד העירוני בגין מפגעי ריח חמורים ובלתי סבירים שמקורם לכאורה מחוות המכלים. תלונות הגיעו הן למוקד העירוני של העירייה הן לאיגוד ערים חיפה לאיכות הסביבה והן למשרד להגנת הסביבה אשר בדק וחקר את הנושא וזימן את נציגיכם לשימוע. ממצאי השימוע…העלו תמונה עגומה ולפיה הפרתם את תנאי היתר הרעלים ותנאי רישיון העסק וכן את הוראות החוק, באופן הגורם למפגעים סביבתיים".

ראש העיר מבהירה במכתבה כי מתן ההיתר הזמני ל – 6 חודשים, מותנה ע"י העירייה בעמידה בכל הדרישות והתנאים שנקבעו על ידה ונשלחו לחברה בעקבות הליך הבירור אותו ערכה העירייה לחברה.

במסגרת זו דורשת העירייה, בין היתר, מחברת תש"ן, להעביר לידיה את כל ממצאי הבדיקות והסקרים שבוצעו על ידי החברה, להגיש לעירייה תכנית עבודה לכלל המכלים, המתייחסת לבדיקות התקינות שלהם, לקיים שיתוף פעולה מלא עם העירייה ולאפשר הכנסת מומחים מטעמה לשטח החווה לצורך עריכת בדיקות נדרשות.

לשימוע שיתקיים ב 26/11/20 הוזמנו גם נציגי המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים חיפה לאיכות הסביבה.

להוציא את המפעלים המזהמים והמסוכנים ממפרץ חיפה!

בתוך כך, הפגנה של תושבים ופעילים מאזור חיפה והמפרץ (אך לא רק), תתקיים ביום רביעי הקרוב 25/11/20 | מוזמנים בהמוניכם!

יום רביעי, 25/11/20 מתחילים ב-15:45 בחוצות המפרץ

ממארגני ההפגנה נמסר:

כולן/ם באות/ים: חיפאים, קרייתים, תל אביבים סביבתיים, ירוקים, בואו עם איזו חולצה/ות ושלט. זוהי שעת המבחן, בשבוע הבא ההחלטה של ועדת מנכ"לים. כשישאלו אותכן/ם איפה הייתם, תהיו גאים/ות לומר: אני לא פספסתי ההפגנה הזו. כי היא תהיה ההפגנה!


מתש"ן נמסר לחי פה:

תש"ן הינה חברה חיונית למשק האנרגיה בישראל ולתפקודו הרציף.
החברה מקצועית, בטוחה ומשקיעה משאבים רבים ואמצעים חדישים במתקניה, תוך עמידה בכל תקני הבטיחות מהמחמירים ביותר בעולם. תש"ן מבוקרת ומפוקחת על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים ומיישמת את הנחיותיהם באופן מלא.
ניכר כי הודעתה של עיריית חיפה פופוליסטית וריקה מתוכן, וכי תכליתו של מהלך זה הוא שיפור תדמיתה הקורסת של עיריית חיפה בעיני התושבים.
אנו שבים ומדגישים – להתמקד בפתרונות, בקבלת החלטות ולא בכותרות.

הפגנה נגד תש"ן (צילום: דודי מיבלום)
הפגנה נגד תש"ן (צילום: דודי מיבלום)

לא ניתן להגיב