מפעל דור כימיקלים ניסה להסתיר דליפה של חומרים מסוכנים

דליפה של חומרים מסוכנים התגלתה בביקורת פתע אותה ערכו אנשי המשרד להגנת הסביבה במפעל דור כימיקלים. במפעל ניסו להסתיר כי מדובר בחומר מסוכן, אך בדיקה במעבדה מהחומר שנלקח אימתה את החשד של אנשי המשרד, והוכיחה כי מדובר בשילוב של חומרים מסוכנים שונים רעילים לאדם ולסביבה.

דור_כימיקלים.jpg

מפעל דור כימיקלים. התמונה באדיבות דף הבית של המפעל
צוות המשרד להגנת הסביבה הגיע למפעל דור כימיקלים במפרץ חיפה לפני כחודש וחצי כדי לבצע בדיקת פתע בארובה ובזמן הבדיקה הורגש במקום ריח חריף שמקורו בחומר שנמצא על רצפת המפעל. אנשי המשרד בדקו את השטח עם אמצעי הגנה ומסכות אב”כ וגילו כי מקור הדליפה הוא מצינור לא תקין. המפקחים דגמו את החומר שדלף, אך עוכבו על ידי עובדים במפעל שניסו לנקות את הממצאים בעזרת חומרי ניקוי.

מדובר במפעל השוכן בלב אזור תעשייתי במפרץ חיפה ותוצריו משמשים את תעשיית הכימיה, בנזין, פרמצבטיקה, חקלאות, פלסטיק ועוד. בימים אלה פועל המשרד לנקיטה באמצעי אכיפה מול המפעל.

מחברת דור כימיקלים נמסר לחי פה בתגובה: “לפני כחמישים יום (23.12.14), חלה תקלה שגרתית בשעון תעשייתי וכתוצאה מכך נוקזו למאצרה תקנית ( מבנה תיקני לניקוז נוזלים), כ-15 ליטרים בלבד של תערובת מים וכהלים, תערובת שאינה רעילה ואינה מסוכנת לאדם ולסביבה. התקלה טופלה ותוקנה במקום, השעון הוחלף והשטח נוקה”.

עוד נמסר: “על פי חוק חומרים מסוכנים, לא היה בכך כלל אירוע בטיחותי המחייב דיווח כלשהו לרשויות הגנת הסביבה או אחרות. אין ולא היה שום ניסיון להסתיר דבר או למנוע את הבדיקה. ההיפך הוא הנכון. הצוות שביקר בחברה, קיבל את כל הסיוע ושיתוף הפעולה מצד כולם. החברה פועלת בהתאם לחוק ועל פי כל כללי הבטיחות. יצויין כי רק לפני כשבועיים, במהלך כנס שנערך בחיפה בהשתתפות נציגי המשרד להגנת הסביבה, צויין המפעל לטובה על פעילותו לשיפור איכות האוויר והסביבה. אנו מחוייבים ונחושים להמשיך במגמה זו גם בעתיד”.

חומרים מסוכנים בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.