מחאת המנהרות הגיעה לרחוב: "הכניסה לעשירים בלבד"

מחאת מנהרות הכרמל יצאה מהפייסבוק והגיעה לרחוב: עשרות הפגינו אמש (ה') בכניסה למנהרות באזור הצ'ק פוסט כשלצדם ניצב ראש עיריית חיפה יונה יהב: "אני חושב שלקחת על קטע של שישה וחצי קילומטרים פי שלוש מכביש חוצה ישראל זאת שערורייה".

עשרות בודדים השתתפו אמש (ה') במחאת מנהרות הכרמל, על אף התמיכה הגדולה שהגיעה לכ-29,000 בדף הפייסבוק. המפגינים הניפו שלטים עליהם נכתב: "מנהרות הגזל" – "חרם צרכנים עד להורדת המחירים" – "לא רואים את האור בקצה המנהרה" – מחלבת מנהרות הכרמל" ועוד… וקראו לנהגים שהיו בדרכם לחצות את המנהרה, לא להשתמש בה ולהחרים אותה.

רותי בנין, תושבת עתלית מיוזמי ומארגני המחאה: "מה שהוציא אותנו לרחוב והביא אותנו להפגנה זה שחודש שלם אנחנו מוחים ברשת החברתית ואף אחד לא פנה אלינו ולא דיבר איתנו. פשוט, לא סופרים אותנו ולא מנסים להגיע לשום דבר. אני חושבת שמעבר של מספר דקות נסיעה צריך להיות מחיר ידידותי שכולם ירוויחו ממנו, אבל היום מי שמשתמש במנהרה הזאת זה אך ורק העשירים".

על ההיענות הדלה של המפגינים אמרה רותי: "כשהם יקבלו את החשבונית הם יבינו שהם לא יכולים להמשיך לפרנס את שרי אריסון. זו היתה סנונית ראשונה, אנחנו מתכננים להמשיך ואנחנו לא נפסיק את המחאה הזאת עד שנוריד את המחירים".

רוני בנין מיוזמי ומארגני המחאה: "אנחנו רוצים לדעת איזה מודל כלכלי, מה הבסיס שכאן עושים וממשיכים להעלות את המחיר בחמישים אחוז. אני חושב שכל אזרחי ישראל היו מוכנים להתפשר על תוספת של 30%. יש הרבה אנשים בארץ שהם מועטי יכולת יש עוני שגובר והולך, מצד שני המדינה מעורבת באיזשהו הסכם שלא נחשף לנו ואף אחד לא מוכן לחשוף את ההסכם – אפילו שקיים חופש המידע בישראל אף אחד לא מוכן לספר לנו מה ההסכם ועל סמך מה המחירים עולים, כשאנחנו יודעים מתוך מידע פנימי שהיעד הסופי 10 שקל לכיוון".

מפגינים_עם_יונה_יהב.jpg

מפגינים עם יונה יהב
ראש עיריית חיפה יונה יהב, שהיה הראשון שהתנגד להעלאת המחירים והראשון שמחה ברשת החברתית פייסבוק נגד ההעלאה, התייצב לצד המפגינים ברחוב. לשאלת חי פה כיצד הוא לא ידע מראש על תוכנית העלאת המחירים שמתעדכנת מדי פעם הוא הסביר: "החוזה נחתם כעשור לפני שהפכתי לראש עיר כך שלא יכולתי להיות בסוד העניין ותוך כדי עבודה מעולם לא חשפו את המסמך ואת היעד עד היום לא חשפו אותו. מה שאנחנו כן יודעים זה ההעלאות שמתבצעות בפועל".
"אני חושב שלקחת פי שלוש מכביש ישראל זאת שערורייה, מדובר בשישה וחצי קילומטר. ברגע שאדם עובר הלוך וחוזר פעם ביום הוא משלם 700 שקל לחודש – צריך לקחת משכנתא כדי לממן את הנסיעות. אנחנו באים ואומרים די, זה לא סביר, בואו נעשה חשבון ונפרוס את ההעלאה הזאת על פני יותר שנים ונעשה לאנשים יותר קל בכיס".

יהב אמר לחי פה, כי השבוע ניפגש עם מנכ"ל משרד התחבורה ואנשים העוסקים בנושא, "לכולם יש סימפטיה אבל אני לא רואה שמישהו עושה משהו. נראה אם נמשיך ללחוץ והקהל ימשיך לשתף פעולה וימשיך לעשות את העבודה ברשתות החברתיות בסופו של עניין אני מאמין יהיה לחץ שיעשה את העבודה".

דודי מיבלום פעיל בפורום אדם וסביבה: "הזכיין קיבל סוכרייה גדולה והוא מעלה את המחירים ועושה מאיתנו צחוק. כל אלה שיכולים לנסוע במנהרות זה רק עשירים וזאת לא היתה הכוונה".

03_-_מחאת_מנהרות_הכרמל.jpg

מנהרות הכרמל – סגור עקב חמדנות
אלי דבי, פעיל חברתי: "יש פה מחאה שצריך לעמוד אחריה. לא הגיוני שנשלם 17-18 שקלים ואם אני עושה את זה פעם או פעמיים ביום צריך לקחת משכנתא. הגיע הזמן לעשות מחאה ולגמור עם הסיפור הזה".

דוד פסו: "הטיקונים עושקים אותנו – האזרח הקטן. כמו שייערך מאבק מול הבנקים וחברות הסלולר שנערכו בעבר ,אנחנו נלחם על כל שקל".
מפגינים.jpg

מפגינים נגד הגזל במנהרות הכרמל
רוני_גרוסמן.jpg
רוני גרוסמן – דובר עיריית חיפה
סמר_עודה.jpg
סמר עודה
[topic:1cch6fzo]https://haipo.co.il/forum/posting.php?mode=edit&f=17&p=31158[/topic:1cch6fzo]

לא ניתן להגיב