הרוג בשרפה בדירה בחיפה

דירה עלתה באש, בקומה מינוס 1 בבית בן 6 קומות. לוחמי האש פרצו לדירה ואתרו גבר כבן 60, כשהוא פצוע באורח אנוש. הגבר פונה לבית החולים רמב”ם בחיפה וכעבור שעה קלה נקבע, לצערנו, מותו.
מחקירה ראשונית של צוות החקירה המיוחד של כבאות והצלה לישראל מחוז חוף , עולה כי השריפה החלה מפיצוץ אדים של חומר דליק וכי הבית לא היה מחובר לאספקת גז וכן אין חשד לפלילים באירוע.


ממשטרת ישראל נמסר לחי פה:

המשטרה פתחה בבדיקת נסיבות שריפה בדירה בחיפה בה נספה תושב המקום.
כוחות כיבוי והצלה שהגיעו למקום השתלטו על השריפה, במסגרתה עפ״י גורמי רפואה פונה מהמקום תושב המקום בן 61 שנפגע באורח אנוש תוך פעולות החייאה אל המרכז הרפואי רמב״ם בחיפה וכעת נאלצו לקבוע את מותו.

המשטרה פתחה בבדיקת נסיבות הארוע בשיתוף פעולה עם חוקר דליקות מטעם כב”ה.

מכבאות והצלה נמסר לחי פה:

במוקד 102 של מחוז חוף התקבלה לפני זמן קצר הודעה על שריפה בדירה ואדם לכוד בדירה ברחוב הבעל שם טוב ברמת הדר שבחיפה.
לוחמי האש מחלצים את האדם בשניות אלו ממש וממשיכים בסריקות ללכודים נוספים.

בהמשך לדיווח על שריפה בחיפה ברחוב חנה סנש לוחמי האש הודיעו על שליטה באש.
חולץ אדם אחד שמצבו על פי גורמי הרפואה נכון לעכשיו אנוש.

תיעוד מתוך הדירה ברחוב חנה סנש בחיפה , רס”ר משה שגב מפקד צוות תחנת חיפה אשר חדר ראשון למבנה ויחד עם לוחמי אש נוסף חילצו את הלכוד, שהיה באותה שעה בין החיים.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

מאיחוד הצלה – מחוז צפון נמסר לחי פה:

צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני וביצעו החייאה על פצוע אנוש שחולץ מדירה אפופת עשן ברחוב חנה סנש בחיפה.

שלומי פדר חובש באיחוד הצלה נמסר:

כשהגעתי למקום עלה עשן סמיך מהדירה בקומה מינוס 1 במבנה של 6 קומות. צוותי הכיבוי נכנסו לדירה וחילצו אלינו פצוע אנוש ללא הכרה. לאחר הסיוע הראשוני ופעולות ההחייאה בזירה הוא הועלה לניידת טיפול נמרץ שם הצוות ממשיך בניסיונות להציל את חייו.
צילום: איחוד הצלה
צילום: איחוד הצלה
צילום: איחוד הצלה
צילום: איחוד הצלה

ממד”א, נמסר לחי פה:

בשעה 12:34 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב כרמל על ככה”נ בלון גז שהתפוצץ בדירה, ברחוב חנה סנש בחיפה. לאחר שבמהלך פעולות הכבאים במקום אותר גבר פצוע, חובשים ופראמדיקים של מד”א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי”ח רמב”ם, גבר כבן 75 במצב אנוש, עם 70% כוויות תוך כדי ביצוע פעולות החייאה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

6 תגובות
 1. שמואל שטיינר, עו"ד אמר/ה

  כפי שהגבתי בעבר, אירוע נזקי אש מתרחשים כמעט בכל יום והם האירועים המסוכנים ביותר לגוף ולרכוש, ישנה חשיבות גדולה כי יותקנו בכל הדירות גלאי עשן ואש, מדובר בגלאים עצמאים שעלותם עשרות ש”ח בודדים וכן בכל בית להחזיק מטף כיבוי 6 ק”ג אבקה למקרה הצורך. כיום ניתן לרכוש גם גלאי גז עצמאים, וכן לדרוש ממתקין חברת הגז להתקין ברז אוטומטי לפיה בעת התנתקות או דליפת גז מיד הספקת הגז תיפסק.
  כמו כן מומלץ לבטח את מבנה הדירה והתכולה ועלות פוליסת ביטוח לדירה יכולה להגיע לכ 2500 ש”ח בשנה לתכולה ממוצעת . החשיבות של החזקת פוליסת ביטוח שכאת גם לא “להיזרק” לרחוב עקב הנזק בדירה, שכן במקרה של פוליסה אזי השמאי יאשר לחברת הביטוח לשפות עבור שהות של שכירות דירה לזמן השיפוץ ע”ח הביטוח והכי חשוב במקרה של רשלנות בעל הנכס או הדייר חברת הביטוח תתגונן בשם המוטב בפוליסה כנג תביעות שכנים שנפגעו. כך שמכל הסיבות ועוד חייבים בעלי נכסים ודיירים להתכונן כראוי. ראוי להדגיש כי אנו נכנסים לתקופת חורף והסיכונים לשריפות בדירה אף גדולים יותר שכן מפעילים בחלק מהבתים תנורים על גז, נפט, חשמל ויש לשמור להרחיק את מקור החום ממיטות בדים וכל מה שיכול להתלקח לא להשאיר מערכת חימום עובדת כשלא בדירה ויש להעדיף לכבות את מקור החום לחימום שהולכים לישון. הח”מ עו”ד העוסקת בנזקי אש וביטוח ויועץ משפטי של אגודת חוקרי דליקות ושל אגודת המיגון בישראל NFPA-IL

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  כל הכבוד ללוחמי האש.שבת שלום

 3. רמבי אמר/ה

  לרפי וכולם, הם כבאי אש חילוץ והצלה.
  הם לא לוחמי אש!!!! ממש כמו שאתה רפי אינו לוחם מקלדת, הרופאים אינם לוחמי הרפואה, הסופרים אינם לוחמי הספר, החשמלאים אינם לוחמי החשמל וכ’ו.
  לוחמים הם אנשי צבא בלבד!

 4. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  תודה רבה עו”ד שטיינר על העצות הטובות.

 5. שלומית אמר/ה

  יהי זכרו ברוך.
  שאלה: רח’ חנה סנש קרוב לבית חולים בני ציון?, אם כן, מדוע לפנות לרמב”ם?

 6. יהודה אמר/ה

  לא יפה ללכלך

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.