חיסון לקורונה: “יספיק ל-4 מיליון אזרחים”

חברת פייזר הודיעה השבוע כי בבדיקות מוקדמות נמדדים 90% הצלחה לחיסון שפיתחה נגד נגיף הקורונה. פיתוח החיסון נעשה עם שותפה מגרמניה שנקראת BioNTech. בימים אלה מתקיימת הערכה במינהל התרופות האמריקאי (FDA) על מנת לוודא כי החיסון בטוח לשימוש ולהעניק לו אישור רישמי. מדינות רבות מנסות כעת לחתום על חוזי אספקה עם פייזר, ביניהן ישראל. החיסון צפוי להגיע בתחילת שנת 2021, במידה שהאישור ממנהל התרופות האמריקאי יתקבל.

חיסון לקורונה: הודעת שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין (12/10/20):

משרד הבריאות צפוי לחתום מחר (ו’, 13/11/20) עם חברת התרופות “פייזר” על רכישת 8 מיליון מנות חיסון נגד קורונה, שיספיקו ל 4 מיליוני אזרחים שיבקשו להתחסן (החיסון מחולק לשתי מנות).

מתן החיסונים יתאפשר רק בכפוף לאישור החיסון על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי, FDA, ואישור משרד הבריאות הישראלי. החברה צפויה להגיש את הבקשה לאישור זה לקראת סוף נובמבר.

תחילת האספקה תהיה בינואר 2021 וההמשך יגיע באספקה שוטפת במהלך שנת 2021.

שיתוף הפעולה בין משרד הבריאות ל”פייזר” הואץ מאוד בימים האחרונים תוך משא ומתן שהתקיים ברוח טובה, וכאמור הביא להישג משמעותי ביותר כאשר מדינת ישראל תהיה מהמדינות הראשונות בעולם שתקבל חיסון נגד הקורונה.

משרד הבריאות עושה כל מאמץ לרכש חיסונים שונים, כך שכל אזרחית ואזרח יוכלו להתחסן. אבל עד שזה יקרה אנחנו חייבים להקפיד על ההנחיות, חייבים להמשיך במתווה היציאה של משרד הבריאות מהסגר. אסור להיות שאננים”.

יולי אדלשטיין (צילום: משרד הבריאות)
יולי אדלשטיין (צילום: משרד הבריאות)

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    חברת פייזר עושה עבודת קודש למען אזרחי ישראל.

  2. לימבו אמר/ה

    עושה עבודת קודש עבור ציבור המשקיעים בחברה.

  3. לא יודע אמר/ה

    קחו את. חיסון שלי מתנה לא רוצה להיות עקר..

הגיבו כאן לכתבה