מרפאת פוסט קורונה | כללית חיפה


כללית הפעילה שירות מיוחד ראשון מסוגו בקהילה למחלימים מקורונה הסובלים מתופעות לוואי קשות. אנשים רבים שהחלימו מקורונה, בשיעורים שעדיין נבדקים ומכל קבוצות הגיל, סובלים מבעיות רפואיות משניות למחלה, בעיקר סימפטומים נשימתיים וכן בעיות לב, בעיות נוירולוגיות ומצוקה רגשית.
כדי להעניק לאנשים אלה מסגרת טיפולית הולמת, הפעילה כללית במרפאה המחוזית למחלות ריאה (המלמ”ר), מרפאה ייעודית למצבי פוסט קורונה אשר בשלב ראשון תתמקד בבעיות הריאתיות ותורחב בהמשך למקצועות נוספים.

צפו בווידאו שצילמנו במרפאה:

פרופ’ יוחאי אדיר, מנהל מרכז מרפאת מחלימי הקורונה של כללית הפועל במלמ”ר ובבי”ח כרמל במשולב, מציין כי חולים אשר חלו בקורונה עם מעורבות ריאתית בדר”כ דלקת ריאות ונזקקו למתן חמצן או להנשמה מלאכותית עלולים לפתח סיבוכים ריאתיים ארוכי טווח, עם תלונות על שיעול ממושך, קוצר נשימה ופגיעה באיכות חייהם.
המרפאה החדשה פועלת בגישה כוללנית שנועדה לתת מעטפת שירות רב מקצועית ועל כן מאויישת על ידי צוות מומחי הריאה של כללית בבית החולים ובקהילה, יחד עם צוות השירות הסוציאלי והשירות לריפוי בעיסוק של כללית במחוז חיפה וג”מ. במידת הצורך מופנה המטופל לתוכנית שיקום ריאות שקיימת במקום, בריכוזו של פיזיותרפיסט שהתמחה בנושא.
ההפניה למרפאה נעשית על ידי רופאי המשפחה ועם קבלת המטופל נעשות בדיקות להערכת הפגיעה בריאות והתאמת טיפול תרופתי ואחר.
בהמשך, יכלול השירות גם מרפאה לסיבוכים נוירולוגיים, לבביים ואחרים שמופיעים בעקבות המחלה.

פרופ' יוחאי אדיר (צילום: דוברות כללית)
פרופ’ יוחאי אדיר (צילום: דוברות כללית)


ד”ר לילך צולר, המנהלת הרפואית של כללית במחוז חיפה וג”מ, מציינת כי יש חשיבות בליווי החולים שהחלימו לכאורה מהמחלה אך בפועל סובלים מבעיות רפואיות משמעותיות וקושי לחזור לתפקוד. זו גם ההזדמנות, הוסיפה, להזכיר עד כמה חשוב לשמור על כללי הריחוק הפיזי ועטיית המסכה כדי להפחית סיכון להידבק במחלה שעלולה להיות קשה ועם סיבוכים גם בקרב אנשים צעירים וללא מחלות רקע.

דר לילך צולר
דר לילך צולר

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    כתבה חשובה נגה.יישר כוח

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.