בדיקות קורונה לפני טיסה הכי קרוב לבית – ברמב"ם • מעכשיו רק 179 ש"ח! • אין סיכוי שתפספסו את הטיסה!

בדיקת קורונה ברמב"ם

אין לכם קורונה? טוסו מפה

מאת: נעמי כהן דויד

למה כדאי לכם לבצע בדיקת קורונה פרטית לפני טיסה, בקריה הרפואית רמב"ם? 10 סיבות מנצחות:

קניתם כרטיס טיסה ואתם כבר מרגישים את ריח החופש ומדמיינים את עצמכם בנופש הנכסף? קחו נשימה. הפעם ניצבת ביניכם לבין הפנטזיה, דרישה "קטנה", כי מלבד דרכון בתוקף, תאלצו להציג בשדה התעופה גם תוצאה של בדיקת קורונה שלילית, שבוצעה עד 72 שעות קודם לטיסה (שימו לב שיש לוודא את מספר השעות הנדרש בהתאם לדרישות מדינת היעד).

"דרכון רפואי באנגלית"

זהו "דרכון רפואי באנגלית", המהווה מסמך רשמי ממוסד רפואי מוכר, שבו רשומים באנגלית:
• סוג הבדיקה
• תאריך ביצועה
• וכמובן – התוצאה השלילית.

איך עושים את זה, בחלון הזמן הקצר כל כך, בלי בירוקרטיות מיותרות ועם ודאות של 100 אחוז שהתוצאה תתקבל בזמן? 

בקריה הרפואית רמב"ם הוקם מערך מיוחד לנושא, והחל מחודש ספטמבר האחרון, ניתן לבצע במקום בדיקות קורונה פרטיות במתחם מיוחד שיועד לכך (בכניסה לבית החולים מול רחבת המיון).  מאות פונים פוקדים את המקום מידי יום, ביניהם נבדקים רבים, לא רק מאזור הצפון אלא גם ממרכז הארץ ואפילו מדרומה.   


10 סיבות לבצע בדיקת קורונה פרטית ברמב"ם: 

 1. ניסיון – הקריה הרפואית רמב"ם היא מבתי החולים הוותיקים בארץ (חגג לא מזמן 80 שנה), והמעבדה הווירולוגית בו מנוסה מאוד באבחון הדבקות נגיפיות, בשיטות שונות. האבחנה של נגיף הקורונה מבוססת על זיהוי הנגיף בשיטות מולקולאריות מתקדמות כמו Real Time PCR.
 2. מקצועיות – ד"ר מורן שוורצוורט-כהן, מנהלת המעבדה הווירולוגית בקריה הרפואית רמב"ם: "יש לנו ניסיון רב בבדיקות דיאגנוסטיות. הציוד החדיש והעבודה בשיטות הבדיקה מהמתקדמות בעולם מבטיחים תוצאות יעילות ומדויקות ככל האפשר. אם יש ספק בתוצאה המתקבלת והיא גבולית, מבחינתנו אין ספק ואנו מבצעים בדיקה חוזרת כדי לאמת או להפריך את התוצאה הראשונית". 
 3. נוחות  תשכחו מרופא המשפחה שלכם. אין צורך בהפניות, התחייבויות ושאר טפסים והליכים בירוקרטיים. 
 4. זמינות – טל אבוטבול, מנהל מערך שירותי רפואה פרטיים ובינלאומיים בקריה הרפואית רמב"ם: "כל אחד יכול להתקשר בכל שעה 24/7 ולקבל מענה. במסגרת המענה נשלחת הודעת סמס באמצעותה ניתן לבצע זימון אונליין לבדיקה ביום ובשעה הנוחים לכם, ללא צורך בשיחה עם נציג שירות". 
 5. תשובה המהירה – כדי שחלילה לא תפספסו את הטיסה, התשובות תישלחנה אליכם תוך 24 שעות. אבוטבול: "בפועל ב-95 אחוז מהמקרים התשובות ניתנות בתוך כמה שעות, עוד באותו היום. התשובות נשלחות באופן אוטומטי למייל של הנבדק בכל שעות היממה, גם אם מדובר באמצע הלילה, כך שאין צורך לחכות לנציג אנושי בשעות הבוקר".
 6. מחיר לא צריך לשבור תכנית חיסכון. שלא כמו במעבדות פרטיות הדורשות מאות ואפילו אלפי שקלים לבדיקה, המחירון של רמב"ם כפוף למחירון משרד הבריאות: 179 שקלים לבדיקת PCR ,225 שקלים לבדיקה סרולוגית. 
 7. בזכות הדוגמים המנוסים "כל הדוגמים הם אחים ואחיות מוסמכים המנוסים בלקיחת בדיקות קורונה", מסבירה ליאת וקנין, אחות אחראית מרפאת פרסונל ומרפאה תעסוקתית ואחראית על כל הדגימות הפרטיות ודגימות הפרסונל בקריה הרפואית רמב"ם, "הדיגום מתבצע ביעילות מקסימלית ובמינימום אי נוחות לנבדקים".
 8. בזכות מניעת הסיכון להדבקה – מתחם ההמתנה בתור לדיגום מקורה, אך ללא קירות. הנבדקים מחכים לתורם במרווחים גדולים ובאוויר הפתוח. מה יותר בטוח מזה?!
 9. התחשבות וקנין: "זמן ההמתנה בתור לדיגום עומד על דקות בודדות. אנו מאפשרים לבעלי מוגבלות נגישות למתחם הדיגום כך שיוכלו להיכנס עם רכבם. במקרה שלנבדק יש קושי להגיע למתחם, נדגום אותו ברכבו". 
 10. שיתוף הפעולה בין כל הגורמים – "אם מתעוררות שאלות או אם נוצרים אתגרים מקצועיים כלשהם, כולנו נעבוד כצוות כדי לתת מענה", מסבירה ד"ר שוורצוורט-כהן, "בין אם מדובר ברמת הדיגום או ברמה הלוגיסטית או במעבדה. הכל מטופל כך שהנבדק יקבל את השירות הטוב ביותר מכל הבחינות".  
הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  חשוב להיבדק.

 2. Dalia אמר/ה

  טוב לדעת תודה

 3. דורי ג אמר/ה

  בשדה התעופה אותה בדיקה עולה 45 שח ( חברה שעובדת השיתוף עם רמב"ם)
  מדוע לשלם 297 שח מחיר מופקע… לא מתאים לתקופה .
  שילמתי לכם כשלא הייתה אופציה … לא עוד !
  תורידו מחיר ל 99 שח מקסימום

 4. אמנון בר לב אמר/ה

  טעיתי בנתוני הדרכון בעת הזמנת התור לבדיקה לפני נסיעה לחו"ל.
  איך מתקנים ואיך מקבלים אישור וזימון לבדיקה?
  תודה

הגיבו כאן לכתבה