אוטו גלידה ללא רישיון בחוף הים

חוף טירת הכרמל (צילום - ירון כרמי)

הפעיל "אוטו-גלידה" עם כסאות ושמשיות בתחום חוף הים בניגוד לחוק, והורשע

בעקבות כתב אישום שהגיש המשרד להגנת הסביבה, בית משפט השלום בחיפה הרשיע באחרונה אדם שהפעיל רכב למכירת שתיה קלה וגלידה, תוך הצבת כסאות ושמשיות, בתחום חוף הים של טירת הכרמל. זאת, בניגוד לחוק לשמירת הסביבה החופית, חוק רישוי עסקים וחוק איסור נהיגה ברכב בחוף הים. בנוסף, בית המשפט הטיל עונש על עובד עירייה שהורה להציב "בולדרים" ולכבוש חול באמצעות הנחת מצע על חוף הים לטובת מפעיל הרכב – וזאת בניגוד לחוק שמירת הסביבה החופית.

בשביל קרוב משפחה

על-פי כתב האישום, עובד עיריית טירת הכרמל הורה להקים אזור מתוחם באמצעות טרקטור בחוף טירת הכרמל, לצורך העמדת רכב ועסק רוכלות בעבור קרוב משפחתו. התיחום נעשה באמצעות בולדרים שהונחו על חוף הים עד למרחק של כ-30 מטרים מקו המים, תוך כבישת השטח התחום ביניהם והנחת מצעים על גבי חול הים באופן המאפשר את כניסת הרכב אל המובלעת המתוחמת בחוף. 

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל:

המשרד להגנת הסביבה פועל בנחישות לשמור על חופי ישראל פתוחים לכלל הציבור ולהגן על החי והצומח בסביבה החופית מפני כל פעילות אסורה, אשר עלולה לפגוע באותה סביבה רגישה ויקרת ערך. נמשיך לנקוט ביד קשה כנגד כל מי שיבחר להשתלט על משאבי ציבור, לנסוע בניגוד לחוק בשטחי החופים ולפגוע בסביבה החופית.
גילה גמליאל
חכית גילה גמליאל – השרה להגנת הסביבה. צילום – רפי קוץ, לשכת העיתונות הממשלתית

בהמשך לכך, הפעיל קרוב המשפחה את העסק מתוך אותו רכב, תוך שהוא פועל ללא רישיון עסק. בכך הנאשמים מנעו את המעבר החופשי של הציבור לאורך תחום החוף, ביצעו פעולה שיש בה, או שעלולה, לפגוע בסביבה החופית, בניגוד לחוק שמירת הסביבה החופית, התשס"ד-2004. בעל הרכב הואשם גם בנהיגה ברכב בתוך תחום החוף בניגוד לחוק איסור נהיגה ברכב בחוף ים, תשנ"ז-1997.

קנס של 21 אלף שקלים

כבוד השופט זאיד פלאח מבית משפט השלום בחיפה, גזר על בעל הרכב ומפעיל העסק קנס בסך 21 אלף שקל (הכוללת הפעלת התחייבות מתיק קודם) וכן התחייבות בסך 30 אלף שקל להימנע מהעבירות שבהן הורשע במשך 3 שנים.

30 אלף שקלים פיצוי למדינה

במסגרת הסדר טיעון, עובד העירייה הודה בביצוע העבירות ללא הרשעה והוטל עליו לשלם פיצוי למדינה בסך 30 אלף שקל ולחתום על התחייבות בסך 60 אלף שקל להימנע מהעבירות שבהן הורשע במשך שנה.

את המשרד להגנת הסביבה ייצג בהליך עורך הדין שגיא סיון ממשרד עורכי הדין שגיא סיון ושות'. 

חוף_טירת_הכרמל
חוף_טירת_הכרמל
12 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  מדוע עובד העירייה לא פוטר מתפקידו?
  איך מתקבל על הדעת שימשיך בתפקיד ציבורי בעיריה??

  1. גוגו אמר/ה

   אין אפילו תזכורת לעבירת הפרת אמונים תוך סיכון חיי הציבור עבירה פלילית לעובדי ציבור שמחייבת מאסר בפועל.מעניין שהרי הפרקליטויות בארץ לא יוצאות להגשת כתב אישום אם אין להם תשעים אחוז ומעלה של הצלחה בטוחה והרשעה אז איך קורות בדרך כל עיסקות הטיעון זה כנראה המירווח של עיסקות השוחד לכאורה שחייב להחשף לציבור פעם אחת ולתמיד.

  2. דן אמר/ה

   משרד מלא קנאה כועב להם שיש אפשרות להנחות ממשקאות בקיץ החם

 2. יובל אמר/ה

  קנס לא יעזור. רקב כלא לחמש שנים לפחות.

  1. חיפני אמר/ה

   בעוון מה ?
   הוא לא הפריע לאיש, לא חסם מעבר והיה משב רוח רענן למי שנצלה בשמש.

  2. גוגו אמר/ה

   אולי אתה צודק ויש צורך בעמדת ארטיקים סנדוויצים וכל שאר התענוגות בטח בסביבת הים הקרובה .ועדיין צריך לעשות זאת תוך קבלת אישור מהעיריה תול רישוי עסקים תשלום ארנונה עיסקית תוך ניהול עסק מבוטח ובטוח עם כיבוי אש תקין והכל דבר שאם לא מתבצע והעיריה לא פועלת נגדו הרי מחר מי שיפגע מהעסק הלא חוקי תיתבע העיריה בגין אי הסרת מפגע בטיחותי וכספי הארנונה של הציבור הלא אשם יממנו תביעה כנגד העיריה.והיום תביעות כאלהמתחילות במיליונים.לא מאמין שזה מה שאתה רוצה שיממנו בכספי הארנונה שאתה משלם.

  3. גורבצ'וב אמר/ה

   מדינת הרמאים

 3. שמואל שטיינר, עו"ד אמר/ה

  יש צילום של השרה לאיכות (חוסר) הסביבה גילה גמליאל היא באמת מהווה סמל ודוגמה אישית לשמירה על החוק, שמירה על אי מן העדפות למשפחה, תשלום בזמן של חובותיה האזרחיים, אי שימוש במלונות יוקרה על חשבון המדינה ועוד הרבה דוגמאות אישיות

 4. חיפני אמר/ה

  נבלות.
  כנראה אדם ישר, שסירב לשלם שוחד.
  המכירה לא הפריעה לאיש.

 5. מיכאל אמר/ה

  חחח ! שווה להיות עבריין ! אין כבוד למקום העבודה . פגיעה ישירה בציבוד שהוא אמור לשרת וכו' מינימום תליה בכיכר פריז ! למפעיל אני מאחל פרנסה טובה !

 6. סמירה אמר/ה

  בלא בלא בלא …זה עונשו של אדם שרוצא לעבוד ולהתקיים בכבוד המדינה מעדיפה אותנו מקבלי קיצבאות ומובטלים או סוחרי נשק וסמים מה לעשות 😝

 7. זיאד אמר/ה

  האם קודם בתפקידו עובד עירית טירת הכרמל?
  מתברר שהוא גילה יוזמה ויצירתיות…
  שלא לדבר על הכשרון המסחרי.

לא ניתן להגיב