מגבירים מודעות מפחיתים את הזיהום,כנס תושבים במ.קונגרסים חיפה

ירידה של כ-70% בזיהום האוויר באיזור חיפה בעקבות פעילות המשרד להגנת הסביבה • בכנס ראשון מסוגו הציג המשרד את כל המידע הסביבתי המעודכן על חיפה והמפרץ בדגש על הנושאים המרכזיים המעניינים את התושבים.• הירידה בזיהום צפויה להימשך עם כניסת הגז הטבעי ושילוב טכנולוגיות מתקדמות לשימוש בתעשייה

IMG-20150114-WA0012.jpg

זיהום האוויר בחיפה ירד בכ- 70% בעקבות פעילות מאומצת של המשרד להגנת הסביבה. כך דווח היום בכנס ראשון מסוגו של המשרד להגנת הסביבה במרכז הקונגרסים בחיפה, שנועד להעלות את מודעות התושבים לתהליכים הסביבתים באזור. המשרד להגנת הסביבה הציג בכנס את כל המידע הסביבתי המעודכן והרלוונטי על האזור ובדגש על הנושאים הסביבתיים המרכזיים המעניינים את התושבים, כגון איכות האוויר, אחסון חומרים מסוכנים, נקיון החופים והים ועוד.

דוד_לפלר_מנכל_המשרד_להגנת_הסביבה.jpg
על אף הירידה החדה בזיהום האוויר, חיפה היא עדיין העיר עם כמות פליטות המזהמים הגדולה ביותר בישראל, יחד עם זאת כתוצאה מפיקוח ואכיפה של המשרד להגנת הסביבה וכניסת הגז הטבעי בשילוב טכנולוגיות מתקדמות לשימוש בתעשייה, מגמת הירידה בזיהום צפויה להימשך. עוד בכנס הסבירו בכירי המשרד על המאמצים להעתיק את חוות המיכלים של תש”ן ממקומם בקריית חיים, שם הם צמודים לבתי התושבים בשדרות דגניה.
מערך ניטור ודיגום האוויר של המשרד באזור חיפה כולל 25 תחנות ניטור הכמות ההגדול ביותר בארץ. נציגי המשרד הציגו את אופן פרסום הנתונים והמגמות לציבור, אותם יכול כל אזרח למצוא באתר המשרד להגנת הסביבה.

הגיבו כאן לכתבה