סירוס ועיקור חתולים: מעל 1500 חתולים עוקרו וסורסו בנשר

מעל 500 חתולים עוקרו וסורסו בשנת 2014 במסגרת מבצע לעיקור חתולים אותו עורכת עיריית נשר. מתחילת המבצע עוקרו וסורסו מעל 1500 חתולים. מנהל מחלקת רישוי עסקים בעיריית נשר, אלי ממן: " המבצע שפעל לאורך כל השנה, הוכתר בהצלחה. הבטחנו איכות חיים לתושבים תוך דאגה גם לשלומם ובריאותם של החתולים".

 

03_-_חתולים_שעברו_עיקור_וסירוס_משוחררים_.jpg

חתולים שעוקרו וסורסו מוחזרים לסביבתם. צילום: איל לרמן

 

עיריית נשר השלימה במהלך שנת 2014 מבצע מיוחד לאיתור ועיקור של חתולי רחוב. מבצע שנעשה בשיתוף ובתיאום משרד החקלאות זו השנה השלישית ברציפות ובמסגרתו עוקרו וסורסו מעל 1500 חתולים מתוכם מעל ל-500 בשנה החולפת 2014. בתום התהליך מוחזרים החתולים לסביבתם הטבעית לנקודה ממנה נלקחו.

02_-_חתול_מנמנם_בכרמל_הצרפתי_בחיפה.JPG

 

מנהל מחלקת רישוי עסקים בעיריית נשר, אלי ממן: "סירוס ועיקור והחתולים נועד על מנת למנוע את התרבותם. הודות לשיתוף הפעולה של עיריית נשר עם תושביה, מעל ל-500 חתולים טופלו השנה על ידי העירייה. המבצע פעל לאורך כל השנה, והוכתר בהצלחה. הבטחנו איכות חיים לתושבים תוך דאגה גם לשלומם ובריאותם של החתולים".

"פעולת הסירוס של החתולים הזכרים והעיקור של הנקבות נעשית על ידי וטרינר מוסמך ואינה גורמת סבל או כאב לחתול", מסביר ממן ומוסיף, "עיקור וסירוס החתולים היא הדרך ההומנית והמתקדמת ביותר להתמודד עם קצב הריבוי הטבעי הגבוה של החתולים. לאחר ביצוע הניתוח נשארים החתולים להשגחה כדי לוודא שמצבם טוב. כאשר הם מספיק חזקים אנו מחזירים אותם לסביבתם הטבעית – למקום ממנו הם נלקחו, שכן מדובר בחיה טריטוריאלית".

"המבצע הזה מעיד עד כמה עיריית נשר מחויבת גם להולכים על ארבע, והוא זוכה להצלחה גדולה גם הודות לאותם תושבים שמעדכנים אותנו על ריכוזים בהם נמצאים חתולי הרחוב. תושבים המבקשים לדווח על חתולי רחוב יכולים להתקשר 106 למוקד העירוני של עיריית נשר", מסכם ממן.

יש לציין, כי במהלך השנה שחלפה לה, דאגה עיריית נשר גם לאיכות החיים של הכלבים ובעליהם: לראשונה בנשר, הוקמה גינה לכלבים, בצומת הרחובות אורן-חצב-ששת הימים. גן נוסף לכלבים מוקם בימים אלה ברחוב התישבי. מעיריית נשר נמסר כי פארקים נוספים עם מתקנים המותאמים להולכי על ארבע יוקמו בשנים הקרובות, לרווחתם של הכלבים ובעליהם.

 

לא ניתן להגיב