מקום ראשון בטיפול בילדים • מרכז בריאות הילד בכללית חיפה

מרכז בריאות הילד ב"ארמון" (צילום: כללית חיפה)

המרכז לבריאות הילד של כללית חיפה • במקום הראשון בארץ באיכות רפואת הילדים

ילדי חיפה המטופלים במרכז לבריאות הילד של כללית, הממוקם במגדל ארמון בחיפה, נהנים מטיפול רפואי ברמה הגבוהה ביותר כפי שעולה בהשוואה ארצית, בה נמצא כי המרכז, בניהולה של ד”ר יעל ויין, עולה בציוני האיכות הרפואית שלו – שהם מדדים אובייקטיביים להערכת הרמה המקצועית, על כל המרכזים לבריאות הילד והנוער בארץ, כולל אלה הממוקמים במרכז הארץ. בין המדדים המשמעותיים שנבחנו והושוו: טיפול באנמיה, איזון מחלת האסטמה ועוד.

מדובר בהישג משמעותי במיוחד, נוכח העובדה שבמרכז מטופלת אוכלוסייה מעורבת: יהודית, ערבית וחרדית, עם גוון תרבותי וסוציואקונומי מאתגר.

בבכירי הרופאים היועצים לילדים

המרכז לבריאות הילד של כללית בחיפה הוקם לפני כ-20 שנה, ומטופלים בו כ-4700 ילדים ועוד אלפים המגיעים למגוון המומחים במקצועות הרפואה השונים, אשר התמחותם ייעודית לילדים, בתחומים כגון סוכרת, אנדוקרינולוגיה, מתבגרים, ריאות, ראומטולוגיה, כירורגיה, אף אוזן וגרון ועוד. מדובר בבכירי הרופאים היועצים לילדים, שמרביתם חולקים את זמנם בין בתי החולים, בעיקר כרמל מקבוצת כללית, לבין המרכז הרפואי בקהילה.

מרכז בריאות הילד ב"ארמון" (צילום: כללית חיפה)
מקום 1 • מרכז בריאות הילד ב”ארמון” (צילום: כללית חיפה)

רצף טיפולי וראייה כוללנית

התפיסה במרכז הילד היא של מתן מעטפת שירות כוללנית תחת קורת גג אחת ואפשרות להתייעצות בין המומחים באשר לבעיות רפואיות מורכבות בנקודת שירות אחת, ברצף טיפולי ולא טלטול ההורה וילדו בין מרפאות. הראיה הכוללנית משמעה גם צוות רב תחומי הכולל אחיות מיומנות בילדים, שהובל עד לאחרונה על ידי האחות תמי וינקלר שלוותה את המרכז מימיו הראשונים ויוצאת עתה לגמלאות. הצוות מעניק גם שירותים מיוחדים לתינוקות, פגים וילדים, כגון מתן חיסוני rsv לפגים בקהילה, בדיקות ביליצ’ק לאיתור צהבת בילודים, מתן עירויים ועוד. בתחום מקצועות הבריאות כולל הצוות עובדת סוציאלית, פסיכולוג ודיאטניות עם התמחות בטיפול בילדים. 

שירות ברצף – מבוקר עד ערב

במרכז ניתן שירות ברצף מבוקר עד ערב, למעט ימי רביעי ושישי עד הצהריים וניתנים בו מכלול שירותי המינהל בהובלתה של שיראל גלדר, בדגש על שירות מהיר ומניעת סרבול מנהלי.

רונן נודלמן, מנהל המחוז בירך את צוות המרכז על ההישג המרשים וציין כי מחוז חיפה וג”מ שהוא הגדול בארץ ואף מורכב מאוד מבחינה סוציו אקונומית ומגזרית, מצליח להוביל במדדי האיכות גם בתחום רפואת המבוגרים, מול כל הארץ וכן כל 5 המינהלות נמצאים בעשיריה הראשונה במדדי האיכות בהשוואה ארצית. נתונים אלה מעידים שעל אף שמחוז חיפה וגליל מערבי נמצא בפריפריה, הרי תודות לרמה המקצועית של הצוותים וההשקעה הרבה, זוכים מבוטחי כללית תושבי האיזור לישרות רפואי איכותי מאוד, גם בהשוואה למרכז הארץ. 

רונן נודלמן (צילום: משה בוכמן)
רונן נודלמן (צילום: משה בוכמן)

הגיבו כאן לכתבה