עומס ברכבות וקושי באכיפת הנחיות התו הסגול

רכבת ישראל חזרה לפעילות ועם החזרה לשגרה אתמול ראשון 25/10/20 היה קושי בלאכוף את הנחיות התו הסגול בשל רכבות רבות שיצאו עמוסות כמו בימים לפני קורונה. ביניהם רכבת אשר יצאה מחיפה חוף הכרמל לת”א (קו נהריה-מודיעין), כשהיא צפופה ועמוסה, ללא יכולת ממשית של הנוסעים להקפיד על ריחוק נדרש ועם נוסעים שנאלצו לעמוד או לשבת במעבר בין הקרונות.

את המצב ניתן לראות בסרטון המצורף:

מרכבת ישראל נמסר לחי פה בתגובה:

מאז החזרת הרכבת לפעילות אנו מפעילים מערך מקצועי ואיכותי להגבלת מספר הנוסעים ברכבת ולשמירה על הנחיות משרד הבריאות ובו אמצעים מתקדמים למדידת חום, כרטוס מראש והזמנת שוברים לפיקוח על מספר הנוסעים ומאות דיילים נוספים בכניסה לתחנות על הרכבות וברציפים.

מערך זה הוכיח את עצמו בחודשים האחרונים ובעטיו הרכבת פועלת בבטחה ומשרה מקצועיות וביטחון בריאותי בעת השימוש בה.

מדובר על עומס נקודתי ברכבת חד קומתית שמתחילה נסיעתה בנהריה ומגיעה עד ב”ש. לאורך מקטע מסוים גברו הביקושים, זאת בניגוד למרבית הרכבות המופעלות עם קרונות דו קומתיים, אשר בהן לא נרשמו עומסים מעבר למוגדר.

אנו בודקים את תכנון הקצאת המקומות ברכבת זו. בכל מקרה בכוונתנו לבחון את אופן הפעלת הרכבת הזו ואחרות בקו זה, לקראת יום ראשון הבא על מנת לוודא שתמונה זו לא תחזור.

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. אורה לבני אמר/ה

  שלום רב, בקשר לכתבה על העומס ברכבות, אני לא יודעת על מה אתם מדברים, נסעתי ברכבת לפני כמה ימים לתל-אביב
  והופתעתי שבקרון שלי ישבו רק 6 אנשים. וחוץ מזה לידינו היה קרון ריק לחלוטין שאף אחד לא ישב בו. ברציף היו מעט מאד אנשים. בימים רגילים ללא הקורונה, כמובן היה עומס מאד גדול. אבל בימים אלה מהנסיון שלי לא היתה שום בעיה וחבל להלפחיד את האנשים. חבל גם שאנשים לא ישתמשו באמצעי תחבורה כל כך מהיר ונוח….

 2. עמירם אמר/ה

  מדוע האף מחוץ למסכה?

 3. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  רכבת ישראל חייבת לתגבר את הרכבות.

 4. דרור אמר/ה

  נראה גם שרוב החלונות סגורים, שזה נורא גם בימים רגילים. איך עדיין לא כולם הבינו, שמקומות סגורים וצפופים צריכים כמה שיותר איוורור?!

הגיבו כאן לכתבה