מחאת הנוער העובד והלומד נגד רצח נשים

מחאת הנוער העובד והלומד נגד רצח נשים (צילום: אופיר מזרחי)

בשעה זו מתקיימת בקריית חיים מחאה נגד רצח נשים. מספר הנרצחות בישראל הגיע ל-19 מתחילת שנת 2020. שתיים מהן התווספו אתמול לרשימה. בין מארגני המחאה: הנוער העובד והלומד – קן קריית חיים וארגונים נוספים.


מחאת הנוער העובד והלומד נגד רצח נשים (צילום: עודד סושרד)


יעל אלוש בת 18 מהנוער העובד והלומד – קן קריית חיים סיפרה לחי פה:

“אי אפשר לשבת בשקט. כששמענו על רצח שתי נשים, שהתרחש אתמול, 19/10/20, התארגנו אני ועוד שני חברים וביקשנו אישור ממנכ”ל הנוער העובד והלומד לקיים הפגנה נגד רציחת נשים. המסר שלנו הוא שדם נשים הוא לא הפקר ומגיע לנו לחיות בשוויון וביטחון כמו כולם. היום אנחנו כנשים בוגרות, נשים צעירות ונערות מרגישות חוסר ביטחון ללכת ברחוב כי אנחנו לא יודעות מה יקרה אתנו”.

מחאת הנוער העובד והלומד נגד רצח נשים (צילום: אופיר מזרחי)
מחאת הנוער העובד והלומד נגד רצח נשים (צילום: אופיר מזרחי)
מחאת הנוער העובד והלומד נגד רצח נשים (צילום: אופיר מזרחי)
מחאת הנוער העובד והלומד נגד רצח נשים (צילום: אופיר מזרחי)

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. בושה אמר/ה

  להפגנות מחאה שטוטיות נגד רה”מ יוצאות שיירת מחאה ענקית(אגב חלקם מתלוננים על המצב הכלכלי במדינה והם מגיעים עם מכוניות חדשות) ולהפגנות הכי חשובות של מחאה נגד אלימות ורצח נשים וחסרי ישע מגיעים 6 אנשים!? אם התקשורת היתה נותנת לזה במה רוחבית כמו להפגנות השמאל ובמשך חודשים היו פותחים מהדורות רק עם הנושא הזה היו יוצאים עוד ועוד אנשים לטובת אותן נשים אבל את מהדורות החדשות בישראל בעיקר נפתחות עם עוד שנאת החינם לנתניהו שרק מתדלקות עוד ועוד אלימות מ2 הצדדים

 2. אין אמר/ה

  בושה
  ניצול של בני נוער, שאין להם מושג דבר וחצי דבר לגבי אלימות במדינת ישראל, וניזונים רק מתקשורת מגמתית ואינטרסנטית, ללא אף חוש ביקורתי.
  כן, יש דבר שנקרא אלימות נגד נשים, וחובה לפתור, וחובה להעניש בהתאם ולאכוף ולמנוע מקרים כאלו.
  אבל יש בישראל לא מעט אלימות נגד גברים (מצד נשים, תלונות שוא, פגיעה בקשר עם הילדים ואלימות כלכלית בגירושים) שנגמרת בפגיעה בנפש.
  ובעיקר – נושא “רצח הנשים”, ברובו, ואפשר לאפילו לראות סטטיסטיקות מהשנה ומשנים קודמות, הוא בעיה שעיקרה היא במגזר הערבי, בגלל תרבות או מנהגים שונים, לצערי – שגם הם חייבים פתרון ואכיפה. כך שהפגנה מתרחשת במקום הלא נכון, ואפילו לא דורשת את הדברים הנכונים. ככה זה כשאין ביקורתיות, אין הבנה, ואין ידע מספיק להבין מי מניע את כל המערכת הזו וההסתה נגד גברים ככלל, והתיוג של הבעיה כ”רצח נשים”, בצורה כוללת. מישהו רוצה לגזור קופון על הבעיה, במקום באמת לנסות לפתור אותה.

  אפילו בענף הבניה יש הרבה יותר הרוגים ונפגעים. איפה ההפגנות?

  בשורה התחתונה, הפגנה כזו של בני נוער צריכה להיות נגד אלימות במשפחה בצורה כללית, וצריכה להתרכז בבעיה עצמה, ולדרוש פתרון בהקשר המקורות של הבעיה, ולא סתם תקציבים וכו’.

 3. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  רק שהמחאה תעבור בשקט ובשלום. ערב נעים שיהיה לנו.

הגיבו כאן לכתבה