'ריאליגן' חזר לפעילות מלאה | "מסגרת של תמיכה עבור הילדים לאורך כל התקופה"

חזרה לגן (צילום: ריאלי גן)

רשת הריאליגן חזרה לפעילות מלאה בסניפים • היום א' 18/10/20

ד"ר אילת איזנברגר, מנהלת רשת ריאליגן: "תכנית הלמידה מרחוק שכללה שמירה על הקשר האישי ומהווה מסגרת של תמיכה וחיזוק החוסן הרגשי, תרמה ליכולת ההסתגלות עם החזרה לגן"

היום, יום א' 18/10/20, חזרה רשת הריאליגן, של בית הספר הריאלי העברי בחיפה, לפעילות מלאה, לאחר שכבר בשבוע שעבר, פתחה הרשת את שעריה לילדי עובדים חיוניים, על מנת לסייע למשפחות כאלה, במתווה מאד קפדני של 8 ילדים בקפסולה. 

חזרה לגן (צילום: ריאלי גן)
חזרה לגן (צילום: ריאלי גן)

מה עם ילדי הגן? 

מזה יותר מחודש ימים שילדי הגנים שהו בבית, בשל סגירת מערכת החינוך. בתי הספר התגייסו ללמידה מרחוק ברמה זאת או אחרת. ומה עם ילדי הגן?  שהרי גם שגרת היום שלהם הופסקה. יתרה מכך, המצב החדש, שכפה גם על הילדים הצעירים פגיעה בשגרת היום, מחייב מתן מענה ומעלה את הצורך לאפשר גם לילדים הצעירים שגרה עד כמה שניתן, כמסגרת לביטחון וחוסן רגשי, ולא רק אך כחלק ממנה, ללמידה.

האם ילד צעיר יכול לשבת שעות מול המחשב?

גני ילדים רבים הושבתו, בחלקם הגדול ללא תחליף כלל, או תוך כדי ניהול שיחות בודדות או דרישות שלום מהגננות באמצעות סרטונים. האם די בכך? הדעות שנויות במחלקות, לגבי למידה מרחוק בכלל ובגני הילדים בפרט – האם אפשר ליישם אותה בגיל הרך? האם ילד צעיר יכול לשבת, לבדו או בליווי הוריו, שעות רבות מול מחשב?

ד"ר אילת איזנברגר, מנהלת רשת ריאליגן (צילום: ריאלי גן)

ד"ר אילת איזנברגר, מנהלת רשת ריאליגן:

לתפיסתנו למידה מרחוק אינה מתקשרת רק לישיבה ממושכת מול מחשב. ואינה יכולה להתקיים באופן כזה, בוודאי לא בגיל הרך.

למידה וקשר אישי

ברשת ריאליגן, החלו, עם ראשית ההשבתה, בהפעלת תכנית ייחודית ללמידה מרחוק. בבסיס התכנית עומדים שלושה תפקידים מרכזיים בתפיסת היסוד של בית הספר הריאלי ללמידה מרחוק, שלהם התכנית באה לתת מענה:

הצורך בשמירת הקשר והמגע האישי עם כל תלמידה ותלמיד; הצורך ביצירת מסגרת של תעסוקה יצירתית חיובית, תוך מפגש בין-אישי בין הילדים לקבוצה והצורך בהתקדמות בלמידה. הפעילות התפרשה על פני יום הלימודים והיא שילבה למידה סינכרונית ואסינכרונית ואמצעים שונים של יצירת קשר אישי.

ד"ר אילת איזנברגר, מנהלת רשת ריאליגן:

תכנית הלמידה מרחוק, שכללה שמירת הקשר האישי אשר מהווה מסגרת של תמיכה למען חיזוק החוסן הרגשי, תרמה ליכולת ההסתגלות של הילדים עם החזרה לשגרה. צריך לזכור שהסגר החל בשיאו של תהליך ההסתגלות מחדש לגן, במיוחד לילדים שזהו עבורם גן חדש, ושמירת הקשר הרציף עם הגננות, הסייעות ואף איתי מנהלת הרשת, הקלה בהשתלבות המחודשת לשגרת הגן.
חזרה לגן (צילום: ריאלי גן)
חזרה לגן (צילום: ריאלי גן)

לא ניתן להגיב