נתי קיי זילברמן, דובר עיריית קריית ים, נפטר בטרם עת • הלוויה וההספדים | צפו

נתי זילברמן ז"ל

נתי זילברמן ז”ל

ההספדים בהלוויתו של נתי קיי זילברמן . דובר עיריית קרית ים, שהלך לעולמו בטרם עת ומובא היום למנוחת עולמים.
ההלוויה תתקיים בהתאם למגבלות הקורונה של משרד הבריאות

נתי זילברמן, דובר עיריית קריית ים, הלך לעולמו לפני זמן קצר בבית החולים בני ציון והוא בן 59 בלבד במותו. נתי היה עיתונאי שנים ארוכות, ושימש שנים רבות כדובר עיריית קריית ים. בתפקידו זה סייע רבות לכלל העיתונאים וקיים קשרי עבודה נהדרים עם חבריו לעירייה ועם העיתונאים באזור חיפה ובכלל כלי התקשורת בישראל.
נתי הותיר אחריו שתי בנות – תלתן ורותם, ואחות – ציפי.

על מועד ההלוויה תבוא הודעה.


נתי זילברמן ז”ל בראיון עם גבי זוהר


נתי לקה בתסמונת גיליאן-ברה

תסמונת גיליאן ברה היא תסמונת נדירה, המערבת את מערכת העצבים ההיקפית (המכונה גם ‘מערכת העצבים הפריפרית’). התסמונת מתרחשת כאשר מערכת החיסון של הגוף תוקפת חלקים של מערכת העצבים. לפיכך, מחלה זו מוגדרת גם כמחלת חיסון עצמי (מחלה אוטואימונית).
הכול החל לפני מספר שבועות. היו לנתי כאבים שהחלו מהרגל. לאחר מכן המצב החריף והוא אושפז בבית החולים בני ציון בחיפה. הוא היה מונשם ומורדם במשך שבועיים.
לאחר מכן חל שיפור במצבו ולרגע נדמה היה כי הוא חוזר לעצמו, כמו מרבית החולים הלוקים בתסמונת זו, אך באופן פתאומי לקה בדום לב ולצערנו, נפטר בבית החולים.


דוד אבן צור, ראש עיריית קריית ים, סיפר הערב בעצב לחי פה:

מותו הפתאומי של נתי הוא אבידה קשה לעיר ולעירייה.
נתי עבד איתי והיה חבר קרוב שלי. אני עובד בעירייה 30 שנה, כאשר בשבע השנים האחרונות אני ראש עיר. נתי ואני עבדנו יחד 18 שנים. היחסים בינינו היו מצוינים.
נתי היה מקצוען בתחום התקשורת. הוא עשה עבודה נפלאה והיה מאד מוערך בקרב כל העובדים. הוא החל את דרכו בעיתונות המקומית, ברדיו חיפה וקיים קשרים נהדרים גם עם העיתונות הארצית.
הוא הותיר אחריו שתי בנות.

נתי יחסר לי מאד. יהי זכרו ברוך


העיתונאי אלי לוי, חברו של נתי, ספד לו הערב:

בדיוק לפני חודשיים נתי זילברמן Naty Key Zilberman נפרד בדמעות מחברו הקרוב המנצח מוטי איינס. באותו לילה שוחחנו. נתי סיפר לי המון על מוטי והפגישה האחרונה שלהם והזכרתי לו שהוא ודני נישליס ז״ל הכירו לי בכלל את מוטי ז״ל. למחרת התקשרתי לנתי וביקשתי ממנו להקליט את דבריי הפרידה שלו מחברו מוטי איינס כדי שנסיים כך את זירה חופשית – עם אלי לוי וענבר דותן. נתי התרגש. מאוד. ישב הקליט ערך ושלח. וכך היה. קולו של נתי סיים את התוכנית כי לא היה שני לו שראוי להפרד ממוטי ז״ל בשידור.

חודשיים חלפו. רק חודשיים. והערב אחרי שבועיים של תפילות בשקט והמון תקווה לבשורות טובות התחילו להגיע אתמול והיום ההודעות הקשות. עד שהערב נקבע מותו. נתי זילברמן היה במשך שנים פס הקול של הצפון. בקול ישראל שידר מזרעית ונהריה ושומרה בימי הקטיושות. ברדיו חיפה שידר בחירות שריפות ערך לימד עוד קודם במקומונים ואח״כ שנים ארוכות מאוד כדובר עיריית ק. חיים. נתי אהב את העיר ק. ים. הוא עבד שנים ימים ולילות כדי להביא יום ולילה את הסיפורים היפים החיוביים מהעיר. כאב לו לא אחת שהעיר התפרסמה באור שלילי.

אט אט המהפך בשמה של ק. ים נזקף המון לזכותו. הקשר המיוחד שלו עם התקשורת. הזמינות. המקצועיות. העזרה. הבנת המדיה. והכי חשוב אמינות. ברמה האישית היו לי אלפי שיחות והתכתבויות עם נתי ב-24 שנים שבהן הכרתי אותו. בשנים הארוכות כמגיש זירה חופשית דיברנו כל יום חמישי. המון פעמים הגיב לשידור בזמן אמת. מכוון. מעיר. אהב את רדיו חיפה. הכיר כל פיסת אדמה בצפון. נתי הלך לעולמו הערב בן 59 אב לשתי בנות. אנחנו נדע לזכור ולהזכיר את פועלו. יהיה זכרו ברוך.

מעיריית קריית ים נמסר לחי פה:

עיריית קריית ים וראש העיר דוד אבן צור מודיעים בתדהמה על פטירתו בטרם עת של חברנו לעבודה, דובר העירייה נתי זילברמן. נתי נפטר מדום לב אשר נגרם עקב סיבוכי תסמונת נדירה בה לקה לפני מספר שבועות.
נתי היה הרוח החיה מאחורי יוזמות עירוניות רבות ולקח חלק בכל אבן דרך משמעותית בקריית ים בשני העשורים האחרונים. לא היה שני לו ביצירתיות ובאופטימיות, ובדרכו המיוחדת תמיד להוציא את המיטב מכל מצב.

נתי הותיר אחריו שתי בנות, תלתן ורותם, ואחות – ציפי.
ראש עיר וחברי המועצה, כל עובדי הרשות המקומית, חבריו, מכריו ואוהביו מחבקים את המשפחה בשעה קשה זו.

יהי זכרו ברוך.

נתי זילברמן ז"ל
נתי זילברמן ז”ל

הגיבו כאן לכתבה

12 תגובות
 1. נתן רועי אמר/ה

  עבדתי איתו. בחור מקסים. יהי זכרו ברוך
  תנחומים למשפחה

 2. סימה אמר/ה

  מפחיד שנה מקוללת. יהי זכרו ברך

 3. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  עצוב מאד. יהיה זיכרו ברוך.

 4. פיקי אמר/ה

  עצוב מאוד איש מקסים

 5. ענת+לקריף אמר/ה

  אני קוראת את הידיעה ומתקשה להאמין.
  נתי איננו….
  את נתי הכרתי לפני שנים רבות במסגרת עבודתי כעיתונאית וגם דרך קשרים משפחתיים. איש מיוחד היה, שנון, רציני ובעל ראייה עיתונאית מפותחת. יהי זכרו ברוך.

 6. מיכל אמר/ה

  ת.נ.צ.ב.ה גם סבתא שלי נפטרה היום 💔

 7. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  יהא זכרו ברוך. למשפחה שלא תדעו עוד צער.

 8. יענקל'ה יונטב אמר/ה

  מי שמבטיח כסף ולא משלם מחזיר ציוד. בקרוב אצל עינבל אור.

 9. אבינעם הדס אמר/ה

  נפטר נתי קיי זילברמן. בן 59. ממחלה אכזרית.
  נתי, חבר שלי, איזה אסון נורא, אבידה נוראית. לא יכול להאמין. נתי גבר מקסים וחייכן, אדם ישר ומלא טוב לב, נדיב, קשוב ונבון מאד. איש תקשורת נפלא ודובר עיר מבריק, אמין ומקצוען מהרמה הגבוהה ביותר, יצירתי מאד, נאמן וחרוץ, חכם וצנוע.
  נתי נלחם במחלה שתקפה אותו במפתיע לפני פחות מחודש והיא הכריעה אותו. ליבי למשפחתו ולחגית.

 10. בני+אופיר אמר/ה

  יהי זכרו ברוך , נתי היה אדם מיוחד ונעים וחביב מאוד , איש תקשורת , יצא לי לפגוש את נתי בהקרנה של הסרט אין בתולות בקריות בו סייע רבות לכתיבת התסריט של הסרט ועד לצילומים ומעבר ביחצ . היה אדם מיוד ועיתונאי למופת , יחסר לנו מאוד .. יהי זכרו ברוך ותנחומיינו לרעייתו ובנותיו , בני אופיר

 11. אבינעם הדס אמר/ה

  אסון! נפטר נתי קיי זילברמן. בן 59. ממחלה אכזרית.
  נתי, חבר שלי, איזה אסון נורא, אבידה נוראית. לא יכול להאמין. נתי גבר מקסים וחייכן, אדם ישר ומלא טוב לב, נדיב, קשוב ונבון מאד. איש תקשורת נפלא ודובר עיר מבריק, אמין ומקצוען מהרמה הגבוהה ביותר, יצירתי מאד, נאמן וחרוץ, חכם וצנוע.
  נתי נלחם במחלה שתקפה אותו במפתיע לפני פחות מחודש והיא הכריעה אותו. ליבי למשפחתו ולחגית.

הגיבו כאן לכתבה