“אני מביטה בכם בהערצה, אתם עושים עבודת קודש” | ראש העירייה בביקור במחלקת קורונה ב’בני ציון’

קליש-רותם בביקור בבני ציון (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

ראש עיריית חיפה ד”ר עינת קליש רותם, ביקרה היום (ה’ 1/10/20) במרכז הרפואי ‘בני ציון’ בחיפה

מנכ”ל המרכז הרפואי ‘בני ציון’ ד”ר אוהד הוכמן אירח היום את ראש עיריית חיפה ד”ר עינת קליש רותם וסקר בפניה את התמודדות ביה”ח עם גל התחלואה בקורונה ותפקוד מחלקת הקורונה.

 קליש-רותם בביקור בבני ציון (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)
קליש-רותם בביקור בבני ציון (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

ההתמודדות היומיומית במחלקת הקורונה

ראש העירייה נפגשה עם מנהלת מחלקת קורונה ד”ר אנה סולופוב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ד”ר אלונה פז והאחות הראשית במחלקת קורונה איה אשל שהציגו בפניה את ההתמודדות היומיומית במחלקה. ראש העיר הודתה להן ולעובדי ביה”ח על מסירותם, במיוחד בימים אלה.

מנכ”ל המרכז הרפואי ד”ר אוהד הוכמן הציג בפני ראש העיר את ההיערכות המיוחדת וציין כי העומס אומנם גדול, אך הדגיש כי אין חשש מקריסת המערכת.

קליש-רותם בביקור בבני ציון (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)
קליש-רותם בביקור בבני ציון (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

ארבעת ילדי האחות שוהים במעון

האחות הראשית במחלקת קורונה, איה אשל סיפרה לראש העיר ד”ר עינת קליש רותם על כך שארבעה מילדיה שוהים במעון לילדי עובדי בני ציון שמפעילה העירייה בשיתוף עם ביה”ח והודתה לה על כך.

קליש-רותם אמרה בביקור:

אני מביטה בכם, אנשי הרפואה, בהערצה. אתם עושים עבודת קודש, בתנאים לא פשוטים, ובימים אלה יותר מתמיד, תושבי חיפה והמדינה כולה – מודים לכם. אני מאמינה שאפשר להתגבר על הגל השני, המפחיד, אבל זה דורש התגייסות של כולנו למאמץ הזה.
 קליש-רותם בביקור בבני ציון (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)
ד”ר אוהד הוכמן עם ד”ר עינת קליש-רותם בביקור בבני ציון (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

ראש העיר אף ביקרה בתערוכה “הגיבורים של בני ציון” המוצגת בכניסה לביה”ח, ומתעדת את פעילותם של הצוותים הרפואיים במחלקת קורונה.

ד”ר אוהד הוכמן הודה לראש העיר על הביקור ועל שיתוף הפעולה הפורה עם העירייה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

5 תגובות
 1. זהבה אמר/ה

  מעריצה את צוותי הרפואה ועוזרת להם לקבל פרנסה….. התעלמות העיריה מהתקהלויות החרדים ראש השנה גרמה להמון נדבקים וחלקם מאיישים את המחלקות. תדאגי שהחניוקים לא יתקהלו ויהיה פחות צורך בעבודת הקודש של הצוותים הרפואיים.

  1. דן אמר/ה

   צודקת בכל מילה

 2. אייל אמר/ה

  במהלך הגל הראשון ואחריו כתבתי כאן בכל הכתבות על המתווים לפתיחת המשק והקלות ומערכת החינוך ולאפשר ארועים המוניים שזה יוביל לאסון עם אלפי נדבקים ביום ואלפי מתים בחודש ולצערי אולי אז זה נראה כמו הפחדות, כולם השתלחו בבר סימן טוב שהוא “הגזים עם הסגר” וש”נתנו לזבוב מכת פטיש” ו”כל התחזיות הקודרות מאיטליה לא התממשו” או “זאת הייתה קורונה פוליטית” וגם “בתי החולים מיהרו לפתוח לחינם מחלקות קורונה”. זה פשוט היה לי ברור שבתו הסגול המכוסת”ח שגם אותו לא אכפו, למשל אמרתי שבכל הסופרים בחיפה לא בודקים חום ואין כל הגבלה של כמות קונים, ככה גם בבתי הספר מאות תלמידים ומורים הסתובבו בלי מסיכות כאילו זאת רשות ולא חובה, לא פתחו חלונות בכיתות כי רצו מזגן בקיץ ולא הבינו שחייבים אוורור ועוד ועוד.. הצטופפו בבתי כנסת, הפגנות, קניונים, חתונות.. כללי זהירות בסיסיים ואכיפה בסיסית כמו בשאר העולם יכלו להביא לפתיחה מוחלטת של המשק, היותנו מדינה ירוקה, נכנסנו ליוני 2020 עם 17 אלף נדבקים, פחות מ-30 ביום, היינו מקום 50 בתחלואה, יחד עם אוסטריה. היו לנו חמישית מהמתים אצלם.. תראו לאן הגענו בזלזול ובאדישות. כל בכירי עיריית חיפה לא הסתובבו עם מסיכות. במשרדים לא היו מסיכות, עשו הצגות לתקשורת. לא פעלו למנוע ארועים המוניים בכל המגזרים, לא הייתה הסברה כמעט ובטח שלא אכיפה. אז נגיע כבר בתחילת אוקטובר ל-300 אלף נדבקים, ל-1000 חולים קשה, מאות מתים בשבוע. בגלל יהירות וזלזול הציבור וכל הממסד!!! אם תמשיכו לזלזל, לעשות בכאילו, אחרי החורף הזה לא תהיה משפחה בישראל שלא תהיה בבידוד, תאבד קרובים וחברים לקורונה. והכל הכל לא היה גזרת גורל ואפשר היה למנוע. רק בבתי האבות עשו בדיקות מחמירות כי בהם פגע קשה הגל הראשון ושם דווקא הורידו הידבקות ב-30%, בשאר הציבור עלתה ב-3000%

 3. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  כל הכבוד לך עינת על הביקור בבני ציון.

 4. ניר אמר/ה

  זה מה שהצלחנו להשיג ליח”צ בתקציב שקל וחצי . הסליחה עימכם . חג שמח