בזכות יובל, יחזקאל מחייך שוב | כללית חיפה

יובל פונימונסקי מהמשך טיפול והוספיס בית עם המטופל יחזקאל גריסרו (צילום: דוברות כללית)

כשיובל פונימונסקי, אח במרפאת כללית וביחידה להמשך טיפול במסגרתה פועל גם הוספיס בית, יעשה חשבון נפש ביום כיפור, הוא יוכל לזקוף לזכותו לפחות מצווה אחת: הוא הגשים שתי משאלות של מטופל שלו בהוספיס בית

יובל מלווה לאורך תקופה את יחזקאל גריסרו, בן 66 החולה במחלות קשות מאד ומאושפז בביתו במסגרת טיפולי הוספיס בית של כללית. יובל אינו מסתפק בבדיקות רפואיות ומקדיש לא מעט לשיחות עם המטופלים ולדאגה לרווחתם הנפשית, החשובה כל כך בהתמודדותם עם מצבם הרפואי הקשה. במשך תקופה ארוכה, בכל עת ששאל את יחזקאל מה היה רוצה לעשות בתקופה שנותרה לו, האם יש לו חלום להגשים? אולי ירצה לצאת לטבע, לים? יחזקאל  דחה כל הצעה.

קציצות ומזגן

לשמחתו של יובל, לאחרונה הוא נפתח בפניו ושיתף אותו ברצונו לטעום פעם נוספת קציצות רומניות במסעדת “מעיין הבירה” הזכורה לו מנעוריו. יובל הבטיח לטפל בכך וניצל את הפתיחות ובדק אם יש משהו נוסף שיוכל לעשות למענו. יחזקאל, ששוהה כל העת במיטתו מיוזע בחדר חם ללא מזגן, בשל מצבה הכלכלי הירוד של המשפחה, הודה כי יותר מכל היה רוצה מזגן, כדי שיוכל לחיות את שארית ימיו מכוסה בשמיכה בחדר ממוזג. יובל מיהר לפרסם פוסט בפייסבוק ותוך 20 דקות התארגנה קבוצת חברים, אחד תרם מזגן חדש וכל היתר תרמו מעט כסף וכך תוך יום וחצי הותקן בחדרו של החולה מזגן.

יובל פונימונסקי מהמשך טיפול והוספיס בית עם המטופל יחזקאל גריסרו (צילום: דוברות כללית)
יובל פונימונסקי בטיפול והוספיס בית עם יחזקאל גריסרו (צילום: דוברות כללית)

מחייך בפעם הראשונה

במקביל, יצר יובל קשר עם עמותת “קשת המשאלות” שדאגה לאמבולנס שהביא והחזיר את יחזקאל ומשפחתו בליווי צוות רפואי מביתו  ולמסעדה. 

בביקור הבא אצל יחזקאל, שמח יובל למצוא את המטופל שלו מחייך לראשונה מזה זמן רב כשהוא מכוסה בשמיכה ומכריז שהוא לא מכבה את המזגן עד ליום מותו.

הסיפוק מפצה על הקושי

יובל: “זו זכות גדולה בשבילי להיות חלק מהיחידה להמשך טיפול והוספיס בית של כללית שמעניק שירות מיוחד אשר מאפשר לאנשים חולים מאד להמשיך לשהות בביתם ולקבל טיפול אינטנסיבי על ידי הצוות המיומן של כללית, במקום באשפוז ממושך או שהייה במוסד. המפגש עם החולים הקשים תובעני, בעיקר רגשית, אך האפשרות ללוות אנשים במצבים קשים אלו, להקל על סבלם ולו בקצת ולאפשר למטופלים ולבני משפחותיהם מעט נחת לקראת סוף החיים, מהווה מקור משמעותי של סיפוק ומשמעות אשר מפצים על כל קושי”.

יובל שימח אותי בגדול

יחזקאל היה נרגש מאד, לא רק מעצם העובדה שהחלומות שלו הוגשמו, אלא בעיקר בשל ההתגייסות למענו. “זה ממש לא מובן מאליו שהאח שמגיע לטפל בי רפואית כל כך קשוב ואמפתי. הוא הפתיע אותי ושימח אותי בגדול”, הוסיף.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

10 תגובות
 1. ראובן פונימונסקי אמר/ה

  אני אביו של יובלי . אני כל כך מאושר שגידלתי בן למופת עם המון נתינה . אני מאחל לו הרבה שנים פוריות ונתינה באהבה. הופתעתי מהכתבה ושמח בשבילו. שסוף סוף שמו לב למפעלו.

  1. מיכה אמר/ה

   שאפו ענק!!!

 2. זהבה אמר/ה

  עבודת קודש. ממש צדיק. שאלוהים ייתן לו כוח לפעילותו המרגשת

 3. יפולו של י אמר/ה

  ליובל, אשריך שזכית וליחזקאל, שזכית ביובל ולכל האנשים הטןבים שנרתמו לנתינה.
  שנה טובה וחתימה טובה לכל עם ישראל והעולם.
  עדית

 4. רחלי+אור אמר/ה

  יובל הוא מלך מלאך

 5. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  איזה סיפור מרגש, ליחזקאל, איזה יופי שניתן היה לעזןר לך. ויובל המלאך בלבן. שנה טובה חתימה טובה. ותמשיך לעזור לעוד הרבה שנים. תודה. 🙏😍

 6. אביבה אראל אמר/ה

  כבוד גדול לאח יובל נרגשת קראתי את הכתבה.
  בימינו מלאכים זה נדיר ישר כוחך איש יקר
  בריאות!!!

 7. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  יובל טוב שאתה מחייך.ברוך השם.

 8. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  ליחזקל.

 9. גילי אמר/ה

  זכות לחיים קיבלת ונתת לאיש. תבורך.