עקב העלייה בתחלואה | מעבדת הקורונה מתרחבת • כללית מחוז חיפה

ביקור המנכ"ל במעבדת הקורונה עם רונן נודלמן ודר אלדה איסקוב מנהלת המעבדה ההמטולוגית (צילום: דוברות כללית)

פרופ’ אהוד דודסון, מנכ”ל כללית ביקר במעבדת כללית המתרחבת בנשר

פרופ’ אהוד דודסון, מנכ”ל כללית ערך ערב החג ביקור במעבדת הקורונה של כללית הממוקמת בנשר והתרשם מהיקף הפעילות ותוכניות ההרחבה.

במהלך סבב ביקורים שערך מנכ”ל כללית במעבדות כללית המבצעות בדיקות קורונה, הגיע למעבדה המחוזית של כללית בנשר והתרשם מקרוב ממעבדת הקורונה שהופעלה בה החל מפרוץ המגיפה.

פרופ’ אהוד דודסון מנכ”ל כללית (צילום: דוברות כללית)

מרחיבים את הפעילות עקב עלייה בתחלואה

זו אחת משתי מעבדות הפועלת במסגרת קהילתית במחוזות כללית ולא בין כתלי בית החולים. ד”ר יוליה שניידר, המנהלת החדשה של המעבדה המחוזית שמכנסת תחת קורת גג אחת מגוון גדול של מעבדות בתחומים שונים וד”ר שפרה קן דרור, מנהלת המעבדה המיקרוביולוגית ומעבדת הקורונה במקום, דיווחו למנכ”ל כי המעבדה מבצעת כיום כ-1,300 בדיקות קורונה בשתי משמרות מבוקר עד 21:00 כולל סופי שבוע.

ד"ר יוליה שניידר (צילום: דוברות כללית)
ד”ר יוליה שניידר (צילום: דוברות כללית)

עד לימים האחרונים הובילה המעבדה לא רק באיכות, אלא גם בלוח זמנים קצר ביותר כשמרבית התוצאות הועברו תוך 24 שעות. בימים האחרונים בעקבות עליה משמעותית בתחלואה באזור, יש צורך בהרחבת הפעילות במעבדה וכללית נערכת לכך.

ד"ר שפרה קן-דרור - מנהלת מעבדת המיקרוביולוגיה והקורונה • מסע מצולם במעבדת כללית בנשר (צילום: ירון כרמי)
ד”ר שפרה קן-דרור – מנהלת מעבדת המיקרוביולוגיה והקורונה • מסע מצולם במעבדת כללית בנשר (צילום: ירון כרמי)

רונן נודלמן, מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, הציג בפני המנכ”ל תוכנית מקיפה להרחבה של היקף פעילות המעבדה, שכוללת גיוס צוות נוסף, לשם הפעלת המעבדה במשמרת שלישית והכנסת 2 מכשירים חדשים: אחד יחליף מכשיר קיים ואחד שיתגבר את מערך המכשירים במעבדה. המכשירים החדשים שיוכנסו למעבדה מסוגלים לבצע כמות כפולה של בדיקות, כך שהצפי הוא לביצוע של למעלה מ-3000 בדיקות ביום.

רונן נודלמן (צילום: דוברת הכללית)
רונן נודלמן (צילום: דוברת הכללית)

המעבדה השנייה בגודלה בארץ

המנכ”ל סייר גם בכל אחת מתת המעבדות במעבדה המחוזית הגדולה, שהיא השנייה בגודלה בארץ, קיבל הסבר מכל מנהלת מעבדה והתרשם מהמקצועיות ומהמכשור החדיש. הוא הודה למנהל המחוז ולצוותי המעבדה על ההתגייסות והמסירות שמאפשרים המשך ביצוע של אלפי בדיקות ביום הנערכות כשגרה ל-760 אלף מבוטחי כללית במחוז, תוך כדי הפעלת המעבדה לקורונה בתנאים מאתגרים.

ביקור המנכ"ל במעבדת הקורונה עם רונן נודלמן ודר אלדה איסקוב מנהלת המעבדה ההמטולוגית (צילום: דוברות כללית)
ביקור מנכ”ל כללית פרופ’ אהוד דודסון, במעבדת הקורונה עם רונן נודלמן וד”ר אלדה איסקוב מנהלת המעבדה ההמטולוגית (צילום: דוברות כללית)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. בן אמר/ה

    יישר כוח לכללית