קורונה בחיפה | מכולה לטהרת נפטרי קורונה ולא לאחסון המוני של נפטרים

מכולה לטהרת נפטרי קורונה (צילום מסך: ערוץ 13)

פרסומים שגויים | בחלק מהרשתות החברתיות פורסמה ידיעה שגויה על כך שהוצבה מכולה לאחסון גופות לנפטרי קורונה בחיפה

הוחלפה ולא הוצבה מכולה לטהרת נפטרי קורונה בתל רגב.

אמש פורסם כי הוצבה מכולת קירור בחיפה לאחסון המוני של נפטרי קורונה, כחלק מהתארגנות לשעת חרום. אזרחים רבים נתפסו לבהלה כיוון שעפ"י הפרסום היה ניתן להסיק כי המדינה מתכוננת למוות המוני מהנגיף.

מיד יצרנו קשר לבירור הדבר עם החברה קדישא. מהבירור עולה כי המכולה, שהוצבה כביכול בחיפה, הנה מכולה שהוחלפה במכולה ישנה בבית הקברות בתל רגב ולא בחיפה כמו שפורסם, ושימושה הוא שונה בתכלית: טהרת גופות של נפטרי קורונה ולא אחסון. (בית הקברות תל רגב משמש כבית קברות אזורי של חיפה והסביבה).


עקיבא וייץ, מנכ"ל החברה קדישא מסר לחי פה:

המכולה משמשת לטהרה גופות חולי קורונה ולא לאחסון המוני או בכלל. אנחנו מפעילים בתל רגב בית קברות אזורי, כשהנפטרים מגיעים אלינו מבתי החולים מקריית שמונה ועד חיפה.

בסה"כ הוקמו 4 מרכזי טהרה בכל הארץ – בירושלים, חיפה, תל אביב ובאר שבע. הצוות של חברה קדישא מבצעים את פעולת הטהרה של הנפטר ומשם עובר הנפטר לבית הקברות אליו שייך. המכולה יכולה להכיל מספר מצומצם של נפטרים (כעשרה ולא מאות כפי שפורסם ושוב, לא לאחסון).

חבל שבתקשורת וברשתות לא מבררים אתנו וסתם יצרו בהלה מיותרת בציבור.

בישראל כ-600 חברות קדישא, אך יש נהלים לקבורת נפטרי הקורונה ורק חברה קדישא חיפה יכולה לבצע טהרת קורונה של אלו שנפטרו מקרית שמונה ועד חיפה. הצוותים עוברים קורס מיוחד, לבושים בבגדי מגן מיוחדים שמכסים אותם וחדרי הטהרה מבודדים לחלוטין ועוברים ניקיון מיוחד.

מכולה לטהרת נפטרי קורונה (צילום מסך: ערוץ 13)
מכולה לטהרת נפטרי קורונה (צילום מסך: ערוץ 13)

חולי קורונה בחיפה – כתבות אחרונות

8 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  אני מאמין בקדוש ברוך הוא.

  1. זהבה אמר/ה

   אשרי המאמין.
   גמר חתימה טובה.

 2. טלי אמר/ה

  נו באמת. מתקן לאחסון המוני של גופות כמו בכל מגיפה, הראשון מרבים שעוד יתווספו. ה"טהרה" לא מטהרת את השרץ, והמילים המכובסות עדיין מצחינות. ככה זה עם גופות.

  1. מאיר אמר/ה

   זה לא נכון זה מתקן קירור הם שקרנים זה פריז'דר רואים זה מברזל בצדדים כמו שהיה פעם מקרר אמקור 10 בשנות ה -60 70 וגם אין פתח או צינור ליציאת המים אחרי ששוטפים את הגופה אין שום צינור לכניסת מים

  2. מאיר צודק אמר/ה

   במקרר שלי אין חלון וצבעו לבן. היות וגם במכולה אין חלון וצבעו לבן הרי היא בודאות מקרר.

 3. צריך להכין את הציבור אמר/ה

  מספר המתים מקורונה זינק מ-10 ביום ל-30 ביום.
  חלק מהזינוק זאת הירידה באיכות הטיפול שיכולים לתת צוותים רפואיים לאור ריבוי המקרים הקשים.
  הציבור לא מבין לקראת מה אנחנו הולכים. אנחנו אל סף מצב הדומה לאיטליה, שיגיע עם שפעת החורף בשילוב קורונה,
  שבו יקרו שני דברים: 1. בתי החולים יסרבו לקבל חולי קורונה שאינם קשים. מה שיהפוך חולים בינוני לחולים קשים, בביתם או בבידוד אחר. חלקם ימותו עקב חוסר נגישות לטיפול רפואי.
  2. בתי החולים יסרבו לטפל ולנתח חולים בתחומים אחרים, שימותו כתוצאה עקיפה מהקורונה. אלו תוצאות נוספות של עלייה בתמותה שאפילו לא נספרות, כי לאותם אנשים לא תהיה קורונה אלא לא יוכלו לקבל טיפול אחר חיוני ודחוף או יפחדו לגשת לבתי החולים מחשש להדבקה.
  אנחנו לא מדברים על תסריט דמיוני. עכשיו סוף ספטמבר, השמש בחוץ, השפעת עוד לא התחילה להסתובב, נקוה שלא יהיה חורף קר מאד, כי אז המצב יהיה קטלני. אנשים יסתובבו עם חום, שיעול, נזלת, כאבי גרון בלי לדעת אם זו רק שפעת או קורונה במצב מתקדם. הבלאגן איפה להיבדק, יהפוך להיסטריה של ממש. רוב הציבור ייפחד לצאת מהבתים, ורשימות יתפרסמו בעיתונים כמו באיטליה, עם מאות שמות נפטרים וקבורה מיידית.
  זה לא דמיוני, זה לא סרט. זה על סף הדלת שלנו בעוד חודש. סגר מעכשיו רק יכול להאט את העלייה התלולה בחולים קשים בעוד חודש, הוא לא ישפיע על מה שיקרה בתחילת אוקטובר כי מי שכבר חלה והופך בימים אלו למצב קשה, הסגר כבר לא ישפיע על המספרים האלו. הבעיה במגיפה שכל תהליך אנחנו רואים את ההשלכות שלו רק כעבור שבוע וחצי עד שבועיים כלומר הדבקה המונית עכשיו עם עוד 50 אלף נדבקים רק בספטמבר את ההשלכות הקשות עם 50 מתים ליום – נראה רק באמצע אוקטובר.

 4. מיכאל אמר/ה

  כמה ברור ! רק שעל יהודים לא הצליחו לעבוד ! יש גבול לחילול כבוד המת .

 5. מאיר אמר/ה

  זה לא נכון זה מתקן קירור הם שקרנים זה פריז'דר רואים זה מברזל בצדדים כמו שהיה פעם מקרר אמקור 10 בשנות ה -60 70 וגם אין פתח או צינור ליציאת המים אחרי ששוטפים את הגופה אין שום צינור לכניסת מים

לא ניתן להגיב