עושים סדר בסגר | רב סרן ליאור בוקסבוים ראש ענף אוכלוסייה בחיפה

תפקיד פיקוד העורף בסגר השני וחשיבות ההסברה ויישום ההנחיות | ראש ענף אוכלוסייה במחוז חיפה רב סרן ליאור בוקסבוים, בראיון לחי פה

אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם כל הגופים והשחקנים שנמצאים במרחב האזרחי לרבות הרשויות המקומיות, משרדי הממשלה וארגוני עזר בתוכם משטרת ישראל. אומר בוקסבוים, לחי פה ומסביר על הסגר.

כל מאמץ האכיפה בתקופת הסגר היא בהובלת ובאחריות בלעדית של משטרת ישראל. פיקוד העורף לא שותף במעמד האכיפה בהקשר הישיר, צה”ל מסייע למשטרת ישראל בגיבוי כוח אדם מכלל יחידות הצבא, כדי להתפרס בנקודות השונות במרחב האזרחי. אנחנו משלימים את המאמץ בהקשר לאוכלוסייה בכל מה שקשור לפעולות ההסברה, ההדרכה וההנחיה של התנהגות נכונה, בוודאי בתקופת הסגר.

פעולות הסברה משולבות

אנחנו מבצעים פעולות הסברה משולבות. פעולות ההסברה שלנו מובלות ברמה הארצית בפלטפורמות השונות, בחומרי הסברה שונים ובשפות שונות. אנחנו לוקחים את אותם עזרים ואת אותם חומרים ואת אותם נתונים ומסייעים להטמיע אותם בפלטפורמות השונות ברשויות המקומיות. המאמץ הנוסף בהקשר הזה, הוא מסעות ההסברה כאשר המיקוד הוא במגבלות של הסגר אשר יעסוק במרכזי קניות ומרכזים חיוניים שימשיכו לפעול כדי להיות רלוונטים.

ההנחיות מוכיחות את עצמן

הייתי ממליץ לאזרח לאמץ את מסרי ההסברה שלנו, להיות שותף פעיל ואקטיבי במאמץ להתמודדות עם הנגיף ולקטיעת שרשרת ההדבקה וההכלה של מגיפת הקורונה. כשמסתכלים בהנחיות שניתנות, לבסוף הן מוכיחות את עצמן. כשאנחנו שומרים על ריחוק חברתי, כשאנחנו שומרים על היגיינה ומשתמשים במסכה ופועלים בצורה הזאת זה מוכיח את עצמו.

“אני קורא לאזרחים להיות שותפים פעילים ואקטיביים במאמץ לקטיעת שרשרת ההדבקה”

אני באמת רוצה לנצל את ההזדמנות ולקרוא לכל תושבי מחוז חיפה ואזרחי ישראל בכלל לאמץ את ההנחיות ולממש אותן הלכה למעשה. כאשר נשנס מותניים, נגלה אחריות אישית, אחריות משפחתית וערבות הדדית תהיה לנו יכולת להשפיע בצורה דרמטית.

לא סתם אנחנו מאמינים באמונה שלמה שמקור ההכלה העיקרי הוא באזרח ואנחנו נמשיך ונעשה כל מה שביכולתנו בפלטפורמות השונות, במסגרות השונות דרך הרשויות המקומיות וכל אותם השחקנים כדי לחלחל את המסרים לכל אזרחי המחוז והמדינה בכלל, לכל המגזרים, לכל החתכים ובכל השפות כדי להתמודד ולהכיל את זה הכי טוב שיש.

סיוע פיקוד העורף בחגי תשרי – חלוקת מזון

אנחנו לאו דווקא רואים את הפעולה של חלוקת מזון כפעולה עיקרית. ההיפך אנחנו חושבים שמשרדי הממשלה, בהם משרד הרווחה ומשרד הפנים דואגים לנושא הזה במסגרת  פרויקט “אנשי חיל” אשר נותנים מענים בהיבטי מזון. במידה ותתקבל החלטה להיכנס לעזרה בחלוקת מזון אנחנו נדע להכיל את זה אבל כרגע אין אנו רואים חלוקת מזון כמשימה עיקרית.

הסגר נועד לאפשר לנו, בטווח הרחוק יותר, שגרת חיים טובה יותר

אני מאחל לכולם שנה טובה שנת בריאות. הסגר הוא מטרה אסטרטגית, על מנת להכיל את העלייה הדרמטית בתחלואה. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהגיד, כשמסתכלים רגע על המהלך הזה, הוא נועד לאפשר לנו, בטווח היותר רחוק, שגרת חיים טובה יותר.
אנא, הירתמו את למאמץ ופעלו על פי ההנחיות.

שנה טובה!

חולי קורונה בחיפה – כתבות אחרונות

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. רפי רפול - חסון. אמר/ה

    ראיון מרתק לאתר חי פה עם ליאור.שנה טובה.שנת שגשוג כלכלי,רוגע נפשי ,הרבה הרבה אהבה ,אהבת אחים,וקירוב לבבות לכם באתר חי פה ובני ביתכם ולכל בית ישראל בארץ ובתפוצות. שיהיה לכם חג שמח ורק בשורות טובות.

  2. רפי רפול - חסון אמר/ה

    שנה טוב לליאור ומשפחתו.