“אני מצדיע לכם” | שר החוץ גבי אשכנזי בסיור במחלקת הקורונה העמוסה ברמב”ם 15/9/20 | צפו בוידאו

גבי אשכנזי שר החוץ וחבר קבינט הקורונה בביקור ברמב”ם

גבי אשכנזי, שר החוץ וחבר בקבינט הקורונה קיים הבוקר סיור מעמיק בבית החולים רמב”ם בחיפה, ללמוד על ההתמודדות עם הקורונה באחד המרכזים הרפואיים העמוסים ביותר בימים אלה.

אשכנזי עם צוות הקורונה ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)
אשכנזי עם צוות הקורונה ברמב”ם (צילום: דוברות רמב”ם)

השר החל את הביקור בישיבת עבודה עם הנהלת רמב”ם שבה הוצגה לו הפעילות, הזינוק בין הגל הראשון לגל השני והמצוקות שאיתן מתמודדות מערכת הבריאות כעת. השר אשכנזי ביקש לדעת כמה זמן דרוש כדי להכשיר את הצוותים הרפואיים הנוספים שמגויסים כיום, ומה הם הצרכים הנוספים הדרושים כדי להגדיל את קיבולת המערכת להתמודדות עם הקורונה.

מישיבת העדכון יצא השר אשכנזי עם מנהל בית החולים ד”ר מיקי הלברטל לסיור במחלקות הקורונה. הוא פגש את הצוותים של מחלקת טיפול נמרץ קורונה וצפה בפעילות בתוך המחלקה.

אשכנזי וד"ר הלברטל בסיור ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)
אשכנזי וד”ר הלברטל בסיור ברמב”ם (צילום: דוברות רמב”ם)

השר אשכנזי, אמר לצוות הרפואי במחלקת הקורונה:

אתם מי שעומד היום בקו החזית של הלחימה, אזרחי ישראל מעריכים ומוקירים את תרומתכם, כני שעושים לילות כימים בעבודה מסביב לשעון בדאגה לחולים ולקרובי משפחותיהם.
אשכנזי עם הצוות הרפואי ברמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם)
אשכנזי עם הצוות הרפואי ברמב”ם (צילום: דוברות רמב”ם)

“אני מאמין בעם הזה”

הביקור הסתיים במתקן התת קרקעי שבתרחיש קיצון של התפרצות מגיפת הקורונה יוכל לקלוט עד 770 חולים, רבע מהם מונשמים. השר צפה בסימולציה של צוותים מרמב”ם ובתי חולים אחרים שלומדים להפעיל את המתקן, אם ייווצר מצב שהתרחיש יתממש. “אני מאמין בעם הזה” סיכם השר אשכנזי את הסיור, “התמודדנו כבר עם אתגרים גדולים, ובסופו של דבר הכל תלוי בנו, אזרחי המדינה. יחד אני מאמין שנעבור גם את האתגר הזה”.

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

3 תגובות
 1. זהבה אמר/ה

  ומי מאכלס את המחלקה? חרדים וערבים. הצוותים צריכים לסרב לטפל בהם שהקב”ה והרב בלשון החרדים ואללה והקאדי או הראיס בלשון הערבים המוסלמים יטפל בהם. הערבים הנוצרים ממושמעים…

 2. א.א.א.חיפה אמר/ה

  גבי אשכנזי כל הכבוד. השאלה היחידי שהלך וראה מה קורה בבית חולים. שר הבריאות אדלשטיין רד בבקשה לעם. קחו דוגמא מגבי אשכנזי. הרופאים ע כח הלחץ אף אחד לא מחזק אותם. אני לא בחרתי בו. .אני מבקשת שכ’לם יסתכל מ יעריכו אותו. כי כל לה זקוקים לתמיכה. כולנו במתחמוחרדה. מהנע הכלכלה. כל אחד זורק מילה ונשמיצים כל דב נשהממשןה תעשה במרום לחכתמוליזקמאת כל לנו. כולנו כל כך בקורונה.יאוש גדול עם ההפגנות ,חתונות וארועים. כולם מיתנקים מהכל.העיקר לפרוק עול. ובנתיים אנשים חוחים ילדים נדבקו בקרונה. ילדה בכיתה ב’. לא כואב לאף אחד. תגידו לאף אחד לא יכאב אן תינוק וילד ימותו.די לרדת אחד על השני.צקיך לדאוג לשלומנו.מי שמםגין לא פוגע בביבי. נפגעים אנחנו יורים ברגלנו. אחדות ישטבה לנו וישור קו. אנחנו במלחמה. ולא נשכח לכל מי שהמשיך בדרכו ורומס בדרך גופות אחיו. כל מלחמות נצחנו ואת קרונה לדעתי לא מנצחים כי שאנחנו לא מאוחדים אנחנו מנוצחים קרונה תנצח אותנו.כי חלק מהעם ממשיך בדרכו ולא חפץ בחיים כי הוא באובססיה ביבי.

 3. א.א.א.חיפה אמר/ה

  הי מדוע את מדברת כגזענית. את נשמעת מוזר. מצד אחד נגד החרדים והערבים ומצד האחר מדברת על הקדוש ברוך הוא כלומר ממאמיניו. בבקשה ממך פחות תדברי דברי הבל .כי מי הם הרופאים המטפלים בנו הם ערבים מוסלמים,
  ונוצרים ויהודים די
  לשטויות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.