מחסור חמור בדם: מבצע התרמה בחיפה יום ג’, 15/09/20

קריאה דחופה לציבור חיפה והסביבה | תרומות דם

שירותי הדם של מד”א קוראים לציבור הרחב להגיע בדחיפות ולתרום דם, בשל ירידה משמעותית במלאי הדם בישראל. המחסור החמור נגרם בשל הירידה בזמינות האתרים בהן ניתן לבצע התרמות בתקופת הקורונה. כעת, רגע לפני חגי תשרי ובשיאו של גל הקורונה השני – מפרסם הארגון פרטים אודות יום התרמה בחיפה שמתקיים מחר (ג’ 15/09/20) ברחבה סמוך לבניין המגורים.

ההתרמה מחר- יום ג’, 15/09/20

  • רחוב חנה סנש 25 חיפה
  • בין השעות 17:00-22:00

לדם אין תחליף

חשוב לזכור כי לדם אין תחליף מלאכותי וכי כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לתרומה. בעקבות הקושי המשמעותי לגייס את כמות הדם הנדרשת, בעיקר נוכח משבר הקורונה ורגע לפני החג והסגר, נגרם קושי באספקת הדם לבתי החולים שיכול להביא לפגיעה קריטית בפעילות הרפואה השוטפת ולדחיית ניתוחים.

סוגי הדם הדרושים • מחסור במיוחד ב- o

המחסור קיים בעיקר במנות דם מסוג O, ובמנות דם עם Rh שלילי מכל הסוגים (-A-, B-, AB). בשירותי הדם של מד”א פונים לכל מי שחשים בטוב, עומדים במדדי משרד הבריאות לתרומת דם, וכן מי שחלפו לפחות 28 יום מחשיפה לחולה קורונה מאומת או ממועד ההחלמה מהנגיף לבוא לתרום.

מידע על עמדות התרמות דם נוספות אשר יוצבו בקניונים, בתחנות מד”א השונות ובמקומות ציבוריים ברחבי הארץ ניתן למצוא ביישומון (אפליקציה) ‘מד”א שלי’ בסמארטפון, באתר האינטרנט של מד”א בכתובת  או בטלפון 03-9101101.

מבצע תרומות דם
מבצע תרומות דם (צילום: דוברות מד”א)

התרמה בקבוצות

המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 20 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד”א בטלפון 03-9101101.

אלי בין, מנכ”ל מד”א:

בערב ראש השנה, בלב משבר הקורונה ובשל מחסור חמור ומדאיג במנות דם – אנו קוראים לציבור להירתם ולתרום למען האחר, על מנת שנוכל להמשיך ולסייע בהצלת חיים ולהעניק לכל אחד את הטיפול הראוי לו והסיוע שלו הוא נזקק. כל תרומה עשויה להציל חיים ולעזור לאחר. זו העת לעזרה הדדית

ההתרמה מחר- יום ג’, 15/09/20

  • ברחוב חנה סנש 25 חיפה,
  • בין השעות 17:00-22:00.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. זהבה אמר/ה

    רק הרעיון שאיזה חרדי יחלים הודות לתרומת דם מרתיעה אותי. ההתנהלות שלהם גורמת לי לפחד מהם וכתוצאה מכך בזה להם ומתאבת אותם. שנאת אחים הובילה לחורבן ואני מודעת לאסון ששנאה זו עלולה להביא ובכל זאת אינני מתביישת להצהיר בריש גלי על רגשותי. הם קנו אותם ביושר… שנה טובה ובריאות.