להסב כיתות בבתי ספר בחיפה למקום תפילה

חברי מועצת העיר מבקשים להפוך כיתות בבתי ספר בעיר למקומות תפילה בראש השנה וביום כיפור

16 חברי מועצה בפנייה לראש העיר

חברי מועצת העיר חיפה אריה בלינטנטל, דוד עציוני, אורי אוזן, מיכאל אלפר, מנחם קפלן, סופי נקש, אלי בן דיין, שמשון עידו, יצחק בלס, חדווה אלמוג, תמי ברק, אביהו האן, שי אבוחצירא, יעקב פיינגולד, יואב רמתי ושרית גולן פנו לראש העיר ד”ר עינת קליש רותם, במכתב בו הם מבקשים לפתוח את בתי הספר בעיר על מנת להשתמש בכיתות כמקומות תפילה בראש השנה וביום כיפור.

תפילות הימים הנוראים

מכתב זה בא בהמשך לפגישה אשר התקיימה בשבוע שעבר בין חברי המועצה מהסיעות הדתיות בהשתתפות עוזר מנכ”ל העירייה וראשי מחלקות רלוונטיות בנושא מציאת פתרון לתושבי העיר בדבר תפילות הימים הנוראים במגמה לאפשר פריסה נרחבת של מניינים על מנת למנוע התקהלות לא רצויה בבתי הכנסת עקב נגיף הקורונה המשתולל במדינה ולמען שמירה על בריאות המתפללים.

למנוע התקהלויות מסוכנות

בפגישה כל חבר מועצה הגיש את הפתרונות הרלוונטיים עבור המתפללים.
חלק מהבעיות נפתרו בסיוע ובשיתוף פעולה של כלל המשתתפים בפגישה. אך לא כל הבעיות נפתרו ונשארו מקומות ללא פתרון מעשי. שהרי להשאיר ציבורים נרחבים בתפילות הארוכות של הימים הנוראים בחוץ בחום אפילו עם הצללה למשך 7-6 שעות בראש השנה ויום שלם ביום הכיפורים בוודאי אינו מעשי כלל והתוצאה הכואבת ביותר תהיה שהציבור יצטופף בתוך מבני בתי הכנסת הממוזג תוך אי שמירה על הכללים ובכך מגדילים את סכנת ההדבקות.

אי לכך ולאור הצורך הגדול מאד של כלל התושבים, פנו 16 חברי המועצה לראש העיר בבקשה לאפשר את פתיחת בתי הספר לקיום המניינים. וזאת בנוסף לבקשתו של שר הפנים מיום 19/8/20 לכל ראשי הרשויות במדינה לאפשר פתיחת בתי הספר כמתן מענה לציבור המתפללים.

תמיכה של משרד החינוך

במכתב ציינו חברי המועצה, כי משרד החינוך תומך בנושא ופרסם חוזר והנחיות לקיום הפעילות. וכי הם מבינים את הטענות והחששות של הורי התלמידים בדבר השימוש הנעשה בכיתות וכמו כן את עמדת העירייה והממונים על הנושא. אך הדבר פתיר ביותר ובהחלט יהיה אפשר לחטא את בתי הספר בהם יהיה שימוש בחג כבר בצאת החג ולהחזיר אותו לקדמותו מחוטא וללא חשש עבור פתיחת יום הלימודים למחרת. יצוין שלאחר ונמצאו פתרונות לרוב המקומות בהחלט יהיה אפשר להשתלט על חיטוי של מספר מקומות מצומצם.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

תיאום עם נאמן קורונה

עוד ציינו במכתב, שפתיחת המניינים יהיו בתיאום נאמן קורונה של העירייה ויתדרך את הציבור תוך שמירה ברורה ללא פשרות על הכללים של משרד הבריאות לפי המתווה המאפשר תפילות.

לאור כך שברוב הערים במדינה ניתנה האפשרות לפתיחת בתי הספר בעיר לצורך המטרה הנעלה, לא נראה שלעיר כמו חיפה המשמשת דוגמה להרבה מודלים אחרים ברחבי המדינה תהיה התנגדות כה נחרצת נגד קיום תפילות בימים קדושים אלו.

ראש העיר חיפה טרם נענתה לבקשה.

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

5 תגובות
 1. רון אמר/ה

  איך תתבצע הכניסה לכיתות?
  בביה”ס בעיר הגישה לכיתות דרך גרם מדרגות ומסדרונות משותפים
  לא סביר שימנעו שם התקהלויות ומפגשים

 2. א אמר/ה

  עדיף ופחות מסוכנת תפילה בשטחים פתוחים כמו בפארקים ציבוריים

 3. יגאל אמר/ה

  יופי, עכשיו גם יביאו קורונה לכיתות.

 4. לא יאמן שהציעו שטות כזו אמר/ה

  בעצם הדרישה של החרדים זה שחולי קורונה ייכנסו לכיתות שהן עוד יותר קטנות מאולמות בתי הכנסת,
  עם עוד עשרה מתפללים ובמסדרונות מספיק שאחד יסתובב מדביק על וממנו כמה עשרות מתפללים שעברו במסדרון כולם יחלו. ואז יתיישבו בבית לסעודות חג, ידביקו את הילדים שיירדו לשחק בגינות עם ילדים מבית שכן ובום קבלנו מכיתת מתפללים אחת כזו התפרצות בשכונה שלמה. תודו שזה גאונות.

 5. לינור אמר/ה

  יש תשובה? נשמח לדעת…
  ולכל החילונים פה… כמו שלא סביר שיסגרו לכם את החופים והפאבים וכל מה שעושה לכם טוב לנפש…. לא הגיוני שלא תיהיה לנו תפילה בימים שכאלה…..כולם רוצים להיות בריאים אך מנסים לשמור גם על שפיות הנפש.בהצלחה לכולם ושנה טובה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.