בדיקת שתן ביתית דיגיטלית | כללית חיפה

בדיקות שתן דיגיטליות (צילום: דוברות כללית)

תוצאות הבדיקה מתקבלות תוך מספר דקות ומשוגרות לתיק הרפואי של הנבדקים ולגורם המטפל

לקוחות הכללית נהנים משירות ייחודי של בדיקת מעבדה ביתית לאבחון דלקת בדרכי השתן ורמת חלבון בשתן.

בדיקת שתן בבית

שירות חדש וראשון מסוגו מכלל קופות החולים מאפשר למטופלי כללית לערוך בבית בדיקת שתן לאבחון מהיר של דלקת בדרכי השתן ורמות החלבון בשתן לנשים הרות. לשירות החדש יתרון נוסף בתקופת הקורונה, כי הנבדקים אינם צריכים לצאת מביתם ולחשוש מחשיפה לקורונה.

התוצאות מתקבלות מיידית

לשם אבחון דלקת בדרכי השתן ניתן לרכוש את הערכה בבית מרקחת של כללית או בהסכם עם כללית עם הצגת מרשם מרופא בעלות של 24.5 ₪. בשעות הערב ובסופי שבוע ניתן לפנות לשירותי האון-ליין של כללית ובמידת הצורך, ינפיק הרופא מרשם דיגיטלי לערכת הבדיקה הביתית. בהתאם לתוצאות הבדיקה, שמתקבלות מיידית ומועברות ישירות לנבדק או לנבדקת ולתיקים הרפואיים, יכול הרופא או היועץ בשירותי האון־ליין להתאים טיפול ואף להנפיק מרשם.

לנשים הרות – ללא עלות

לנשים הרות נמסרת על ידי אחות ליווי היריון ערכת הבדיקה לצורך בדיקת רמת החלבון בשתן, ללא כל עלות. 

ערכת הבדיקה, שהינה פרי פיתוח של חברת סטארט־אפ ישראלית Healthy.io, מכילה כוס חד פעמית לאיסוף שתן, מקלון לטבילה ולוח צבע. פיענוח התוצאה נעשה באפליקציה ייעודית שמדריכה ומלווה את המשתמש/ת לסרוק את מקלון הטבילה במצלמת הסמראטפון. המצלמה “קוראת” את התוצאה, מעבירה אותה לעיבוד והאבחנה נשלחת באופן מאובטח לתיק הרפואי של הנבדקת. 

הערכה קיבלה אישור רגולטורי של האיחוד האירופי (CE) ואושרה לשימוש על־ידי מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA).

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
דר לילך צולר
דר לילך צולר

ד”ר לילך צולר, המנהלת הרפואית של כללית במחוז חיפה וג”מ:

לבדיקה המהירה חשיבות עבור נבדקים רבים,כי דלקת בדרכי השתן היא מחלה זיהומית שכיחה הגורמת גם לאי נוחות רבה, המופיעה בעיקר בקרב נשים. 
בדיקות שתן דיגיטליות (צילום: דוברות כללית)
בדיקות שתן דיגיטליות (צילום: דוברות כללית)

אחת מכל שלוש נשים תסבול מדלקת בדרכי השתן בטרם תגיע לגיל 24 ו־50% מהנשים יסבלו מזיהום מסוג זה במהלך ימי חייהן, לעיתים באופן חוזר ונשנה. זיהום בדרכי השתן קיים גם בקרב גברים, אולם במספרים נמוכים יותר. 

חשוב במיוחד בהריון

ד”ר אבי לייטמן, מנהל השירות הגינקולוגי של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, מסביר כי בדיקת רמת החלבון בשתן מאפשרת לאבחן בשלב מוקדם רעלת הריון או פגיעה כלייתית מסיבות אחרות ומכאן החשיבות במעקב זמין ונגיש בעזרת הערכה. כמו כן, דלקות בדרכי השתן שכיחות יותר בהריון, כאשר הסיבוך העיקרי הוא זיהום בדרכי השתן העליונות ואגני הכליות היכול להביא לזיהום סיסטמי המחייב אישפוז דחוף וטיפול אנטיביוטי תוך ורידי. אבחון מוקדם של דלקת בדרכי השתן וטיפול מתאים יכול למנוע סיבוכים אלה. 

רונן נודלמן (צילום: דוברת הכללית)
רונן נודלמן (צילום: דוברת הכללית)

רונן נודלמן, מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, מציין כי שירות בדיקת שתן דיגיטלית מצטרף למעטפת השירותים הדיגיטליים הרחבה שמציעה כללית ומשלבת שירותי אבחון רפואי מרחוק כמו TYTO, פגישות טיפול טלפוניות או בוידאו צ’ט, ייעוץ רפואי מרחוק און־ליין ברפואת ילדים, משפחה ועור. לשם כך, משלבת כללית חדשנות רפואית וטכנולוגית המאפשרת מתן שירות רפואי איכותי, תוך חיסכון ניכר בזמן וטרחה עבור הלקוחות  ובימים אלה גם הפחתה משמעותית בסיכון להדבקות בקורונה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.