פתיחת שנת הלימודים תידחה במספר ישובים “אדומים” באזור חיפה • מגיפת הקורונה

הודעה משותפת של משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות:

קבינט הקורונה אישר הערב (שני, 31/8/20) פה אחד כי ביישובים המסווגים “אזור אדום”, פתיחת שנת הלימודים תדחה, למעט בחינוך המיוחד ולנוער בסיכון. מוסדות אלה כוללים: בית ספר יסודי, בית ספר על יסודי, גן ילדים, צהרון, קונסרבטוריון ומרכז העשרה למחוננים.

ביום חמישי צפוי להתקיים דיון נוסף בקבינט בו ידונו בהגבלות נוספות על ערים אדומות. בהתאם לזאת, בערים שעליהן יוטלו סגרים – לא יפתחו הלימודים. על היישובים הנוספים המוגדרים גם כן כאזורים אדומים יתקיים דיון באשר למתווה לפתיחת שנת הלימודים.

התקנות יכנסו לתוקף באופן מיידי, כבר ממחר, ג’, 1/9/20.
“השיקולים הבריאותיים מחייבים מניעת פתיחת שנת הלימודים באזורים אדומים, ועל כן, נוכח דחיפות העניין, מוצע לעשות שימוש בסעיף האמור ולקבוע כי התקנות יכנסו לתוקף באופן מיידי”, נכתב בהחלטת הקבינט.

הערים האדומות באזור חיפה:

 1. דאלית אל-כרמל
 2. רכסים
 3. עספיא
 4. כעביה-טבאש-חג’אג’רה
 5. ג’דיידה-מכר

ערים אדומות באזורים אחרים בישראל

 1. טירה
 2. עין מאהל
 3. עמנואל
 4. כפר קאסם
 5. לקיה
 6. בין ג’ן
 7. מעלה עירון
 8. אעבלין
 9. כפר ברא
 10. ג’לג’וליה
 11. כפר עזה
 12. אל-בטוף
 13. אום אל-פחם
 14. ג’ת
 15. טבריה
 16. ביתר עילית
 17. כפר כנא
 18. זמר

קורונה – תקנות שעת חירום

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
 1. אייל אמר/ה

  אנחנו הילדים השכולים של חורף 2020. פוליטיקאים מוגי לב וחסרי אחריות שלחו אותנו בשיא המגפה, בשיא ההדבקה העולמי, להידבק בבתי הספר ולחזור להדביק את ההורים והסבים. נשארנו עם משפחות שבורות, בלי הורים שנפרדנו מהם מאחורי זכוכיות במחלקות פנימיות, והכל כדי ששר החינוך יוכל לומר ששנת הלימודים נפתחה. אדומים, צהובים, ירוקים, בכל עיר גדולה מכל צבע בדרגות כבר יש מעל מאה חולים פעילים. אמרו לנו שייפתחו אם יורידו ל 400 אבל פתחו עם 2000. לא דברנו, לא מחינו, בסך הכל הלכנו לחמוד ולא ידענו כמה קטלנית תהייה הפעולה הזאת באמצע שיא ההדבקות.