בדיקת קורונה בשדה התעופה • במחיר מוזל

תמונת אילוסטרציה של שמונת מטוסי ה-737-900 של חברת אל על צילום יחצ

בי״ח רמב״ם בחיפה וחברת ״אומגה״, זכו במכרז להפעלת מעבדות הקורונה בנתב״ג

הזוכה להפעלת מערך בדיקות PCR בנמל התעופה בן גוריון ובמתקני רש”ת היא חברת “אומגה” המכון להוראה מודרנית בע”מ בשיתוף עם בית החולים רמב”ם.

44.88 ₪ לבדיקת קורונה בנתב”ג

השרות יחל בתוך 45 יום

החברה הזוכה התחייבה להקים את מערך הבדיקות והמעבדה לפענוח נגיף קורונה, בתוך 45 ימים. השירות יינתן לטסים לחו”ל ולנכנסים לארץ, בנמל התעופה בן גוריון, בעלות של 44.88 ₪ כולל מע”מ.

לפני זמן קצר (31/8/20) הסתיים הליך המכרז של רשות שדות התעופה לקבלת שרות בדיקה לנוסעים ומעבדה לפיענוח נגיף הקורונה וכן אפשרות לבדיקות קורונה מהירות לטסים לחו”ל מנמל התעופה בן גוריון, מנמל התעופה רמון ומעברי הגבול היבשתיים.

בדיקה מהירה יקרה יותר

בכפוף למתווה שגובש ע”י שרת התחבורה ח”כ תא”ל מיל’ מירי רגב ומשרד הבריאות, קודם מכרז לניהול מערך בדיקות קורונה בנמל התעופה בן גוריון, במסגרת היערכות מקדימה לביצוע הבדיקות על פי דרישה בנמל התעופה בן גוריון וברמון. למכרז נרשמו למעלה מ-90 חברות ולמעלה מ-150 מתעניינים, ובסופו של דבר הגישו הצעות למכרז 7 קבוצות.

במסגרת המכרז מתחייב הזוכה לאפשר את תוצאת הבדיקה לנוסעים עד 14 שעות לבדיקה רגילה מרגע הדגימה, ועד 4 שעות לבדיקה מהירה, במחיר של 134.64 ₪ כולל מע”מ כחוק.

החברה התחייבה להקים מערך ניהול ממוחשב אפליקטיבי ואינטרנטי הן להזמנת תור לביצוע הבדיקה, וניהול המערך והוצאת “דרכון רפואי” לנוסע בעברית ובאנגלית, ובכל שפה נוספת שתידרש.

מטושים לבדיקות קורונה (צילום: ירון כרמי)
מטושים לבדיקות קורונה (צילום: ירון כרמי)

הבדיקה תאפשר את קיצור משך הבידוד הנדרש כיום

שרות בדיקות הקורונה לנוסעים הנכנסים והיוצאים מישראל יכלול מערך דגימות מורחב והקמת מעבדה ייחודית בזרוע E ( הזרוע החדשה ) לפענוח בדיקות קורונה בהתאם לפרוטוקול הבדיקה של משרד הבריאות. בסמוך לטרמינל 3 (הפועל באופן בלעדי) יוקם שטח ייעודי עבור נוסעים היוצאים מהארץ, בו יוקמו, במסגרת המכרז, עמדות לקיחת דגימה מנוסעים באמצעות “דרייב אין” הישר מהרכב. הנוסעים היוצאים לחו”ל יגיעו לצורך הבדיקה כ 72 שעות טרם הטיסה ללקיחת דגימה ובהתאם להנחיות המתבקשות בכל מדינה ומדינה.

נוסעים נכנסים לארץ יוכלו לבצע בנמל התעופה בן גוריון בדיקת PCR במערך בודקים באולם הנכנסים, שתועבר למעבדת הקורונה. הזוכה במכרז יתחייב במתן תשובה תוך פרק זמן של עד 14 שעות גם לנוסעים הנכנסים לישראל, מה שיאפשר את קיצור משך הבידוד הנדרש כיום והכל על פי הנחיות משרד הבריאות.

שרת התחבורה מירי רגב (צילום: יוסף הירש)
שרת התחבורה מירי רגב (צילום: יוסף הירש)

מירי רגב, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים

הקמת מעבדות הקורונה לנתב”ג הינו נדבך קריטי בפתיחת השמיים. עמדנו על כך שמחיר הבדיקה לנוסע יהיה זול, נגיש וזמין. אני שמחה על כך שמחיר הבדיקה הינו מוזל באופן חסר תקדים. הנחיתי את גורמי רשות שדות התעופה לזרז ככל הניתן את הליכי הקמת המעבדה ובינתיים אנו מקבלים את הגיבוי ממערכת הבריאות. אני מברכת את אנשי רשות שדות התעופה על פעילותם לביצוע המכרז במהירות, לרווחת הנוסעים.

כולל אפשרות הרחבה לכלל המעברים

המכרז להפעלת מערך הבדיקות הינו למשך 3 שנים רצופות, עם תקופת הארכה לשנתיים נוספות. במצב בו יפחת הביקוש לבדיקות קורונה, מכל סיבה שהיא (מציאת חיסון או כל אמצעי אחר), יהיו רשאים הצדדים להפסיק את ההתקשרות. המכרז כולל אפשרות הרחבה לנמל התעופה “רמון” ולכלל המעברים למעבר נוסעים בניהול רשות שדות התעופה.

פרטים באשר לתאריך תחילת השרות ואופן הביצוע יעודכנו בהמשך

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. דודי אמר/ה

    בינתיים,מבקשים ברמבם 550 שקל לבדיקה,,,ממש מוגזם,,,אפשר גם פחות,,,מנצלים את המצב , ולי אין ברירה חייב בדיקה לפני טיסה… ועוד חנייה ברמבם……בקיצור עוד כרטיס טיסה …לפני הטיסה…….

  2. דודו אמר/ה

    לא ברור לי…
    אם צריך לעשות בדיקה עד 48 שעות לפני הטיסה, איך יכול להיות שתהיה בדיקת קורונה בשדה כשצריך להגיע כ-3 שעות לפני הטיסה?
    אף אדם לא יגיע 14 שעות ויותר לפני הטיסה