אדלשטיין וגרוטו בביקור בקריות • “קריית אתא רשות חזקה”

אדלשטיין עם יעקב פרץ בקריית אתא (צילום: דוברות קריית אתא)

“ברשות חזקה כמו קרית אתא ההתמודדות מול נגיף הקורונה טובה מבערים אחרות” אמר השר אדלשטיין ליעקב פרץ ראש עיריית קריית אתא

הבוקר (יום ג’ 25/8/20), הגיע שר הבריאות יולי אדלשטיין, יחד עם המשנה למנכ”ל המשרד פרופ’ איתמר גרוטו וצוות משרד הבריאות לפגישת עבודה ראשונה עם ראש עיריית קרית אתא יעקב פרץ.

במהלך הדיון המקצועי, ערך ראש העיר, יעקב פרץ, סקירה על מצב התחלואה בעיר, עמד על הפעילות המשותפת של העירייה וצוות המחוז במשרד הבריאות וההיערכות הנדרשת לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה.

מקדמים קריה רפואית בקריית אתא

מעבר לנושא הקורונה עמד ראש העיר, יעקב פרץ, על הצורך בקידום תוכנית הקריה הרפואית בקרית אתא באופן שיאפשר מתן שירותים רפואיים לאוכלוסיית האזור וצפון הארץ, בהתאם לתוכניות שאושרו כחלק מהסכם הגג שנחתם בין המדינה ועיריית קרית אתא.

שיתוף פעולה מצוין עם משרד הבריאות

ממשרד הבריאות נמסר כי בנושא הקורונה קיים שיתוף פעולה מצויין עם הרשות כאשר הדגש מושם על נושא ההסברה והאכיפה. קרית אתא מובילה באחוז הבדיקות הממוצעות ביחס לקריות האחרות וביחס לממוצע הארצי. לדבריהם כאשר הרשות הינה חזקה ומסודרת כמו קרית אתא ההתמודדות היא טובה ויעילה יותר כאשר האתגר הגדול כעת הוא בפתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך וחגי תשרי העומדים בפתח.

השר אדלשטיין בקריית אתא (צילום: דוברות קריית אתא)
השר אדלשטיין עם ראש העיר יעקב פרץ, בקריית אתא (צילום: דוברות קריית אתא)

יולי אדלשטיין בביקור בקריית אתא

עם כניסתי לתפקיד הבנתי מיד את הצורך בהקמת בית חולים אזורי בקרית אתא שמהווה צומת אסטרטגית שתיתן מענה נגיש לכל תושבי האזור. מדובר בשדרוג רמת הרפואה במקום שיש בו צורך ממשי.

פיתוח מוסדות ציבור

מיקומו האסטרטגי של בית החולים יחד עם נגישותו והשתלבותו עם מערך התחבורה המתפתח, הובילו לאישורו בתוכנית המתאר המחוזית, כמוקד משולב המיועד לרכז שטחים למוסדות ציבור אזוריים ובראש ובראשונה בית חולים אזורי, אוניברסיטה , מרכז ספורט וכן שטחי תעסוקה ומסחר ושירותים המשתלבים בצביון הכולל של האזור, כגון תעשיות עתירות ידע, מחקר ופיתוח ועוד. המתחם צפוי להוות מוקד מרכזי אשר ישרת את כל תושבי האזור כולל יישובי הגליל ויאפשר מתן פתרונות תעסוקה לעשרות אלפי תושבים.

אדלשטיין עם יעקב פרץ בקריית אתא (צילום: דוברות קריית אתא)
אדלשטיין עם יעקב פרץ בקריית אתא (צילום: דוברות קריית אתא)

יעקב פרץ, ראש עיריית קרית אתא:

קידום תוכנית בית החולים הינו אישור למאמץ רב שנים המחזק את העוגנים הכלכליים, החינוכיים והתרבותיים של קרית אתא. לצד הקמת שכונות מגורים חדשות, תהפוך קריית אתא לעיר מובילה בזכות מערכת תחבורה מתקדמת המאפשרת נגישות מכל מקום, מוסד אקדמי, בית חולים, מרכזי תחבורה ותעסוקה ועוד.

אדלשטיין וגרוטו גם בקריית ים

בהמשך הסיור בקריות, ביקרו שר הבריאות אדלשטיין ופרופ’ איתמר גרוטו, יחד עם צוות משרד הבריאות גם בעיריית קריית ים ונפגשו עם ראש העיר דוד אבן צור וצוות העירייה. השר ביקש לשמוע מראש העיר על ההתמודדות העירונית עם משבר הקורונה וההיערכות להמשך הטיפול העירוני. הוא שמע מראש העיר על מגוון היוזמות העירוניות בתחום זה ועל שיתוף הפעולה המוצלח עם פיקוד העורף בטיפול במשבר.

אדלשטיין חלק מחמאות לטיפול העירוני בהנהגתו של ראש העיר דוד אבן צור ועל השליטה בהתפשטות תחלואת הקורונה, אשר השאירה את קריית ים עיר ירוקה. אדלשטיין הבטיח
לסייע לקריית ים בקידום התוכנית להקמת תחנה ישובית מרכזית של טיפת חלב המיועדת לתת מענה קהילתי לילדי העיר ולמשפחות צעירות.

שר הבריאות הבטיח כי משרדו יעמוד לצידה של קריית ים בכל מה שקשור בהמשך ההתמודדות עם הקורונה על מנת להבטיח כי תישאר עיר ירוקה עם אחוז תחלואה נמוך במיוחד.

השר אדלשטיין בקריית ים:

זהו הישג יוצא דופן, במיוחד לאור העובדה שהמדובר באחד הישובים שאחוז המבוגרים בו הוא מהגבוהים בארץ, לצד אחוז גבוה במיוחד של עולים חדשים.

המשמעת הגבוהה של תושבי העיר

ראש העיר דוד אבן צור אמר לשר כי אחת הסיבות לתחלואה הנמוכה בעיר היא קודם כל בשל המשמעת הגבוהה של תושבי העיר וההקפדה של מרבית התושבים על ההנחיות.

בכניסה לבניין העיריה ביקש ראש העיר מהאורח לעמוד בכללי התו הסגול ואף ערך לו בעצמו בדיקת חום כדי להיות משוכנע שהוא יכול להיכנס למקום.

אדלשטיין בקריית אתא (צילום: דוברות קריית אתא)
דוד אבן צור מודד חום לשר אדלשטיין (צילום: דוברות קריית ים)

בדיקת קורונה

דוד אבן צור, ראש עיריית קריית ים, בודק את שר הבריאות יולי אדלשטיין לפני שהוא מכניס אותו לבניין העיריה.
הבדיקה עברה בשלום.

אדלשטיין ודוד אבן צור בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)
אדלשטיין ודוד אבן צור בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. דין דין אמר/ה

    קרית אתא העיר שיש בה הכי הרבה חולי קרונה בקריות מה הסיבה?ראש העיר יכול לענות.

  2. רפי רפול - חסון אמר/ה

    אכן,ביקור מאוד הכרחי וחשוב.

הגיבו כאן לכתבה