ד”ר הלברטל: “אנשי המעבדות הם חלק משמעותי, חשוב ובלתי נפרד מפעילות ביה”ח” • מחאת עובדי המעבדות הגיעה לרמב”ם

כ-100 עובדות ועובדים השתתפו הבוקר ראשון 23/8/20 במחאת עובדי המעבדות שהתקיימה ברחבת בית החולים רמב”ם בחיפה.

מחאת עובדי המעבדות הגיעה הבוקר לבית חולים רמב”ם בחיפה, לאחר שבחמישי האחרון התקיימה בבית חולים כרמל ולפני כן בבתי החולים בילינסון ואיכילוב זאת בעקבות התפוצצות המו”מ עם משרד האוצר.

הנהלת רמב״ם התייצבה בהרכב מלא להביע תמיכה במאבק עובדי המעבדות שקיימו עצרת מחאה ברחבת המיון של בית החולים. העובדים מוחים על תנאי השכר הירודים שלהם, ועל העובדה שמסיטים פעילות למעבדות פרטיות שבהן עובדי המעבדה מרוויחים פי כמה מעובדי המעבדה במגזר הממשלתי והציבורי.

מנהל רמב״ם ד”ר מיקי הלברטל נושא דברים בעצרת עובדי המעבדות

מנהל בית החולים ד”ר מיקי הרבלטל, אמר בנאומו בעצרת לעובדי המעבדות:

אנשי המעבדות הם חלק משמעותי, חשוב ובלתי נפרד מפעילות בית החולים. היום רוב התהליכים מתבססים על עבודות שעובדי המעבדות עושים כדי להציל חולים, כך שאין שאלה לגבי החשיבות שלכם וזה עוד לפני הקורונה לכן אנחנו תומכים במאבק שלכם.

התמיכה באה ממקום שבאמת צריך לעבור שינוי בהתייחסות של המערכת לעובדי המעבדות ובטח היום כשאנחנו נמצאים בעידן הקורונה. עובדי המעבדות קיבלו על עצמם אחריות בלי לחשוב פעמיים על מנת לתת שירות בבית חולים רמב”ם בתקופת הקורונה, בית החולים השני שקיבל אישור לעשות את הבדיקות ועשה את זה מסביב לשעון עם הרבה עבודה ומחויבות.

אני רוצה להגיד מעומק הלב תודה על העבודה שאתם עושים.

אסתר אדמון, יו”ר הסתדרות המיקרוביולוגים, הביוכימאים ועובדי המעבדות עדכנה באספה בחיפה:

יש לנו אחה”צ פגישה עם האוצר, שסוף סוף חוזר לשולחן המשא ומתן עימנו, אחרי שבוע של המתנה, שאיננו מבינים את פשרה. אלא, שאין לנו ציפיות מהפגישה הזו. אנשי האוצר מנותקים מהשטח. הם לא מבינים את מהות עבודתנו ואת היותנו העיניים של מערכת הבריאות. מבחינת עובדי אגף התקציבים, לא נורא שעובד מעבדה עם תואר דוקטורט ישתכר פחות משמרטפית. זה לא מעניין אותם. יש על ראשם המון בעיות ומדינה באנדלרמוסיה, אבל לנו העובדים נשבר מהזלזול בנו.

בראשון הבא, בשעה זו, ניפגש כולנו בחוף הים בהרצליה. בואו בהמוניכם, ורק נשמור על ריחוק וכללים אחרים למנוע הדבקה.
מחאת עובדי המעבדות ברמב”ם (צילום: רמב”ם)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. Avino אמר/ה

  להצדיע לעובדי בית החולים רמב״ם העובדים ללא לאות ונותנים מעצמם במלוא כוחם ואחריותם. הרופאים והרופאות צוות המעבדות מסיעי-האלונקות ועובדי המשק, יישר כוח.

 2. Avi אמר/ה

  להצדיע לעובדי בית החולים רמב״ם העובדים ללא לאות ונותנים מעצמם במלוא כוחם ואחריותם. הרופאים והרופאות צוות המעבדות מסיעי-האלונקות ועובדי המשק, יישר כוח.

 3. טליה אמר/ה

  תודה לדר’ מיקי הרברטל על ההכרה בחשיבות העבודה שלנו ועל התמיכה במאבק עובדי המעבדות

 4. רפי רפול - חסון אמר/ה

  כל הכבוד לאנשי המעבדות