“גזר דין מוות לפארק הקישון” • רשות נחל הקישון ממשיכה להלחם על האיזור

רשות נחל הקישון תגיש ערעור נגד ההחלטה לאשר את הקמת המתחם הלוגיסטי על גדות הקישון

רשות נחל הקישון קיבלה השבוע אישור לערער על החלטת הוועדה לאשר הקמת מתחם לוגיסטי במקום ובכוונתה לעשות כן. החלטת הוועדה, כך אומרים ברשות, תגרום לנזק עצום לפארק ולאזור.

עצי התמר - פארק הקישון בין הסערות (צילום: נילי בנו)
עצי התמר – פארק הקישון בין הסערות (צילום: נילי בנו)

נזק עצום לפארק ולתושבים

בחודש יולי האחרון (2020), אישרה הוועדה המחוזית בראשות איתמר בן דוד, את בקשת חברת נמלי ישראל (חנ”י) להקים מתחם לוגיסטי ולהציב מכולות אחסנה על גדות נחל קישון.

ברשות נחל הקישון אמרו בתגובה להחלטה, כי הוועדה לא דנה בהתנגדויות שהוגשו לה באופן ענייני, וגזרה בכך גזר דין מוות על פארק הקישון שלא יורחב לעולם. ציינו, כי הם יילמדו את ההחלטה וייפנו לכל ערכאה אפשרית, לרבות פנייה לוועדת ערר, כדי למנוע את התכנית ההרסנית של חברת נמלי ישראל. ואכן, השבוע התקבל אישור להגיש ערעור ובכוונתם, כאמור, להגישו למועצה הארצית לגבי התכניות של חברת נמלי ישראל, שהנה הרסנית לסביבה, לטבע ולנוף.

שרון ניסים (צילום: רשות נחל הקישון)
שרון ניסים (צילום: רשות נחל הקישון)

מנכל”ית רשות נחל קישון שרון ניסים מסרה לחי פה:

רשות נחל הקישון הגישה בקשה לערעור מהוועדה המחוזית. הוועדה המחוזית אישרה לנו להגיש ערעור למועצה הארצית לגבי תכניות של חברת נמלי ישראל (המתחם הלוגיסטי). מדובר על תכנית הרסנית לסביבה לטבע ולנוף.

מבחינתנו החלטה זו היא שפארק הקישון לא יורחב לעולם ולכן אנחנו רואים בתכנית הזאת גזר דין מוות על פארק הקישון. בנוסף, תושבי חיפה יזכו למתחמים לוגיסטיים, למחסנים, למכולות, עודף חומרים מסוכנים, זיהום אוויר ועומס תחבורתי. אני חושבת שצריך להגיד “די. עד כאן” המצב של המפרץ לא יכול לסבול תשתיות מזיקות נוספות.
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור נדל"ן בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו