דרוש חישוב מסלול מחדש • מה יהיה עם הכדורגל הירוק בחיפה?

(צילום: אתר מכבי חיפה)

שוב מכבי הפסידה תואר…

שוב מכבי הפסידה תואר. אמנם קטן וזניח, אבל תואר. מדובר על גביע הטוטו.
נכון שהקבוצה ניצחה בדרבי את הפועל 1:0, בעזרת שער של ניקיטה רוקאביצה, אבל זה לא הספיק לה כדי לעלות לגמר על חשבון סכנין, לה הפסידה 1:0.

מה עם בכר?

בתאריך 8/7/20 יצאה הודעה רשמית בדבר מינויו של ברק בכר כמאמן קבוצת הירוקים. יש להודות שלא היתה בכך כל הפתעה, גם לא עבור אוהדי הקבוצה. ברק הוא המאמן האחרון שלקח 3 אליפויות מהאימפריה הצהובה מת”א, ושמו הוזכר לא פעם במסדרונות המועדון, עוד חודשים לפני מינויו הרשמי.

ברק בכר, אימון בכורה (צילום: ראובן כהן אתר מכבי חיפה)
ברק בכר, אימון בכורה (צילום: ראובן כהן אתר מכבי חיפה)

יובש בגזרת הרכש

התנהלותו של בכר, כאילו הופתע בעצמו ממינויו שלו, אינה מובנת.
כוונתי ליובש הבלתי סביר בגזרת הרכש. כאשר אדם מגיע למעמד בכיר, הוא יכול להרשות לעצמו להתעקש על דברים החשובים בעיניו, ורק הגיוני שיעשה כך. אם כן, מדוע ולמה אנו נמצאים כשבועיים לפני תחילת הליגה ועדיין לא נחתו בקבוצה השחקנים שכבר בעונה שעברה, כל ילד ביציע (כשעוד היה אפשר להגיע אליו), ראה את הצורך בהם: בלם, מגן שמאלי וקשר אחורי.

במקום להתעסק בעצמם

מקומם לשמוע את בכר מזמר ססמאות שאמורות, כנראה, לרצות את קברניטי המועדון ולא את קהל האוהדים. נכון, יש בסיס טוב של שחקנים, אך מספיק רק למקום השני. כפי הנראה, הירוקים נרדמו בשמירה והתלהבו מהיחלשותה של מכבי ת”א במקום להתעסק בעצמם. אז… איך לומר? מכבי חיפה, הצהובים עדיין יותר איכותיים מכם. מכבי ת”א ביצעה רכש, אתם -עדיין לא.

לא מחזירים עטרה ליושנה

מאכזב לדעת שמי שאמור להביא את הבשורה לקישור האחורי הוא לא אחר מאשר ג’ורג’ מנדז’ק. בקדנציה הקודמת שלו הוא היה בינוני ולא יותר, ובל נשכח את השביתה האיטלקית שעשה בזמן משחק מול מכבי נתניה. חבל שהולכים על המצוי ולא על הרצוי. הססמה ש”קשה להביא לארץ שחקנים זרים בזמן תקופת קורונה” לא מסתדרת עם המציאות, כשבפועל, קבוצות מדרג תחתון בליגה בהחלט מצליחות לעשות זאת.

עוד חוזר הניגון…

סיפור מוחמד עוואד דומה מידי למקרים המוכרים של תומר חמד ושון וייסמן: חלוץ מבטיח שלא קיבל מספיק במה ורגע לפני תום החוזה, בהנהלה פתאום נופל האסימון והיא מעוניינת להמשיך את ההתקשרות אתו. לא ברור איך הפזמון הזה חוזר על עצמו שוב ושוב..

מה לא עובד שם?!

אני מדבר על כך ששחקני הבית לא מוכנים להמשיך במועדון, אותו המועדון שבו הם משחקים מגיל 8. השאלה שצריכה להישאל היא: מה לא עובד שם?! האם זו עייפות החומר? מה שנראה במשחקי ההכנה דיי מדאיג. בעונה הקודמת מכבי חיפה הייתה קבוצת ההתקפה הפורה בליגה. כעת היא מתפקדת כקבוצה שמחסנית השערים שלה ריקה, ואני לא מוכן להתייחס למשחק מול קבוצת הנוער (10:1). לא בכל עונה רוקאביצה יקרע רשתות.

מה שהיה הוא שיהיה?

צ’ארון שרי נראה כבד ועייף. נטע לביא לא נראה רעב לטרוף את הדשא ויובל אשכנזי נראה עוד חלוד לאחר שחזר מפציעה. אומנם מדובר על משחקי טרום עונה, אבל כמו שאומר המשפט הידוע “מי שטרח בערב שבת…”.
מה יהיה? כנראה, מה שהיה… מכבי תל אביב תמשיך לשלוט בכדורגל הישראלי, גם כי היא יותר טובה, גם היא יותר רעבה וגם, כי אין לה מתחרות.

בכר והסגל שטרם חוזק. (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
בכר והסגל שטרם חוזק. (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

ועדיין יש תקווה

התקווה שבלב היא, ששחר יפתיע ויעשה מהלך מתבקש של החתמת עומר אצילי (רק אם ייצא זכאי בסיפור הקטינות, אחרת, כמובן, אין על מה לדבר), בירם כיאל, שהוא מנהיג וגם שחקן מצוין וטאלב טוואטחה, שיפתור את בעיית האגף השמאלי, שמאז שעזב, נשאר כתהום פעורה. אם לא יעשה זאת, מכבי חיפה תמשיך לדשדש ורק תחלום על תארים. ימים יגידו…

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. דוד אמר/ה

    אתה מחפש לבנות קבוצה טובה אבל של המגזר יש כבר אחת כזו וכרגע היא טובה ממכבי חיפה. אנחנו מחפשים קבוצה מכביסטית שמחברים אליה שני שחקנים ברמה גבוהה יותר במקום 4 בינוניים.

הגיבו כאן לכתבה