החוג לתקשורת באקדמית גורדון מתחדש • שלוש תעודות בחוג אחד | צפו

מכללה האקדמית גורדון להוראה | הצמונה להמחשה בלבד • אין קשר לכתבה (צילום: סטודיו גורדון)

האקדמית גורדון מחדשת את החוג לתקשורת בהתאם לאתגרי התקופה. כעת החוג מציע, פרט לתואר ראשון בחינוך ולתעודת הוראה בתחום מבוקש, גם תעודת התמחות במסלולים אשר יקנו לבוגרים יתרון משמעותי בתוך מערכת החינוך ואף מחוצה לה. מטרת החוג היא להכשיר מורים מיומנים בהוראת תקשורת, בהדרכה לפיתוח יחידות הוראה טכנולוגיות במערכות החינוך, בדוברות ובניהול מדיה חברתית.

צפו: הוראה, תקשורת וטכנולוגיה באקדמית גורדון


הלומדים בחוג המחודש נהנים מתכנים עיוניים לצד התנסות מעשית, משימוש במרחבי למידה חדישים ובאולפן משכולל אשר הוקם לאחרונה במכללה. בין הנושאים אשר נלמדים: תקשורת המונים, תקשורת חזותית, צילום, עריכת וידאו, אוריינות מדיה, כלים טכנולוגיים להוראה חווייתית, דוברות, טיפוח לומד עצמאי ועוד.

פרופ' יחזקאל טלר, נשיא מכללת גורדון:

תקופת הקורונה הציבה אתגרים חדשים בפני מערכת החינוך. המעבר ללמידה המקוונת לא היה פשוט ובמקרים רבים לא השיג את מטרותיו. האקדמית גורדון זיהתה את הצורך, הרימה את הכפפה והחליטה להכשיר את תלמידה להיות מדריכים טכנופדגוגיים ברמה הגבוהה ביותר, להוביל תהליכים בית ספריים, לייעץ לסגלי חינוך ולהיות מנהלי מדיה דיגיטלית. אין ספק כי מסלולי ההתמחות יהוו יתרון תעסוקתי גם בעידן שאחרי הקורונה.

פרופ' יחזקאל טלר – נשיא האקדמית גורדון (צילום: ירון כרמי)

מסלולי ההתמחות אשר מוצעים כעת לסטודנטים

מדריכים טכנו פדגוגיים – מסלול המכשיר אנשי חינוך לסייע למורים להתמודד עם ההוראה לצד הקורונה ומקנה להם כלים טכנולוגיים בהוראה מרחוק. בסיום המסלול, הסטודנטים יהפכו למדריכים טכנו-פדגוגיים למורים בבית הספר, הבקיאים בטכניקות הוראה מרחוק ויכולים לסייע למורים להפוך תכנים ליחידות מקוונות מעניינות. בנוסף, הסטודנטים ילמדו כיצד לשלב בין למידה מרחוק ללמידה בכיתה, בתקופה המשלבת קפסולות ולמידה מרחוק ויוצרת למעשה הוראה היברידית.

דוברים ומנהלי מדיה – במסגרת מסלול זה יקבלו הבוגרים תעודה אשר תכשיר אותם להיות אנשי היח"צ, הדוברות, המדיה הדיגיטלית וניהול האולפנים בבתי הספר במערכת החינוך. במסגרת הלימודים, ירכשו כלים לניהול רשתות חברתיות, כתיבת הודעות לעיתונות, הפצת פעילות המוסד החינוכי, הכנת תוכנית יחסי ציבור, טיפול במשברים תקשורתיים ועוד.

דר' הדס שלי – הובר, ראשת החוג:

כמכללה המובילה בנושא "שילוב טכנולוגיות בהוראה", הסטודנטים בחוג נחשפים למרחבי למידה חדשניים, להתנסות באולפן צילום מתקדם אשר הוקם לאחרונה במכללה, למתודות הוראה מגוונות ונוסף גם לשיתופי פעולה עם הקהילה. סגל ההוראה כולל מומחי תוכן בעלי ניסיון מוכח בארץ ובחו"ל ואנשי מקצוע כגון עורכי דין, דוברים, מנהלי שיווק ויח"צ. אני מאמינה כי כל אלו יאפשרו לבוגרנו להשתלב בקלות בעולם החינוך ולהיות מחוללי שינויים.

ד"ר הדס הובר (צילום: האקדמית גורדון)
ד"ר הדס הובר (צילום: האקדמית גורדון)

לביא סיגמן – מרצה בתחום של יזמות, שיווק וניו מדיה:

החוג מקנה לסטודנטים ידע מעשי בכלים ובפלטפורמות שהופכות להיות נפוצות יותר ויותר. התלמידים לומדים למנף את הכלים האלה כדי לחולל שינוי בתחום התקשורת החזותית ואף להוביל פרויקטים שיווקיים בבתי הספר ומחוצה להם.

לביא סיגמן ○ החוג לתקשורת באקדמית גורדון מתחדש (צילום: חי פה)
לביא סיגמן ○ החוג לתקשורת באקדמית גורדון מתחדש (צילום: חי פה)

יאיר גיל – מרצה בתחום צילום סטילס ווידאו

אני מלמד דברים שרואים אותם, כמו צילום סטילס, וידאו ואינטרנט. אלה הם כלים לביטוי אישי מצד אחד וכלים לחינוך, הוראה והעברת תכנים אסתטיים, מהצד השני. בכיתת הצילום לומדים על המרכיבים החזותיים וכן מיומנות, כיצד להוציא את האובייקט המצולם במיטבו, וכל זאת על מנת להכין פרויקטים חברתיים מצולמים.

יאיר גיל ○ החוג לתקשורת באקדמית גורדון מתחדש (צילום: חי פה)
יאיר גיל ○ החוג לתקשורת באקדמית גורדון מתחדש (צילום: חי פה)

טל קזנצב – סטודנטית בחוג לתקשורת

למדתי תקשורת בבית הספר ורציתי לקחת את הנושא צעד אחד קדימה, ללימודים האקדמיים. כאשר נצא לשטח כאנשי חינוך, יהיה לנו ארגז כלים רחב בתחום התקשורת, הן עיוני והן מעשי. יש כאן סגל אקדמי מהשורה הראשונה בתחום. אני מרגישה הבנה והכלה, כאשר הפעילות כאן היא הרבה מעבר למרצה וסטודנט.

טל קזנצב ○ החוג לתקשורת באקדמית גורדון מתחדש (צילום: חי פה)
טל קזנצב ○ החוג לתקשורת באקדמית גורדון מתחדש (צילום: חי פה)

אמאני הודא – סטודנטית בחוג לתקשורת:

כסטודנטית ערביה, חשוב לי לקדם את התכניות הללו בחברה הערבית. באקדמית גורדון יש צוות מכיל ומקצועי, המעניק לנו מגוון רחב של כלים. התקשורת סובבת אותנו ברמה יומיומית ולכן הכלים הללו יסייעו לנו ליזום ולתרום בסביבת ההוראה וכן להעניק ידע וכלים לילדים אותם נלמד בבתי הספר.

אמאני הודא ○ החוג לתקשורת באקדמית גורדון מתחדש (צילום: חי פה)
אמאני הודא ○ החוג לתקשורת באקדמית גורדון מתחדש (צילום: חי פה)

לא ניתן להגיב