אזהרה • “חיסון מנטלי לקורונה” מסכן את הציבור

אזהרה לציבור: פרסומי מר דני וידיסלבסקי  “חיסון מנטלי לקורונה”

דני וידיסלבסקי – מפרסם ברשתות: “קורס הישרדות לקורונה” המסכן את הציבור

בעקבות פרסומי מר דני וידיסלבסקי ברשת האינטרנט, ערוצי ווטסאפ, טלגרם, יוטיוב ופייסבוק בנושא נגיף הקורונה ודרכים להתמודדות, הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום במשרד הבריאות מבקשת להודיע כדלקמן:  

משרד הבריאות מזהיר:

אינו מוסמך ואין לטענותיו כל ביסוס מדעי

 • דני וידיסלבסקי אינו מוסמך לעסוק ברפואה או מקצוע בריאות כלשהו.  המידע הניתן על ידו או בפרסומיו אינו יכול להנחות הציבור בכל הקשור להתמודדות עם נגיף הקורונה או  כהמלצה או הוראה רפואית.  
 • בפרסומיו, מתיימר וידיסלבסקי לייעץ לציבור הנרשמים, תמורת תשלום כספי, כיצד למנוע הידבקות בנגיף הקורונה, לטפל באספקטים שונים במקרה של הדבקות. 
 • אין למידע ובייעוץ הניתן על ידי וידיסלבסקי בפרסומיו למכירת תכנית וסדנאות “חיסון המנטלי לקורונה” ו/או “קורס הישרדות קורונה”-  כל בסיס מדעי ורפואי, והוא אינו יכול לשמש תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר.
 • המסרים המעודדים רכישת תכניתו, משדרים מסר המטעה את הצרכנים ויוצרים “אשליית בדיקה וחיסון”.  מפרסומיו עולה חוסר הבנה רפואית לגבי משמעות ומטרת הטיפול התרופתי במחלות ובנגיף הקורונה בפרט.  
 • הרוכשים תכנית זו עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, תוך הפרות תקנות החירום החוקיות והמלצות משרד הבריאות. בכך מהווים פרסום מסוכן ומטעה לבריאות הציבור.
 • יתרה מזאת, תיתכן גם סכנה ישירה למשתמשים, ככל שאכן ידבקו בווירוס ויטופלו על פי הנחיות מר וידיסלבסקי ותכניותיו השונות ל”חיסון מנטלי”/”הישרדות קורונה”  עלולים להגיע לטיפול רפואי מתאים בשלב מאוחר מדי או מתקדם, ובמיוחד יש לכך חשיבות יתרה במחלה זו, שהינה דינמית.  
 •  במסגרת פרסומיו וכחלק ממצגיו לצורך מכירת ושיווק “החיסון המנטלי” עשה מר דני וידיסלבסקי שימוש בשמות וסימני לוגו של חברות ומוסדות אקדמיים להן הוא “ייעץ” לטענתו. כגון חברת זוגלובק, אוניברסיטת תל אביב, תאגיד השידור –כאן, והמועצה להשכלה גבוהה. לפי המידע שיש בידינו, גופים אלה מכחישים קשר למר וידיסלבסקי. 
 •  לסיכום, פרסומיו יוצרים “אשליית בדיקה וחיסון”. המשתמשים במוצר זה עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, תוך הפרות תקנות החירום החוקיות העדכניות
  והמלצות משרד הבריאות המתעדכנות בהתאם למידע בריאותי עדכני, ולסכן את עצמם.
 • לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות  5400*  ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות במשרד הבריאות. 

משרד הבריאות קורא לציבור להישמר מפרסומים מסוג זה העלולים לסכן את בריאותו.

לוגו משרד הבריאות
לוגו משרד הבריאות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. שרה אמר/ה

  הוא גם מטיף נגד התחסנות
  וחיסונים.למיטב זכרוני….

 2. לודמילה אמר/ה

  אם זה כמו שהם אומרים, מדוע לא עוצרים אותו כסכנה לציבור?
  נשמע מוזר בלשון המעטה.
  הפרסום הזה רק גורם לו חשיפה.

 3. מור אמר/ה

  הפרסום הזה אכן כוזב. הם מפחדים ממנו כי הוא טוען לאמת נותן לאנשים להתבונן באומץ באמת הגלויה והנסתרת, בהסתות, בהגזמות, בסיבות… נותן שכל לאנשים לפתוח עיניים ולפתח דיעה אישית ואינדבידואלית משלהם. לעולם ותמיד הוא דבר ראשון אומר ומודה שאין בדבריו תחלופה לדברי רופא ושהוא ממליץ לאנשים לפעול לפי החוק

 4. אבי אמר/ה

  על נציהור להתנהג בצורה הגיונית. הצורה ההגיונית לא תמיד חופפת למה שהרשויות ממליצות. למשל, עטיית מסכות על ידי ילדים ונוער במשך כל שעות הלימודים, למעשה מסכנת את הבריאות. ההנחיה הנכונה אמורה לציין כי כל מחצית שעה יש להוריד את המסיכה, ולנשום אויר צח. עם זאת, לשמור על ריחוק חברתי הנדרש בימים אלה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.