ריחות הדלקים ממשיכים – הריח מתחזק יותר והתושבים סובלים יותר

תושבי קריית חיים ממשיכים לסבול מריח דלקים חזק, זה השבוע השני ברציפות

כפי שדווח בחי פה בחמישי האחרון 6/8/20, מקור הריח ממנו סובלים התושבים הנו ממתקני תש”ן. מבדיקה שערכה מערכת חי פה גם הבוקר ראשון 9/8/20 מתברר שעדיין יש בעיה באחד המיכלים ואנשי תש”ן מטפלים בה.

עליזה ברקן תושבת קריית חיים ופעילה סביבתית סיפרה לחי פה:

כתושבת קריית חיים אני מרגישה צורך להביע את אכזבתנו וכעסנו בטיפול הגורמים הרלוונטיים בנושא הריחות הקשים שמרחפים לאחרונה באוויר הקריה,הרבה יותר מהרגיל. לא ייתכן מצב שכל כך הרבה תלונות לא יקבלו מענה. אין שקיפות ואין התייחסות.

חייבים ליידע את התושבים המסתובבים ברחבי הקריה כבר ימים ארוכים ושואפים לקירבם רעל המגיע מתש’ן. דרישותינו טיפול מהיר ואפקטיבי ושקיפות קבועה.

צעירה נחמיאס תושבת קריית חיים מוסיפה ומספרת גם היא לחי פה:

מעל 10 ימים אנחנו נושמים את דלק ונפט. זה מצב בלתי נסבל. אנחנו נאלצים לסגור חלונות ולהפעיל מזגנים מבלי לאוורר את הבית. עד מתיי ההזנחה הזו? זה פשוט מפחיד אנחנו לא רק נושמים את הריח החזק הזה אנחנו מרגישים את זה גם שבולעים את הרוק. אנחנו דורשים טיפול מהיר ומקצועי.

מאיגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

אנו פועלים כעת בשני מישורים. תש”ן הכינו מכרז לקידוחים לאיתור קרקע מזוהמת, זה ייעשה בפיקוח רשות המים. בנוסף צוות של המשרד להגנת הסביבה מבצע בדיקות של המיכלים עם ציוד ייעודי לבדיקות שכאלה. בבדיקות אלו התגלו בעיות במיכל אחד ואנשי תשן מטפלים בזה.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. איציק אמר/ה

  קישקוש אחד גדול ,המיכלים האלה כבר שנים שהם ריקים מדלקים

 2. שמיל אמר/ה

  חס וחלילה שלא יהיה פה אסון כמו בביירות גם פה יש זלזול בתושבים ואני מקווה שהעירייה וכל הגופים לשמירה להגנת הסביבה יטפלו מיידית במפגע המסוכן הזה בכלל חוות הדלקים מאוד קרובה לבתי התושבים היו צריכים להעיף אותם משם ווגם בגלל סיבה בטחונית

 3. אייל אמר/ה

  הריח באזור כביש האצטדיון ואריה שנקר פשוט בלתי נסבל. ממש נושמים דלק. מי שאומר קשקוש שלא יקשקש וילך לנשום אויר מזוהם מסריח מדליפו. סולר או דלק. המצב קטסטרופלי. תעלת התשתיות שבונים לנמלים מהמפעלים המזהמים הפטרוכימיים תקבע כאן את המפעלים. צריך מיידית להקצות קרקעות חלופיות להקמת המפעלים מחוץ למפרץ חיפה, ולקבוע את 2025 כשנת סגירה של גל ראשון של המפעלים הקטנים ו2030 לגדולים

 4. חיפני אמר/ה

  קצת אירוניה של שר ההסטוריה:
  קרית חיים ארלוזורוב הוקמה כשנה לאחר הרצח.
  המפלגה השלטת במדינה שבדרך הייתה בררנית מאוד למי יוקצו דירות שם: אנשים שהשתייכו לאותה מפלגה, כלומר, מאגר קולות.
  זאת, אגב, הסיבה שבניגוד לקריות אתא, ביאליק, ים ומוצקין, לק”ח אין מעמד מוניציפלי עצמאי והיא חלק מחיפה.

הגיבו כאן לכתבה