מכשירי דפיברילטור מצילי חיים • ממשיכים בפרישה באזור חיפה

דפיברילטור של מד"א (צילום: מד"א)

מכשירי דפיברילטור של מד”א הוצבו בקריית חיים ובקריית ביאליק

מגן דוד אדום מקדם מיזם מציל חיים לשירות הציבור, במסגרתו מוצבים מאות מכשירי דפיברילטור במרחב הציבורי בערים רבות בארץ. היום הותקנו עמדות דפיברילטור ראשונות בקריית חיים ובקריית ביאליק, אשר בזכותן כל אזרח יוכל להציל חיים בעת חירום, ללא צורך בידע רפואי מוקדם.

בקריית חיים, הוצבה עמדה חכמה של מכשיר המפעם (דפיברילטור) המתקדם, על מבנה מרכז השיטור הקהילתי שברחוב אח”י אילת בעיר. מכשיר המפעם מצטרף לחמישה מכשירים של מד”א שהוצבו בשנה האחרונה בחיפה.

בקריית ביאליק, הוצבה עמדת מפעם (דפיברילטור) חכמה שמחוברת למוקד מד”א, במהלך טקס שנערך השבוע, בנוכחות ראש העיר מר אלי דוקורסקי, מנהל מרחב כרמל במד”א ארז גלר והפראמדיק המפקח של מרחב כרמל גיא קרשובר. העמדה הוצבה בכיכר הידידות בטיילת שמעון פרס בעיר.

דפיברילטור של מד"א (צילום: מד"א)
דפיברילטור של מד”א בקריית חיים (צילום: מד”א)

עמדות חכמות

באמצעות העמדות החכמות, כל אזרח שמחייג למוקד 101 של מד”א במקרה חירום רפואי שדורש החייאה, כחלק מההדרכה הטלפונית ובמקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ וכונני מד”א הרכובים על האופנועים, יונחה להביא ולתפעל את המכשיר וכך יכול לסייע עוד יותר בהצלת חיים במקרה של דום לב.

עמדת מכשיר המפעם נתרמה ע”י דינה ומארק מונצר, באמצעות אגודת ידידי מד”א בוויקטוריה אוסטרליה, לרווחת התושבים והמבקרים הרבים המגיעים לאזור.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
דפיברילטור של מד"א (צילום: מד"א)
ראש העיר קריית ביאליק מר אלי דוקורסקי, מנהל מרחב כרמל במד”א ארז גלר והפראמדיק המפקח של מרחב כרמל גיא קרשובר (צילום: מד”א)

ארז גלר, מנהל מרחב כרמל במד”א:

במסגרת פרויקט מד”א להצבת מכשירי הדפיברילטור ברחבי הארץ, אנו שמחים לחנוך את העמדה הראשונה של מד”א בקרית חיים, לרווחת התושבים אשר עתידה לשפר עוד יותר את המענה הרפואי ולהציל חיים בעת חירום. העמדה מוצבת במיקום מרכזי המיועד לשימוש תושבי העיר והמבקרים הרבים שפוקדים אותה. אנו מודים לעיריית חיפה ולעיריית קריית ביאליק ולעומדים בראשן על שיתוף הפעולה ארוך השנים ועל פועלם למען התושבים בנושא.

כל דקה חשובה

בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול מרגע תחילתו של אירוע לבבי, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה בכשבעה עד עשרה אחוזים וככל שמתן מכת חשמל מתרחש מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל מסבירים במד”א.

חיים רבים כבר ניצלו ברחבי הארץ באמצעות מכשירי הדפיברילטור של מגן דוד אדום, שכל אזרח יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי מוקדם.

עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)
עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)

עינת קליש רותם, ראש העיר חיפה:

אני מודה למד”א על היוזמה להצבת מכשירי ההחייאה במרחב הציבורי בחיפה. זוהי יוזמה שלא ניתן להפריז בחשיבותה ואשר עשויה להוות ברגע האמת את ההבדל בין חיים למוות. עיריית חיפה איתרה יחד עם מד”א אתרים עירוניים, בהם ניתן להפעיל את מכשירי ההחייאה ותמשיך לפעול להרחבת המיזם.

איך עובד המכשיר?

המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מחובר למוקד החירום 101 של מד”א, כשהמפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפראמדיקים במוקד. באותו הזמן, צוותי מד”א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי
ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי (צילום: אלבום אישי)

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קריית ביאליק: 

הרעיון בהתקנת דפיברילטור הינו להנגיש את השירות מציל חיים לציבור הרחב. העירייה תפעל להרחיב את פריסת המכשירים מצילי החיים לאתרים נוספים בקריה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. אבי אמר/ה

    יש אפליקציה “איפה דפי” למיפוי מכשירים וכוללת הוראות וכד. מומלץ לשמור בנייד לעת הצורך