כוחה של מילה | המילים שהצילו חיי קשישה

ד”ר אמין פאר מומחה באורטופדיה בכללית גרם לקשישה לוותר על מחשבות אובדניות והציל חייה

בת 97, מטופלת בכסא גלגלים, הגיעה השבוע לחדרו של האורטופד  ד”ר אמין פאר, במרפאת כללית לב הקריה, מלווה בבתה ובמטפלת. הן סיפרו לו שהפעם הביקור אינו בשל הבעיות האורטופדיות שלה, אלא כדי להודות לו על כי מפגש עמו, שנה קודם, הביא לשינוי בגישתה של האישה הקשישה ולמעשה להצלת חייה.

הגישה הרגישה והאכפתית שגילה הרופא גרמה למטופלת לחייך לראות את העולם בחיוב

האישה שביקשה את נפשה למות, סיפרה כי שבה לחייך ולראות את העולם בחיוב והכל תודות לגישה הרגישה והאכפתית שגילה בעת ביקור רפואי שערכו אצלו שנה קודם לכן. אז הגיעו אליו לכאורה בשל בעיות ברכיים, אך מצבה הנפשי של האישה היה כה ירוד שבמקום להתייעץ בנושא האורטופדי, הכריזה שהיא מעוניינת למות ומאסה בחייה. כאורטופד, ד”ר אמין פאר, לא רגיל בהצהרות כאלו של מטופלים ולרגע היסס כיצד להגיב.

מספר מילים ורגישותו רבה גרמו למטופלת לוותר על המחשבות האובדניות

לאחר שהתעשת, הזכיר לה כי בתה פה לצדה, יש מי שאוהב אותה והיא אוהבת אותה ובהחלט יש טעם לחייה והיא רצויה.

האישה והבת הופתעו מעצם הגישה האכפתית והמכילה של הרופא. שנה חלפה ועתה הן הגיעו במיוחד כדי לספר שבמספר מילים ובעיקר תודות לרגישותו הרבה, הוא חולל שינוי בגישתה של המטופלת, שאמנם ממשיכה לסבול מכאבי ברכיים ולשבת בכסא גלגלים, אך בבעיה הבסיסית של תחושתה הטובה הוא הצליח לחולל שינוי והקשישה ויתרה על המחשבות האובדניות. הן ביקשו להעביר את המסר עד כמה חשובה גישתו האנושית והקשובה של כל רופא, מקצועי ככל שיהיה. ד”ר פאר מוכיח שהכי חשוב להיות אדם כדי להצליח במלאכת הריפוי סיכמה הבת בהערכה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. חנה+מורג אמר/ה

    כל כך חשוב. ולשמחתי נתקלתי בהרבה מאד רופאים שלהם גן נשמה ענקית.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.