למרות הקורונה – שומרים על כושר | אימונים בפארקים הציבוריים בחיפה

אימון של הסטודיו בפארק (צילום: מתן מרגלית)

אימונים בצל הקורונה

בשנת 2014, עזב מתן מרגלית תפקיד ניהולי בכיר בחברת מועדוני הכושר הגדולה ביותר בישראל, כדי להגשים את חזונו ולפתוח סטודיו. מרגלית, מייסד “הסטודיו”, סבל מעודף משקל בילדותו. כשהחליט לעשות את השינוי ולהכנס לכושר, גילה את אהבתו לתחום והחליט להפוך את האהבה למקצוע. מתן בעל תואר ראשון במכללת וינגייט עם התמחות באימון נשים בהריון, בני נוער ואוכלוסיות שיקומיות.

מתן מרגלית בסטודיו בימי שגרה (צילום: גלית רוזן)
מתן מרגלית בסטודיו בימי שגרה (צילום: גלית רוזן)

מנהל “הסטודיו”, מתן מרגלית בראיון לחי פה:

מגיפת הקורונה באה לכולנו בהפתעה. בתקופת הסגר הראשון קיימנו אימונים בזום וגם פתחנו ללא תשלום נוסף, אפליקציה של אימונים מהבית. אני לא אדם פוליטי, אך כואב לראות את האנטי של הפוליטיקאים לתחום הכושר. אם מניעים בריאותיים היו בראש מעייניהם, אני סבור שלא היו מחליטים לסגור אותנו כ”כ מהר.

במוצאי שבת ה- 18/07, יצאה הנחיה ממשלתית כי החל מיום ראשון ה – 19/07, תיאסר כל פעילות גופנית בחלל סגור, כך שהיינו צריכים להגיב מהר.

לשמחתי, התברכתי בצוות מיוחד שהתאים את עצמו, וגם המתאמנים שיתפו פעולה ותוך כמה שעות הקמנו מערכת אימונים בפארקים, שכללה, רצועות, קיקבוקס, פילאטיס ועיצוב.

אימון בפארק (צילום: הסטודיו)
אימון בפארק (צילום: הסטודיו)

כ-100 אנשים התאמנו בפארקים – כל יום

ואכן, למזלנו אנשים מצביעים ברגליים ומתעקשים להגיע לאימונים. לכן, במהלך השבוע שעבר ובשל ההנחיות, החלטנו לצאת לשטח. קיימנו את כל הפעילויות שלנו בשלושה פארקים בחיפה: פארק הספורטק גן האם וגן הלוחם היהודי. ולשמחתנו כ-100 אנשים הגיעו כל יום להתאמן.

העברת פעילות הסטודיו לגנים הציבוריים, לא הייתה פשוטה. היינו צריכים לסחוב את הציוד ממקום למקום, להסתדר עם התקלות, כמו כלבים מתרוצצים באזור האימון וכדומה.

לאחר שבוע של אימונים בחוץ, לשמחתנו ולאור נתונים המראים אחוזי הדבקה כמעט אפסיים במועדוני כושר, חזרנו לפעילות במתחם “הסטודיו”.

אנחנו כמובן מקפידים על בדיקת חום בכניסה, שימוש בציוד אישי, חיטוי ציוד בתחילת ובסיום אימון ומילוי הצהרת בריאות עם כניסה למתחם.

הסכנה האמתית במציאות הנוכחית היא הפחד וחוסר הפעילות של אנשים ולאו דווקא הקורונה.

ספורט בפארק (צילום: מתן מרגלית)
ספורט בפארק (צילום: מתן מרגלית)

הטיפ של מתן: פעילות גופנית במשבר הקורונה

אחלק את ההמלצה שלי לשניים: לאנשים שלא התאמנו עד עכשיו ולאנשים שמתאמנים בשגרה.

לאנשים שלא התאמנו עד עכשיו, הייתי ממליץ להתחיל בין פעם לפעמיים בשבוע. להתחיל באימונים בעצימות בינונית, אם בסטודיו שלנו או בבית. אימונים של כחצי שעה – 40 דקות ומשם הכל נהיה קל יותר.

לאנשים שמתאמנים בשגרה, אל תתנו לקורונה לשבש לכם את שגרת האימונים. כעת כביכול יש סיבה לא להתאמן ויש את אלה שיאחזו בה, וחבל. יש מספיק סיבות טובות להתעקש על שגרת האימונים. לא חייב כל יום או בכוח, גם פעמיים שלוש בשבוע, בסופ”ש יכולות להספיק.

פעילות שאתם אוהבים

והטיפ הכי חשוב שלי שהוא נוגע לכולם, תמצאו פעילות ספורטיבית שאתם אוהבים, ו/או תצטרפו לאדם שכיף לכם להתאמן איתו, כי אם לא תיהנו מהפעילות, סביר להניח שלא תצליחו להתמיד לאורך זמן.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. מיכל טובלם אמר/ה

    אשמח לקבל פרטים של מתן כדי לברר על אימון בחוץ לעיצוב וחיטוב, לגיל כמעט 60.
    תודה😊

  2. רפי חסון אמר/ה

    חייבים לשמור על הכושר.יישר כוח ושבת שלום