משחק הוקרה מרגש התקיים בחיפה במלאת שנה לזכרו של הפעיל החברתי דוד פסו ז”ל

צילום: חגית אברהם

בצל משבר הקורונה נערך ביום ה’, 23/7/20, במגרש אתו”ס שבחיפה משחק הוקרה וידידות מרגש ביותר בו התמודדו על הזכייה בגביע קבוצות הוותיקים של מועדון הכדורגל “מכבי נווה שאנן אלדד” בהדרכתו של מנהל ומאמנה אבי פרץ ונבחרת כוכבי “ליגה משלנו” בהובלתם הנאמנה של קובי אסייג ודורון דואני. 

משחק הוקרה מרגש התקיים בחיפה במלאת שנה לזכרו של הפעיל החברתי דוד פסו ז"ל (צילום: חגית אברהם)
משחק הוקרה מרגש התקיים בחיפה במלאת שנה לזכרו של הפעיל החברתי דוד פסו ז”ל (צילום: חגית אברהם)

המשחק נערך ללא קהל וזאת בהתאם להנחיות וההגבלות של משרד הבריאות ולכן צפה במשחק קהל מצומצם ביותר שהיה במעמד ובנוכחותם של בני משפחת פסו ז”ל בהם בניו עמרי ורועי, ארבעת אחיו של דוד ז”ל – עמיר, אהוד, מוטי וטל פסו. בתוך כך יש לציין כי אורחי הכבוד במשחק היו משה רן אביו של השוער האגדי אבי רן ז”ל ושגיא גונן נשיא מועדון הכדורגל “מכבי נווה שאנן אלדד”. ומנהלה המקצועי של “מכבי נווה שאנן אלדד” ומנהל האקדמיה לכדורגל של המועדון שחקן העבר איתי מרדכי.

לפני שנה בתאריך: 16/07/19, כשהוא בגיל 59, הלך לעולמו דוד פסו ז”ל, לאחר שהיה מונשם ומורדם 21 יום במחלקה לטיפול נמרץ. דוד פסו ז”ל היה דמות ידועה ומוכרת מאוד ואהובה לרבים מתושבי העיר חיפה. פסו ז”ל היה איש ספורט בכל רמ”ח איבריו והיה מאוהדיה הוותיקים של קבוצת מכבי חיפה בכדורגל. בשנים האחרונות עמד פסו בראשה של העמותה לזכר הנצחתו של השוער האגדי אבי רן ז”ל ובתוך כך, היה ידידה וחברה הנאמן והמסור של משפחת רן, כשבעיתוי מצמרר נפטר פסו ביום שבו התקיימה האזכרה במלאת 32 שנה למותו של השוער אבי רן ז”ל. 

דוד פסו ז"ל (צילום: אזיר יזירף)
דוד פסו ז”ל (צילום: אזיר יזירף)

פסו היה האחראי גם על הפיוס והסולחה, שהיה קיים שנים רבות, בין משפחת רן לבין מועדון הכדורגל של מכבי חיפה. דוד היה איש צנוע שאהב ליהנות. היה לו לב גדול והוא אהב לעזור לאנשים. זה היה חלקו בעולם, וכמו שהוא עזר למשפחת רן הוא עזר לעוד המון אנשים. פסו ז”ל היה ממייסדי ומקימי מפלגת “כולנו” בחיפה ומפעילי רשימת “לחיים” שהתמודדה בבחירות המקומיות האחרונות וממובילי המאבק נגד הצבת האנטנות על גג בניין שוק אלנבי בשכונת קרית אליעזר ועוד מעשים רבים וטובים בהם שככל שנספר לכם עליו תמיד יהיה רב הנסתר על הגלוי. 

דקת דומייה

משחק הוקרה מרגש התקיים בחיפה במלאת שנה לזכרו של הפעיל החברתי דוד פסו ז"ל (צילום: חגית אברהם)
משחק הוקרה מרגש התקיים בחיפה במלאת שנה לזכרו של הפעיל החברתי דוד פסו ז”ל (צילום: חגית אברהם)

שנים רבות ולמעשה מיום היוולדו היה מקויים בו הפסוק: “ואהבת לרעך כמוך”.
לפני שריקת הפתיחה נערכה דקת דומייה של מחיאות כפיים סוערות לזיכרו של דוד ז”ל ועם תחילת המשחק ועד לסיומו שתי הקבוצות למרות גילם הראו רמה גבוהה והשערים לא איחרו לבוא. שחקני שתי הקבוצות כבשו שערים מרהיבים כשבדקה  ה-80 של המשחק כמחווה להנצחה שותף במשחק ועלה על כר הדשא בקבוצת “מכבי נווה שאנן” גם טל פסו אחיו של דוד ז”ל, כשבתום 90 הדקות יורדת קבוצת כוכבי “ליגה משלנו” בהובלתם והדרכתם של קובי אסייג ודורון דואני כשידם על העליונה והם מנצחים את “וותיקי מכבי נווה שאנן” בתוצאת ניצחון יפה ומרשימה של 7-4 ל”ליגה משלנו” לה כבשו אילן מסיקה (3), אלירן מגול (2), וחנן ספקטור ולירן פרטוק שער כל אחד.

השחקן המצטיין במשחק היה כמובן אילן מסיקה מכוכבי “ליגה משלנו” שהראה עליונות גבוהה מעל כולם ותצוגת כדורגל נפלאה ויפה כשכבש גם 3 שערים מרהיבים על כר הדשא שלא מביישים כל שחקן בליגת העל כיום. בתום המשחק נערך טקס מרשים ומכובד לזיכרו של דוד ז”ל בו הוענקו ע”י בניו של דוד ז”ל עמרי ורועי, ומשה רן מדליות זהב וכסף לשחקני הקבוצות וגביעים לזוכה ולסגניתה. 

משחק הוקרה מרגש התקיים בחיפה במלאת שנה לזכרו של הפעיל החברתי דוד פסו ז"ל (צילום: חגית אברהם)
משחק הוקרה מרגש התקיים בחיפה במלאת שנה לזכרו של הפעיל החברתי דוד פסו ז”ל (צילום: חגית אברהם)

לאחר הטקס המרגש אמר עמרי פסו, בנו של דוד ז”ל לחי פה – חדשות חיפה:

“אבא, מאוד אהב כדורגל שהיה בכל רמ”ח אבריו, שנים היה מאוהדיה הוותיקים של מכבי חיפה כשבמקביל פעל וטרח לילות כימים להנצחתו של השוער האגדי אבי רן ז”ל. המשחק הערב, כאן על כר הדשא היה מאוד מרגש, התרגשתי לראות את כל מי שטרח רבות להצלחתו של משחק זה. כל הכבוד למארגנים ולשתי הקבוצות שהגיעו גם מרחוק ותרמו מזמנם החופשי וכל זאת בצל משבר הקורנה והגבלות משרד הבריאות. חשוב לי להנציח את זיכרו של אבי דוד ז”ל כמה שיותר וכולי תקווה כי משחק זה ייהפך למסורת קבועה וישוחק מידיי שנה בשנה לזיכרו, משחק הוקרה והנצחה זה היה כל כך חשוב לי ועבור כל בני משפחת פסו, תודה רבה מקרב לב לכולם”. עוד נוסיף ונציין כי את המשחק שפט כהלכה ובדייקנות רז בן שמואל כשהוא עושה זאת בהתנדבות מלאה. 

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. דואני דורון אמר/ה

  חבר אתה חסר!
  יהי זכרו ברוך של דוד פסו ז”ל
  נצור בליבנו 🙏
  בלי נדר נהפוך את משחק הכדורגל לזכרו
  למסורת
  תודה רבה למשפחת פסו
  לראובן פריז
  לותיקי מכבי נווה שאנן
  ולכל המארגנים

 2. שמשון אמר/ה

  ממש מרגש!!!אנשים משועממים רודפים אחרי כדור.ממש צימררתם אותי.

הגיבו כאן לכתבה