דרך עם ערך • מסע מהמעון בקיסריה למשכן בבלפור | וידאו

חגי קמחי וצועדים נוספים כחלק ממחאת "דרך עם ערך"

“בואו נצעד להשבת הערכים”

חגי קמחי בקריאה לתושבי חיפה

יצאנו לדרך

אתמול, יום ראשון 19/07/20, יצאו חגי קמחי וחברי “דרך עם ערך” למסע ממעון ראש הממשלה בקיסריה עד לבלפור, משכנו. מטרת הצועדים היא השבת ערכים כמו יושר, שקיפות, מוסר, דוגמה אישית, אחריות, רעות וחברות, ערכים שלטענתם נשכחו.

חברי “דרך עם ערך”, רוצים להזכיר למנהיגים ולאנשים שעל פניהם יחלפו, את הערכים הללו, שבלעדיהם, לטענתם, החברה שלנו תמשיך ותתפורר. חגי וחבריו, ביניהם פעילי סביבה חיפאים, קוראים לתושבי חיפה להצטרף, אם בתמיכה ברשתות החברתיות ואם בצעידה של ממש.

וידאו

עד שתפקח את עינייה

אני חגי קמחי אני "הילדים של חורף שנת 73"הבטיחו לי יונה עם עלה של זית…ההבטחה מתרחקת ומטשטשת בכל שנה, בכל יום שעובראני קשוב ומעורב בנעשה בחיי היום יום של הפוליטיקה הישראליתאני חרד לגודל השנאה ביננו שרק הולכת ומתגברת והקטבים שרק הולכים ומתרחקים.נכון, אנחנו במצב חירום לאומי, וישנם אזרחים משני צידי המפה הפוליטית שמגיעים לפת לחם.ויש גם את הטוב. הלב מתרחב למראה העזרה ההדדית בעיתות חרום.עם זאת, אסור לנו להישאב לתוך מעגלי שינאה ושיח מורעל, רק מישום שכך נהוג בכנסת ישראל.לצערי הרב אנחנו נמצאים היום בנקודה שבה אנחנו צריכים לשמש דוגמא למנהיגים שלנו, ולהזכיר להם את הערכים שאנו דורשים שיהיו נר לרגליהם.הם מדברים על קורונה, סגר, מענקים ואסטרטגית יציאה, אבל אני לא שומע אף אחד מהם מדבר על ערכים.לאן נעלמה השקיפות? למה פרוטוקולים של קבינט הקורונה חסויים ל 30 שנים?לאן הלכה הדוגמא האישית ולמה אזרח עשוי לקבל דו״ח בשל אי עטיית מסיכה ברחוב ריק מאדם, בזמן שראש הממשלה, שר הבריאות, השר לבטחון פנים וצמרת המשטרה יושבים סביב שולחן ללא מסיכות וללא שמירת מרחק?מדוע אזרחי מדינת ישראל מתבקשים להצטמצם כלכלית בזמן חירום הקורונה, בזמן שמוקמת ממשלת אחדות רחבה ובזבזנית, עם אינפלציה של שרים מנותקים ללא תיק.יושר, שקיפות, מוסר, דוגמא אישית, אחריות, רעות וחברות ערכים שנראה שנשכחו.ביום ראשון 19.7, שבוע הבא, אני וחבריי נצא למסע. מסע "דרך ערך"מסע שבו נזכיר למנהגים ולאנשים שעל פניהם נחלוף את הערכים הללו, שבלעדיהם החברה שלנו תמשיך ותפורר.אנחנו נצעד ממעונו של בנימין נתניהו בקיסריה אל בית ראש הממשלה בבלפור ירושלים, כדי לחזק את הקשר שיש לנו עם הישראליות ועם ארץ ישראל.זו הארץ שלנו, אין לנו אחרת.אנו נצעד שישה ימים, כ 25 ק״מ בכל יום, כל יום יוקדש לערך אחר.אתם מוזמנים להצטרף לכל המסע או רק לחלקו, לוו אותנו ברשתות החברתיות.הפיצו את ”דרך עם ערך"עד שתפקח את עינייה.מעוניינים להצטרף? מלאו את הפרטים שלכם בטופס הבא:(מלאו פעמיים או יותר לפי הימים אם אתם מצטרפים ךליותר מיום אחד)https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYPZjhk2gOQMSu3PK0dfcKqrh61cSG9MgIVf2RJS9LZcc_KA/viewform?usp=sf_linkתעקבו אחר עידכונים זה ממש מעבר לפינה….תודה רבה Paz Baum על הלוגו.תודה רבה לאפרת קורן, לילך סנש ואופיר יגר וכל מי ששכחתי על ההרתמות למשימה.

פורסם על ידי ‏דרך עם ערך‏ ב- יום חמישי, 16 ביולי 2020

חגי בראיון לחי פה בעיצומו של המסע, ממעון ראש הממשלה בקיסריה, למשכנו בבלפור:


זיהום אוויר במפרץ חיפה

שנים תושבי חיפה נפגעו בשל חוסר בערכים שהוזכרו לעיל, ובפרט נפגעו מחוסר בערך השקיפות. שנים סיפרו “היושבים למעלה” לציבור התושבים, שבתי הזיקוק באזור מפרץ חיפה לא מהווים סכנה. עם זאת, לאחרונה נחשף כלל הציבור לעובדה שאין זה כך, ושרב הנסתר על הגלוי.
הערך של השקיפות והיושרה לא נשמר ע”י אותם בעלי מפעלים ובכירים אחרים בחיפה. אם ראש רשות מוניציפלית אינו משקף את כל האמת, באותה רשות קיימת בעיה של ערכים.

חוסר בערכים ירסק אותנו

אני רוצה למסור לציבור החיפאי, שבסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר בערכים שלנו. שמירה עליהם יש בכוחה להרים אותנו כחברה ומחסור בהם עלול לרסק אותנו.

אני קורא לכל אחד ואחת להצטרף אלינו. יש לנו קבוצות וואטסאפ וטלגרם, בנוסף לדף פייסבוק. אנחנו כל הזמן מעדכנים את הפלטפורמות הללו בפעילויות שלנו. אנשים מכל רחבי הארץ מצטרפים אלינו לצעידה ואני קורא לתושבי חיפה, מי שיכול, לעשות זאת גם כן.

"דרך עם ערך" בדרכם למשכן ראש הממשלה בבלפור
“דרך עם ערך” בדרכם למשכן ראש הממשלה בבלפור

מודעות זו כבר הצלחה

בעיניי לעורר את מודעות הציבור לסכנת הערכיות שבה אנו מצויים זו כבר הצלחה. כמובן נשמח לראות את הדברים גם משתנים בפועל, אך אנו מבינים שהשתנות של ממש עלולה לקחת זמן, ואנו שמחים וגאים במקום שהגענו אליו עד הלום וממשיכים בהעלאת המודעות החשובה.


כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

המנהיגים מטילים גזרות שהם אינם מקיימים:

עליזה ברקן (צילום: ירון כרמי)
עליזה ברקן (צילום: ירון כרמי)

עליזה ברקן, פעילה סביבתית בחיפה, מחזקת את חגי:

הגיע הזמן להעיר את התושבים, את הרשויות המוניציפליות, וגם את רשויות המדינה העומדים בראשן, אשר יושבים בקצה של “האולימפוס” ומטילים על העם הגבלות שהם אינם מקיימים.
יש חשיבות רבה להחזיר את הערכים במדינה על מנת שתהייה לנו מדינה מתוקנת ובריאה

להקת חיל חינוך – ילדי חורף 73

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. משה אמר/ה

  ןמה עם ערך של שמירה על הבריאות והחיים . ולא להתחבק ולהצמד בלי מסכות.

 2. חיפאי אמר/ה

  למה להכניס דעות פוליטיות גם לפה?
  אכזבתם.

 3. רן רותם אמר/ה

  כל הכבוד אבל אתם צועדים בכיוון ההפוך. צריך להראות לו את הדרך מבלפור לקיסריה או למעשיהו. כרטיס לכיוון אחד.

 4. שולה אמר/ה

  יישר כוח לחגי ולשותפים לדרך..שנמשכת…אכן הערכים הינם הכל..
  כדאי לבדוקמה קור בחיפה עם שקיפות לגבי בזנ. אסדת הגז.דור5..
  נמדיך דרך ערך
  כי אין לנו דרך /ארץ אחרת
  תושה לחגי