הגבלות ואיסורים חדשים החל משעה 17:00 – כבר מהיום 17/7/20 • עדכון: הגבלות על המסעדות נדחו ליום ג'

בנימין נתניהו (צילום: משרד ראש הממשלה)

עדכון ליום ו', 17/7/20, 17:00 – המסעדות:

בעקבות פניית איגוד המסעדנים ללשכת ראש הממשלה:
בעקבות מרד המסעדנים ופנייתם לממשלה – אישרו ראש הממשלה נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ, כי המסעדות יישארו פתוחות עד יום ג' בבוקר (21/7/20) בשעה 5:00, על מנת לאפשר להם להתארגן בהתאם. החל משלישי בשעה 5:00 בבוקר, יוכלו המסעדות לעבוד במתכונת משלוחים ואיסוף עצמי בלבד.


תקנות חדשות מהיום 17/7/20, והחל מהשבוע הבא (24/7/20) סגר חלקי


החמרת ההנחיות:

לאחר ישיבה שהתנהלה במהלך הלילה בין חמישי לשישי (16-17/7/20), הוחלט על הגבלות חדשות בסופי השבוע והחמרות נוספות בימי חול.
החל מסופ"ש הבא – סגר חלקי.


הגבלות כלליות, בכל ימי השבוע, והחל מהיום (ו') מ – 17:00

 • סגירת מכוני כושר למעט אלה המשמשים ספורטאים תחרותיים. 
 • מסעדות ובתי אוכל – יתאפשרו איסוף עצמי ומשלוחים בלבד, ללא ישיבה במקום. 
 • מסעדות ובתי אוכל בבתי מלון – מספר השוהים יוגבל ל–35% מהתפוסה המרבית ,על מנת לאפשר המשך פעילות של בתי המלון.
 • מגבלה זו לא תחול על חנויות המספקות שירותים חיוניים: מקומות למכירת מזון, בתי מרקחת וחנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה, חנויות אופטיקה ומעבדה לתיקון מוצרי תקשורת. 

הגבלות בסופי השבוע החל מיום ו' מהשעה 17:00 ועד יום א' ב – 5:00 בבוקר

 • במהלך הסופ"ש תיאסר השהייה בחופי הים (למעט סוף השבוע הקרוב, 17-18/7/20).
 • לא תחול מגבלה על מרחק יציאה מהבית.
 • במהלך סוף השבוע ייסגרו חנויות, קניונים, שווקים, מספרות, מכוני יופי, ספריות, גן חיות, פינות חי, מוזיאונים וחללי תצוגה, בריכות, אטרקציות תיירותיות ורכבל.

ראש הממשלה נתניהו אמר בישיבה:

ללא מגבלות נגיע ל-1,600 חולים קשה תוך שלושה שבועות וחייבים לסגור בסוף שבוע את הים, שהיה בסוף שבוע זה כמו קופסת סרדינים.

מערכת החינוך

לגבי קייטנות ובתי הספר של החופש הגדול, יכריעו בממשלה בימים הקרובים.

בהתאם למדיניות צמצום התקהלויות יינקטו גם הצעדים הבאים:

 • משרד הבריאות יאסור התקהלות, יתאפשר מפגש של עד 10 איש במרחב סגור ועד 20 איש במרחב פתוח. (בתוקף החל מהיום, שישי 17/7/20 (למעט מקומות עבודה ומשפחות גרעיניות).
 • צמצום קבלת קהל במשרדי ממשלה – מעבר לשירות מקוון ובכפוף לתיקוני חקיקה במקומות המתאימים).
 • במשרדי הממשלה תרד בנוכחות ב50%.
 • ייסגרו חדרי אוכל במקומות עבודה – יתאפשר רק איסוף עצמי.
16 תגובות
 1. נורית אמר/ה

  הרעיון הכי טוב זה לעשות סגר כול יום משעות הערב. תנו לנו לעבוד! ותחמירו עם העונשים לכול מפרי הבידוד ואלו שאינם נשמעים להנחיות. ואם חלילה לא יהיו קייטנות איך בדיוק נלך לעבודה??????

  1. חיפאי אמר/ה

   בקייטנות לא שומרים על התקנות בכלל. חלק גדול מאד מההדבקות ההמוניות עכשיו מקורן במערכת החינוך.
   צריך היה לסגור אותן כבר לפני שבועיים.
   קחו ביביסיטר קבוע , וצאו לעבודה.
   לא נעים ויקר. אבל זו האלטרנטיבה הכי פחות מפגרת.
   זאת המציאות. זה מה שיש.
   תשתמשו במענק של המדינה לצרכי שמרטף.

  2. חיפני אמר/ה

   משוטטויותי במרכז הכרמל וברחובות סביבו הגעתי למסקנה חד משמעית:
   יש ברחובות אלו יותר חזירי בר מאשר גורמי אכיפה (גם כאשר אני פוגש חזיר בודד).

 2. יואה אמר/ה

  רטש הממשלה נעתר לחרדים ורק בשל כך נסגרו חופי הים. כדי שהם לא ירגישו " מקופחים" הם ממילא לא מגיעים בבופי שבוע למקומות אלו.
  חסרה יד נכוונת ותכ ית פעולה, כול ההחלטות הן שליפה מהמותן ונןבעות אך ורק משיקולים פוליטיים מחוסר מידע אמיתי ומלא

 3. אייל אמר/ה

  בלי סגר מלא ומוחלט של שבועיים אי אפשר לקטוע את ההדבקה ההמונית.. אם לממשלה היה אומץ לבצע אטתו כבר לפני חודש כשהחלו גלי ההדבקה בבתי הספר אז היום היינו בחזרה עם 10-20 נדבקים ליממה ולא 2000. מחסור חמור באומץ ציבורי עקב כניעה למנכל האוצר באב"ד ולעצמאים ולחרדים.

  1. נוחם אמר/ה

   אמת

 4. לא חשוב אמר/ה

  ראש הממשלה ללא קשר לכל מה שקורה פו לגבי קורונה בשסלי יש מה שו יותק חשוב ואני זקוקה בהקשה אני מתחננת אליך אין לי דקך להגיע אליך בבקשה תיצרו איתי קשר … יש לי בן זוג באמת זקוק לעזרה שוב ראש הממשלה אני מתחננת אליך מזמן אני מנשה להגיע אליך או כל בן אדם שהוא יכול לעזור אין אפ אחד רק רתה יכול בבקשה

 5. לא חשוב אמר/ה

  סליחה יש טעות באוטיות

 6. רפי חסון אמר/ה

  אנא מכם להשמע להנחיות.

 7. Ronit אמר/ה

  אם כל אחד ואחד יחשוב על האחר הקרונה תתנדף עטיית מסכות לשמור מרחק והגיינה הנגיף לא מתחבר לנקיון הנגיף נדבק בשאיפה ונשיפה זה המאכל האהוב עליו שטיפה של הפה מדי פעם לגרגר אם שטיפה לפה מומלץ בטעם מנטה מרחיק את הקרונה יצאתם מהבית חזרתם לשטוף את הגוף לא רק ידיים לא לילבוש את אותם בגדים לכביסה ולהחליף✍🍃🌏🍃😷🍃😎🍃

 8. אמיץ אמר/ה

  לעזאזלללללל ואלף עזאזל ממשל דפוק חסר תועלת מושחתים

 9. חיפאית אמר/ה

  נורית יקרה, את טועה בגדול. אני יוצאת בשעות הערב לצידה ספורטיבית. אני יוצאת לבדי, ללא שום התקהלות. וצועדת כשעה באוויר הצח. במשך היום אני עובדת, כך שאין לי אפשרות לצעוד. לכן הזמן היחיד שיש לי, ולשאר האזרחים העובדים, הוא שעות הערב. ואלה גם השעות הקריאות והנעימות לספורט. להזכירך, אנחנו בתקופת הקיץ, וחם מאד במשך היום. הצעדה בערב חשובה מאד כדי לשמור על מערכת נשימה תקינה, ריאות נקיות, מערכת כלי דם טובה ומתפקדת, סיבולת לב ריאה, בקיצור חוסן גופני ונפשי כדי להתמודד בקלות עם כל מחלה מדבקת, לרבות קורונה. אם יהיה סגר בשעות הערב, אנשים כמוני, שעובדים במשך היום, לא יוכלו לחלץ עצמות ולעשות ספורט. המהפך כולנו לבטטות כורסא. ואז הגוף של כולנו יתנוון והקורונה תכה בנו במלוא כוחה. לכן, צריך לסגור רק חללים סגורים, כגון חנויות, קניונים, אולמות בידור והתקהלויות בתוך אולם או חדרים סגורים. אבל בשטח פתוח ??? באוויר הצח של שעות הערב ??? למה למנוע מאזרחים לעשות צעדה או ריצה. זה גם עוזר לשמור על משקל תקין, והקורונה, כידוע, קשה יותר אצל שמנים. אני בטוחה שגם ראש הממשלה מבין את העובדה הפשוטה הזו. ואם לא, אז שיתייעץ עם רופאי בריאות הציבור, כמו חגי לוין ורן בליצר.

 10. מלאך אמר/ה

  חלאס חלאס. מספיק …הכי טוב היה לתת למחללה או לניגיף ..שבועיים שידביק את כולם ולתת לטבע לעשות את שלו אם כל הכאב …שהייתי קטן סבתא שלי לקחה אותי לשכנים להידבק בהבעבועות רוח…ומחלה נוספת אדמת…ככה היו מחסנים לך תידבק ונטפל….אנחנו צועדים לאסון נפשי וכלכלי. …חבל חבל

 11. ויקטור אמר/ה

  המקום הכי מזוהם זה אוטובוסים ותחנות אוטובוסים האם בכלל יש חיטוי לאוטובוסים על בסיס יומי אחרי החלפת אלפי נוסעים ביום. הים פחות מזוהם מאוטובוס .

 12. רומי אמר/ה

  מה עם הישיבות?
  למה ההחרגה לחרדים

 13. סיגל אמר/ה

  למה שלא תודו כבר באמת הכואבת שאין מנוס מהקורונה.אי אפשר לעצור אותה.אנחנו בגל השני ויגיע השלישי וכול הבידודים. המסכות ההסגרים היא תמיד מוצאת את דרכה חזרה אלינו.תימצאו פיתרון אחר טוב יותר ושאכן יעצור את הדבר הזה.כול המשאבים הכוחות התיגבורות והמוחות שיש לנו תשקיעו במציאת חיסון.שעל פי דעתי יישנו.אים רק תשקיעו בזה כפי שאתם משקיעים בדיווחים ותיקשורת ותקנות ומוצרים..כול הרופאים שנידבקים.מורים.גננות.ממשלה.בסוף לא יהיה מי שיטפל בחולים.או יתקשר.או יתן הנחיות.אני מרגישה באוויר ייאוש?????אז באמת מה הפיתרון האמיתי??ויהייה קשה שיהייה רק תומרו לנו אותו בכנות

לא ניתן להגיב