מטופלי כימותרפיה מקבלים תמיכה מרחוק • כללית חיפה

רפואה משולבת גם מרחוק

צוותי הרפואה המשולבת במכונים האונקולוגיים לין וזבולון של כללית פיתחו והפעילו בהצלחה במהלך ההסגר הקורונה שירות תמיכה מרחוק למטופלי הכימותרפיה, כולל דיקור עצמי בבית.

שיפור איכות חייהם של מטופלי אונקולוגיה

תקופת הסגר בקורונה אתגרה את צוות השירות האונקולוגי של כללית במרכזים הרפואיים לין וזבולון הכולל מערך ייעודי ברפואה אינטגרטיבית (רפואה משולבת כוללת שיטות טיפול ברפואה משלימה המבוססות מחקר), שנועד לשפר את איכות החיים של המטופלים ולחזק את יכולתם להתמיד בטיפול האונקולוגי.

מתאים לאילוצי הקורונה

כמענה למצב זה פיתחה ד”ר אורית גרסל, סגנית מערך הטיפול האינטגרטיבי במכוני כללית, גישה חדשנית לטיפול מקוון (אונליין) המותאמת לאילוצי הקורונה.

טיפולים שהוכחו כיעילים

השירות ניתן למטופלים בכימותרפיה אחת לשבוע, כאשר איש הצוות האינטגרטיבי בכללית הדריך את המטופל מרחוק בתקשורת בטלפון הנייד, כיצד ליישם טכניקות מגע, הרפיה ותנועה, לרבות רפואה סינית במגע (אקופרסורה) ודיקור עצמי. הפעילות נעשתה תוך הקפדה על הבטחת יעילות ובטיחות ובהתאמה אישית למצוקות הייחודיות של המטופל וזאת בהתאם לפרוטוקולים בינלאומיים שצוות הרפואה המשולבת של כללית בחיפה ובקריות היה שותף בגיבושם.

מטופלת אונקולוגית בשיחה טלפונית עם דר אורית דקסל

פרופ’ ערן בן אריה, ראש המערך לטיפול אינטגרטיבי במכוני האונקולוגיה של כללית:

המטפלים הופתעו לטובה ועל אף הספקות באשר ליעילותו של טיפול אינטגרטיבי המבוסס על מגע וקשר אישי, הוכח הטיפול המקוון מרחוק כיעיל והמטופלים דיווחו כי הטיפול הקל לא רק על הרגשתם הכללית אלא גם על חולשה, כאב, חרדה ובחילות והיווה פתרון טוב במהלך הסגר.

מיושם ע”י החברה העולמית לאונקולוגיה

התובנות ממפגשים מקוונים אלו תועדו ע”י צוות כללית ומיושמות כעת בקווים מנחים של החברה העולמית לאונקולוגיה אינטגרטיבית שמתגבשים בימים אלו ע”י כח משימה לטיפול מקוון שהוקם בעקבות מגיפת הקורונה.

לקבלת השירות מרחוק, חייגו למוקד כללית – 2700*

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.