בדיקת קורונה עצמית מסוכנת • אזהרה ממשרד הבריאות

משרד הבריאות מזהיר: ערכות לבדיקות קורונה לשימוש עצמאי, והמוצר המפורסם כ”בדיקת קורונה פרטית V.I.P” לציבור החרדי – משווקות ללא אישור משרד הבריאות, ועלולות לסכן את המשתמש, את סביבתו ואת כלל הציבור.

המוצר, שאינו מוכר למשרד הבריאות, משווק ללא אישור משרד הבריאות, תוך מצג שווא כי מדובר בבדיקת עצמית פרטית, המונעת “סגר בריכוזים חרדים”.

מטעה ומסוכן

הפרסום והשימוש במוצר משדרים מסר ברור המטעה את הצרכנים, גורם להם להיבדק כביכול להימצאות נגיף הקורונה באמצעות המוצר שאינו ערכת בדיקה מוכרת להימצאות נגיף הקורונה, ועלול לסכן את הצרכנים, משפחתם והציבור, ובכך מהווים פרסום מסוכן ומטעה לבריאות הציבור.

פרסומים  אלה יוצרים “אשליית בדיקה וחיסון”, המשתמשים במוצר זה עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, תוך הפרות תקנות החירום החוקיות והמלצות משרד הבריאות.

דרייב אין לבדיקות קורונה (צילום: מד"א)
דרייב אין לבדיקות קורונה (צילום: מד”א)

סכנה ישירה למשתמשים ולסביבה

יתרה מזאת, תיתכן גם סכנה ישירה למשתמשים, ככל שאכן ידבקו בווירוס אולם המוצר לא יאבחן זאת, אם יסבלו מתחלואה, יחשבו בטעות שאין זה קורונה – והם עלולים להגיע לטיפול רפואי מתאים בשלב מאוחר מדי. יש לכך חשיבות יתרה במחלה זו, שהינה דינמית, ורב הנסתר בה על הגלוי. 

לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות  5400*  ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות במשרד הבריאות.

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה