פוענח תיק האונס של הקטינה בת ה-10 בחיפה

פענוח פרשיית אונס הקטינה בחיפה

המשטרה פענחה את תיק האונס של הקטינה בת ה-10 בחיפה לפני כשבועיים והבוקר שני 22/6/20 הוגשה הצהרת תובע נגד תושב העיר בן 21 בחשד לביצוע המעשים.

משטרת חיפה ניהלה במהלך השבועיים האחרונים חקירה מורכבת ומאומצת שכללה מגוון פעולות, לרבות איסוף ממצאים פורנזיים בזירה וגביית עדויות, בסיומה עצרו שוטרי תחנת חיפה תושב העיר בן 21 בחשד לאונס קטינה ביום שבת 6/6/20 לפנות בוקר בביתה בעיר.

מחומר החקירה עולה, כי עפ”י החשד פרץ החשוד לפנות בוקר לדירה בה מתגוררת הקטינה עם הוריה, הסתובב בין החדרים ובהגיעו לחדרה של הקטינה תקף אותה וביצע בה עבירות מין חמורות ולאחר מכן נמלט מהמקום.

כאמור, המשטרה פתחה בחקירה מיד עם קבלת הדיווח, תוך זימון חוקרי מז”פ ומעבדה ניידת של הזיהוי הפלילי, שאספו ממצאים מהזירה בדגש על דגימות DNA, כאשר אלה הועברו למעבדות הזיהוי הפלילי במטה הארצי.

בתום הפקת פרופיל ה- DNA מהדגימות בזירה, הוצלב הנתון מול המאגר המשטרתי, שהביא לחשיפת זהות החשוד ובהתאם הוציאו שוטרי התחנה צו מעצר נגדו ואיתרו אותו כעבור זמן קצר בעזרת שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים בעיר.

החשוד נעצר לחקירה בתחנת המשטרה בחיפה, במהלכה הודה בביצוע המעשים ואף ביצע שחזור באותו הערב. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת והבוקר, הגישה פרקליטות מחוז חיפה הצהרת תובע נגד החשוד ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים.

יעקב שטרית, בגן יו"ר וועד שכונת נווה שאנן בחיפה (צילום: אלבום פרטי).
יעקב שטרית סגן יו”ר וועד שכונת נווה שאנן בחיפה (צילום: אלבום פרטי).

היום, עם פירסום פיענוח תיק האונס בשכונת נווה שאנן, אמר מר יעקב שטרית סגן יו”ר וועד שכונת נווה שאנן בחיפה לכתב החדשות של “חי פה” : “בחרנו לפעול במהירות ולהרים מיזם התנדבותי בשיתוף מלא של משטרת חיפה הכולל גב ביטוחי וסמוכיות למתנדבים וזאת בהליך קליטה קצר למטרת החזרת השקט ובעיקר הביטחון לשכונה. המהלך בוצע עם יו”ר ועד השכונה ובגיבוי ועזרה של ראש העיר חיפה הד”ר עינת קליש – רותם. 

עוד הוסיף וציין בדבריו מר שטרית: “בטוחני, ואין לי צל של ספק שכבר בקרוב תושבי שכונת נווה שאנן ירגישו את המתנדבים הרבים שגויסו שיסיירו ברחובות השכונה גם ביום וגם בלילה”.

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. שמשון אמר/ה

  ואיך בדיוק מר שטרית יזהו תושבי השכונה את המתנדבים?ישאו תג זיהוי?תדפיס להם חולצה עם כיתוב:”מתנדבים”?עוד עלולים לחשוד בהם שהם העבריינים המשוטטים בלילה בשכונה.אם במקרה תושבי השכונה יתקלו בעובדים זרים שמסתובבים בחצרות הבתים,או באנשים מפוקפקים אחרים,תהיה להם אפשרות ליצור קשר טלפוני עם המתנדבים?יהיה מוקד חירום שכונתי?מיזם יפה וכל הכבוד על הרעיון,אבל צריך יותר תכנון.בהצלחה.

 2. אמאני אמר/ה

  שבועיים לאחר מעשה פוענח המקרה!!!!
  כמה מקרים של אלימות לרבות רצח, אונס במגזר הערבי לא זכו להתייחסות מצד המשטרה .. כל כך מעצבן ומעיק שהמגזר שלנו אינו מבין באיזו מלכודת הוא מצוי.. הזוי

 3. נור אמר/ה

  הגיע הזמן שהמשטרה תתחיל למגר את כל הפדופיליה של המגזר הערבי בישראל

 4. avino אמר/ה

  מגיב, אמאני, הנכבד (ה), רק לידיעת כב’, הציבור הערבי, לא משתף פעולה עם המשטרה וגורמי החוק בישראל, המגזר הערבי “שם רגליים” לחקירת המשטרה ולגורמי אכיפת החוק. נכון, פענוח המקרה (שבועיים..)הנורא, אולי מכעיס אותך, אך תחשוב בבקשה, מדוע? לכל אורך ההיסטוריה, הערבים רק מתלוננים, אך לא עוזרים, לא כולם, אך רובם. וחבל.

 5. אמאני אמר/ה

  המשטרה לא צריכה את שיתוף הפעולה של המגזר הערבי!!
  אני לא חושבת בנווה שאנן האזרחים ביצעו את בדיקות הדנ”א במעבדת משטרה התאימו אתם למאגר המשטרה הקיים ותפסו את הבחור… אומנם שיתפו פעולה בלהתנדב למען שלום השכונה אבל זה אינו קשור לתוצאה של פענוח המקרה
  למשטרה יש סמכות .. יש לה את הכלים .. היישום ודחיפותו בעיניי משתנים כצו שהזכרתי מקודם

 6. שמשון אמר/ה

  בכתבה הכותרת ילדה בת 10 בתוך הכתבה היא בת 13 אולי תתחילו להיות יותר מדויקים?

 7. סנט אנדראוס אמר/ה

  המגזר הערבי בהרבה מקרים בוחר לפתור את הבעיות שלו בעצמו. ישבתי 7 שנים בכלא עם ערבים וראיתי איך הם מתייחסים להזמנת משטרה להלשנה למשטרה… הרבה גם אם ירצו. הם יפחדו מתגובות הכפר.
  בנוסף למשטרה יש פחות גישה אמצעים מיוחדים ואפילו מצלמות אבטחה שיכולות לעזור בכל הכפרים הערביים… לכן העבודה שלה הרבה יותר קשה.

 8. רחלי אמר/ה

  נכון. צריך לזהות מי מתנדב ומי סתם מסתובב בשכונה. תכנון מקדים תמיד עדיף. למשל, מספר טלפון שאליו אפשר להתקשר בזמן אמת. עדיף נייד.

 9. רחלי אמר/ה

  לדעתי הגיע הזמן שהמשטרה תמגר את כל צורות הפדופיליה בכל המגזרים. כמובן שיעזור אם אנשים שיש להם מידע ואיכפתיים – יעשו את הדבר הנכון ויעזרו למשטרה.

הגיבו כאן לכתבה