ריח חריף, אינברסיה?

זיהום אוויר (צילום: קרן צור)

התושבים בטבעון חשו בריח חריף מאוד באזור מגוריהם

לחי פה הגיעו פניות מתושבים מרחוב רמז בטבעון, כי אתמול, 16/6/20 בשעות הערב, הבחינו בריח חריף מאד המזכיר ריח של גז, שהורגש באזור מגוריהם. הריח היה כה חריף ורע והתפשט באזור נרחב, עד כי סברו כי מדובר בזיהום אוויר וחששו לבריאותם.

זיהום אוויר (צילום: קרן צור)
זיהום אוויר (צילום: קרן צור)

התושבים פנו למשרד לאיכות הסביבה וזו התשובה שקיבלו:
אתמול 16/6/20, בשעות הבוקר, הוציא המשרד להגנת הסביבה התראה, שבמהלך הערב והלילה יתכנו ריחות בכל הארץ עקב תנאי אינברסיה. (מצב שרוחות מאוד חלשות ושכבת אויר צפופה נמצאת נמוך יחסית כך שאין פיזור של מזהמים. זה קורה מספר פעמים בשנה. במצב זה אנחנו בודקים בלילה את כל הארובות במפרץ חיפה (יש לנו סנסורים בכל הארובות) לוודא אם אין הגברה בפליטת מזהמים שזה כשלעצמו יכול להיות מקור הריח. בבדיקה הלילה לא היתה חריגה באף אחת מהארובות כך שהריח מקורו באמת רק באינברסיה הנמוכה

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. רמבי אמר/ה

  נגה, הבחינו בריח חריף??? לא, הריחו ריח חריף!

 2. מפרץ הסרטן אמר/ה

  בקיצור תושבי מפרץ חיפה היקרים אנחנו מזהמים בלי הפסקה כל השנה ובונים על רוחות שינשבו את זה לכיוון טבעון, המובילה לכן בשיעור הסרטן של ישראל. רק שמדי פעם, תושבים יקרים, העננות נמוכה, אין רוחות, ואין מה שינשב את כל הזיהום ואז הוא מגיע אליכם במינון שכבר מריחים עד בחילה והקאות. זה באמת מצער אבל היי, אתם פח האשפה הלאומי הפטרוכימי של המדינה, ומה זה כמה לילות עם בחילה. או כמה קרובי משפחה ש”חולים במחלות קשות”. תתגברו.

 3. אבי כהן אמר/ה

  עצוב מה שהולך כאן עם הפטרוכימים הללו.
  צריך להתארגן על תביעה ייצוגית😤

 4. Rabe אמר/ה

  צריך להעיף אותם מכאן במהרה אסון על כל התושבים

הגיבו כאן לכתבה