חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

על חתולים ובני אדם – גרגורים, חיוכים ואהבה ללא תנאי

דומה שהקשר בין בני אדם לחתולים התחיל לפני אלפי...

אודיטוריום חיפה – כשהון חובר לתרבות

אודיטוריום חיפה הינו חלק ממכלול מבנים הקרוי "מרכז רפפורט...

להיוולד מחדש • ״תודה על החופש לחיות את חיי״

עוד רגע ליל הסדר ואנחנו עם זכר ליציאת מצרים....

הסולן עוזי אברהם מחיפה עדיין משתעשע ברעיון להיות טייס

עוזי אברהם, סולן וכוכב להקות קצב בשנות ה 60'...

הכלכלה בחיפה גוועת כבר שנים היום קוראים לזה "קורונה" • כנס לתמיכה בעסקים – החברה הכלכלית חיפה

החברה הכלכלית לחיפה קיימה הבוקר, 15/6/20 כנס מיוחד וראשון מסוגו בארץ לחיזוק העסקים בחיפה.

מטרת הכנס, בשיתוף עיריית חיפה, לסייע לעסקים להתמודד עם השלכות משבר הקורונה.

בכנס השתתפו כ-150 איש שחולקו בין שלושה אולמות.
בין מנהלי העסקים שהשתתפו בכנס היו איש העסקים והמלונאי דוד בארי, האדריכל ועורך הדין ליאור דץ, בעלי רשת "קונדיטוריה שני" רמי כהן, נשיא מועדון "רוטרי חיפה", בעלי גן האירועים "כרמלה" וזכיין מסעדת "בלאק" בחיפה שלומי פורמן, בעלי רשת בתי הקפה "מנדרין" אסף כץ, יו"ר נעמ"ת מחוז צפון תמי ברק, מנכ"לית חממת HiCenter יעל מיטלמן, מנכ"ל חברת ההתחדשות העירונית "נקסט אורבן" יוסי כהן, בעלי קבוצת "סינטה בר" אלי שחרית, בעלי מסעדת "אבו מרון" החיפאית ג'וזף עיסא ועוד.

בכירי המגזר הבנקאי באזור חיפה והצפון שהשתתפו בכנס, נתנו סקירה על התנהלות הבנקים מול הלקוחות העסקיים בתקופת הקורונה והציגו דרכי סיוע שונות.

יושבי הפאנל שענה על השאלות: רוני ליבוביץ' – סגן מנהל המרחב ומנהל המגזר העסקי בבנק דיסקונט מרחב צפון, ורד אביטן – מנהלת אזור חיפה והשרון בבנק מרכנתיל, מונדר מוסא – מנהל אזור חיפה והצפון בבנק לאומי, דרור הורן – מנהל עסקים אזור הצפון וחיפה בבנק הפועלים וטל רדעי – מנהל מרכז עסקים חיפה בבנק מזרחי טפחות.

יושבי הפאנל בכנס הכלכלי בחיפה (צילום: מיכה בריקמן)
יושבי הפאנל בכנס הכלכלי בחיפה (צילום: מיכה בריקמן)

בכנס התקיימה הרצאה בנושא הסערה בשווקים הפיננסיים והתמונה המקומית והגלובלית של שוק ההון בימי הקורונה.
את ההרצאה העביר אמיר איל, יו"ר והאסטרטג הראשי של קבוצת אינפיניטי, בעל וותק וניסיון של מעל 30 שנה, פרשן ומרצה מבוקש בנושאי שוק ההון.

"העסקים הקטנים והבינוניים הם מנוע הצמיחה של הכלכלה המקומית"


מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף:

אנו יודעים שמשבר הקורונה לא פסח על חיפה והרבה מאוד עסקים, בעיקר קטנים ובינוניים, מתקשים לחזור לשגרה. אנחנו גם מבינים שעסקים אלה הם מנוע הצמיחה של הכלכלה המקומית, ולכן החלטנו לנקוט שורת צעדים לסייע להם, הראשון שבהם הוא הכנס.

לכנס הגיעו כ-150 בעלי עסקים ששמעו מהנציגים הבכירים ביותר בעולם הבנקאות על דרכים בהן הבנקים יכולים לסייע ואילו תנאים והלוואות ביכולתם לספק ביציאה מהמשבר מהמשבר.
אנחנו מבינים היטב את חשיבות העסקים הבינוניים והקטנים בחיפה.

"נמשיך לחשוב איך אפשר לסייע לעסקים"


סגן ראש העיר ויו"ר החברה הכלכלית ומי שייזם את הכנס עו"ד דוד עציוני

החברה הכלכלית נרתמה לסייע לעסקים בחיפה. זוהי סנונית ראשונה שמערבת את כל הגורמים למטרה זו אנחנו מתחילים בכנס זה שהפקתו, במגבלות הקורונה, לא היתה פשוטה. חילקנו את במשתתפים לשלושה אולמות, על מנת לאפשר את זה, ובהמשך אנחנו שוקלים צעדים נוספים גם בעיריית חיפה וגם בחברה הכלכלית.

עיריית חיפה הקימה קרן של 4 מיליון שקלים, כן לא גבתה ארנונה ואתמול 14/6/20 העברנו את צו המסים, שבו הקלה בארנונה באזור העיר התחתית ועוד אזורים. אנחנו נמשיך לחשוב איך לסייע לעסקים. החברה הכלכלית תמשיך לעמוד בראש העסקים ובראש הדרך לפתח את העיר, לספק מקומות תעסוקה לצעירים ומעל לכל לקדם את חיפה.
דוד עציוני בכנס הכלכלה בחיפה (צילום: מיכה בריקמן)
דוד עציוני בכנס הכלכלה בחיפה (צילום: מיכה בריקמן)

"המצב הוא על גבול הקטסטרופה"


דוד בארי, הבעלים של קולקציית מלונות בוטיק בחיפה

הענף שלנו נגדע במכה אחת. ממצב של עבודה שוטפת למצב של 0 הכנסות. נכון להיום עם הדינמיקה של משרד התיירות לחזור עם קמפיין מסוים של חופשה בישראל אנחנו מניחים שתיירות הפנים המקומית תתחיל להיכנס לעניין.

במהלך שלושת החודשים היינו מושבתים לחלוטין. מלון סגור עם הוצאות שוטפות, הוצאות ממון וספקים לכן המצב הוא על גבול הקטסטרופה .

אני מקווה שהכנס יאיר לנו פנים במובן של האופציות הקיימות, לקבל סיוע כזה או אחר הן ברמה העירונית בקידום דברים, והן ברמה הארצית ברמת הליוויים. אנחנו, כמו אחרים, הגשנו וקיבלנו הלוואה בערבות מדינה שנותנת לנו סוג של אוויר לנשימה קצר, אבל אין לנו ספק שההחזרה של ענף המלונאות והתיירות למסלול תהיה אך ורק בסיוע מוחלט, הן ברמה הלאומית והן ברמה העירונית

"ייקח זמן רב עד שהמשק יחזור לשגרה"


דוד קסטל יו"ר לשכת המסחר והתעשיה בצפון

דוד קסטל, נשיא לשכת המסחר והתעשייה בצפון

אנחנו שומעים את הרחשים ואת הדאגות של העסקים בחודשים האחרונים. אני חושש כיוון שאני לא רואה שגרה ויש סימני שאלה רבים. אני שומע את דברי המומחים מבתי החולים וקורא מאמרים רבים. המסקנה האישית שלי היא שמדובר באי ודאות מוחלטת.

זה משפיע על הכלכלה, על כולנו, באופן אישי ובאופן קולקטיבי וזה משפיע על קבלת החלטות, הרשאות, מינוף ואשראי. מדינת ישראל הייתה במלחמות ואנו יודעים לעמוד בהן. אנחנו נתגבר גם על המצב שנוצר אך אינני יודע כמה זמן זה ייקח. ייקח זמן רב עד שהמשק יחזור לשגרה.

אני מודאג מהצעדים שנוקטת הממשלה. פיזור המיליארדים לא יכול להמשך. אנחנו נצטרך לשלם את המחיר עם מיסים וקיצוצים וזה לא יימשך לנצח. נצטרך להשלים עם כך שיהיו עסקים שלא יחזיקו מעמד ויהיו הרבה מובטלים ושנצטרך לחיות עם הקורונה עוד הרבה זמן.

בשום פנים ואופן אסור לחזור לסגר. אנחנו נחווה פה קורונה כלכלית שהיא מסוכנת בהרבה מהוירוס. נצטרך להמשיך ולפתוח את המשק. יש עוד מחלה שצריך להידרש אליה וקוראים לה שוטף פלוס. במיוחד בתנאי האי ודאות בהם אנו מצויים זה מסוכן.

"רוצים לנווט את העסקים להצלחה ולא לטבוע בים של קשיים"


גל גבריאלי, בעלי הקונדיטוריה של גל ונציג העסקים:

בתור בעל עסק 17 שנה בחיפה אני חייב להיות אופטימי. אנחנו החיפאים, מרגישים האנדרדוג של עולם העסקים בארץ כי אין לנו את הטראפיק של המרכז. אנחנו יודעים לשרוד. בניהול העסק שלנו אנחנו לא נחמדים. מכסחים, מתפרצים ומשתוללים כשמפריעים לנו אנו נלחמים על המוצר שלנו. אנו לא מתייאשים אף פעם.

באנו לפה להמשיך להילחם מול הרשויות, הבירוקרטיה, הבנקים, הסחבת של בתי המשפט. מי שמתמודד מולנו בימים טובים, שיידע לעבוד איתנו גם בימים קשים. אנו רוצים לנווט את העסקים להצלחה ולא לטבוע בים של קשיים. אנו נלחמים על העתיד שלנו, המשפחות שלנו, והעיר שלנו.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

5 תגובות

 1. עוד הצגה-של-עשייה-בכאילו ופוטו-אופ באו לסיומם המוצלח. החברים שהתבקשו לבוא לשחק ב"כנס כלכלי" הגיעו,
  הכל צולם ותועד. שניים-שלושה אנשי בנקאות עסקית שקיבלו בודאי תשלום על המאמץ הגיעו וקישקשו קצת על סיוע
  לעסקים וקווי אשראי וכולם בזבזו בוקר בחייהם על פרויקט 'אור שחף ודוד עציוני מצטלמים' תמורת בורקסים וקפה.
  שמחים? יופי. חליפות? שגעון. יושבים במרחק מטר ובלי מסכה יחד? פנטסטי.
  יש לי תחושה שהדבר היחיד שהכנס הזה יכל להאיץ זה הידבקות בקורונה בחיפה.

 2. אם תמנון נותנת 70% הנחה ואנשים לא קונים.
  אנשים לא יוצאים כמעט מהבית. אין לאן וכאשר יש, באים המונים, לא שומרים מרחק והוירוס מתפשט.
  זוהי מלחמה כמעט אבודה. אנשים יפסידו הרבה מאד. אני מקווה שברגע שיהיה חיסון או המגפה תחלוף מעצמה הקופות יתמלאו כפל כפליים. למי שיש ממה לחיות עד אז, התמזל מזלו. ומי שלא השם יעזור לו, יצטמצם ככל האפשר ובתקווה שיתאזן בחלוף הצרה.

 3. כל העיר חיפה כבר שנים גוועת.העיר מתה.לכן בורחים לתל אביב.עיר עם ראשת עיר כזו מוצלחת,לא חלמנו,לא פיללנו.קיבלנו בונוס,חזירי בר.וואלה אטרקציה הכי גדולה בכל שנותיה של חיפה.

 4. מפוליטיקה מקומית ויחצנ"ות במסווה של עשייה לא יצא דבר. צריך להפנים שמדינת ישראל לא תתן לחיפה כלום. היום רק גוש דן וגוש אמונים מקבלים. הפתרון הוא הפרטה. שדה תעופה בינלאומי ורכבת כל מטרופוליטית תמורת זכות לרווחים לחמישים שנה. סין…

 5. כל ישראל גוועת חוץ מגוש דן וגוש אמונים. כדי לשנות את המצב צריך להפנים שחיפה לא תקבל דבר מרפובליקת ישראל. הכיוון צריך להיות הפרטה כי רק כסף פרטי גדול יצליח. שדה תעופה בינלאומי פרטי ורכבבת כל-מטרופוליטית תמורת זכות הפעלה ולרווחים במשך 50 שנה. מכרז לסינים… וכמה שיותר מהר.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

מינהור הרכבת: עיריית חיפה יוצאת למאבק על שיקוע ומינהור כתנאי לחשמול המסילות – המסמך המלא • פרשנות

עיריית חיפה פנתה במסמך מסודר המעיד על כך כי בכוונתה לפעול בכל כוחה לאפשר את חשמול המסילות בסביבה החופית, רק בכפוף לתכנית סדורה, מתוקצבת...

הוקמה מפקדה משימתית: המשטרה מגבירה את הלחץ על העבריינים באזור דאליה – עיספיא

(חי פה) - בעקבות העלייה בפשיעה באזור דאליה - עיספיא, הקימה המשטרה מפקדה משימתית, אשר תבצע מגוון פעילויות אכיפה נגד משפחות פשע, עבירות של...

הודעות חשובות לתושבי קריית אתא

הפסקת מים בשכונת גבעת אלונים ובקשה שלא להחנות לאורך רחוב רמז • הלילה שבין ראשון לשני, 19-20/24 מעיריית קריית אתא נמסר לחי פה: לידיעת...

בז"ן וגדיב הורשעו בבית המשפט בחיפה ונקנסו במיליוני שקלים • "הפרות היתר פליטה והיתר רעלים"

בעקבות חקירה פלילית של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה והגשת כתבי אישום, הרשיע היום (19/05/24) בית משפט השלום בחיפה, את חברות בז"ן וגדיב ונושא...

רעיונות לחגוג יום נישואין

חגיגות יום הנישואין שלכם היא דרך נפלאה לכבד ולהוקיר את הזמן והשנים הרבות שאתם חיים זה לצד זו, ואם אתם נשואים רק זמן קצר...