התרגיל החל • שינוי תנועה ברכס הכרמל • היום 15/6/20 בשעות הבוקר

תרגיל פינוי הבוקר (צילום: עמית משיקלר)

תרגיל משותף שמדמה אירוע חירום של שריפה ברכס הכרמל • כבישים יחסמו בין השעות:
08:30-12:30


ביום שני ב’ 15/6/20, יתקיים במחוז צפון של שרות בתי הסוהר בבתי הסוהר ׳דמון׳ ו׳כרמל׳ תרגיל מתוכנן המדמה פינוי בית סוהר ותרחישי קיצון שונים.


תרגיל פינוי הבוקר (צילום: עמית משיקלר)
תרגיל פינוי הבוקר (צילום: עמית משיקלר)

המשטרה תערוך בשעות הבוקר שינוים עתידים בהסדרי התנועה בכביש 721 – למרגלות רכס הכרמל, במסגרת תרגיל חירום השיתוף פעולה של משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר ובכבאות והצלה.

במסגרת תרגיל המשותף של משטרת ישראל, שרות בתי הסוהר וגופי חירום והצלה נוספים, שמדמה אירוע חירום במתווה של שריפה באזור רכס הכרמל, ייערכו חסימות בין השעות 08:30 ועד 12:30 לאורך כביש 721 והזרמת התנועה לצירים חלופיים.

בשעות התרגיל, לא תתאפשר נסיעה לאורך כביש 721 לשני הכיוונים למעט תושבי המקום ובהתאם למתווה התרגיל – תהא תנועה מוגברת של ניידות משטרה, רכבי חירום והצלה לאורך הציר, לצד קולות נפץ ועשן של אמצעים פירוטכניים וכיו’.

החורש הירוק שהחל לצמוח מחדש מאז השריפה הגדולה בכרמל - (צילום: יח"צ)
החורש הירוק שהחל לצמוח מחדש מאז השריפה הגדולה בכרמל – (צילום: יח”צ)

משטרת ישראל מבקשת מציבור הנהגים להישמע להנחיות ולהתעדכן בדבר הסדרי התנועה באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל – מוקד 110

בדוברות שרות בתי הסוהר נמסר לחי פה: בין השעות 08:00 ל12:00 יקיים שרות בתי הסוהר תרגיל רב משתתפים בשיתוף משטרת ישראל, כבאות והצלה מד״א וגורמי חירום הצלה נוספים ובמהלכו יופעלו יחידות מבצעיות של גופי הביטחון וההצלה ותורגש תנועה ערה של כלי רכב ביטחון והצלה במעלה כביש 721.

בסביבת בתי הכלא ישמעו קולות נפץ ותופעל פירוטכניקה המדמה עשן. במהלך התרגיל תותר הנסיעה בכביש 721 לתושבי המקום בלבד והנחיות לציבור הנהגים יופצו באמצעות מחוז חוף במשטרת ישראל.

תרגיל פינוי הבוקר (צילום: עמית משיקלר)
תרגיל פינוי הבוקר (צילום: עמית משיקלר)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

3 תגובות
 1. למה להפחיד? אמר/ה

  למה להפחיד? אנו מוכי טראומות של שריפות בעיר, הראשונה שלנו היתה כאשר בננו היה בן שנתיים, לפני יותר משלושים שנה, והגיעה עד למטרים אחדים מביתנו.
  כותרת ותמונה מפחידות, מספיק היה להוסיף את המילה תרגיל!
  דפיקות לב …

 2. שמשון אמר/ה

  התרגיל הוא שלא מספרים לכם את האמת על התרגיל.וזה התרגיל.תתרגלו.

 3. צחי אמר/ה

  ביבי ביטל את הכיבוי האוורי כשר אוצר , ועד היום לא ישמו מסקנות מבקר המדינה , כל מערך הכיבוי מתפקד רע , עדיין תלויים במטוסי כיבוי מחו”ל,ואף אחד לא נתן את הדעת לא שנויי האקלים ולרוחות חזקות יותר
  שכל הואדיות מלאות חורש ואן שום גישה לכבוי שבונים בתים לא יוצרים חייץ והכנה לזרנקוי כיבוי ופיזור חומר מעקב בערה מסביב לבתים
  -שנה אחרי השריפה האחרונה התמותה בחיפה גדלה משמעותית וזה חלק מנזקי השריפה של א מספרים לנו